Tajemnice kart lenormand

  • nakład wyczerpany
  • ISBN: 83-7377-066-6;
  • Cena katalogowa: 17.20 zł;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 16,5 x 24 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2002;
  • Nr wydania: I;
Janusz Nawrocki
NW-Ewelina Kuryłowicz
0
1

Od najdawniejszych czasów ludzie dążyli do poznania prawdy i pragnęli odkryć tajemnice przyszłości. W tym celu udawali się do astrologów, jasnowidzów, wróżek z nadzieją otrzymania pomocy, odnalezienia szczęścia i miłości. Dziś najbardziej rozpowszechnioną metodą wróżenia są karty – być może, dlatego, że z niezwykłą trafnością potrafią określić przyszłość.

Karty Mlle. Lenormand to połączenie kart klasycznych i Tarota, dające odpowiedzi w sposób jasny, prosty i precyzyjny na stawiane pytania. Jeśli chcesz poznać swoją przyszłość naucz się z nich korzystać. Może Ci w tym pomóc książka, którą właśnie trzymasz w ręku. Zawiera ona dokładną charakterystykę poszczególnych kart, szczegółowe ich znaczenie, rodzaje rozkładów, a także inne cenne informacje.

Spis treści:
Wstęp ….. 7
Krótka historia kart Mademoiselle Lenormand….. 9
Część pierwsza ? OGÓLNE wprowadzenie….. 13
Karty mówią prawdę….. 13
Sztuka przepowiadania….. 14
Czy każdy może wróżyć z kart….. 15
Ogólne ćwiczenia przed przystąpieniem do wróżenia….. 16
Warsztat pracy….. 18
Kontakt z  klientem….. 18
Traktowanie kart….. 19
Tasowanie i przekładanie kart….. 20
Czas i  częstotliwość konsultacji….. 21
Symbole i  numery ….. 22
Znaczenie astrologiczne….. 23
Karty, które symbolizują osoby….. 24
Ustawienie figur i  ich wymowa….. 24
Stan emocjonalny klienta i jego charakterystyka….. 25
Umiejscowienie w czasie….. 27
Charakterystyka kart Lenormand….. 27
Karty zwykłe ? uzupełniające….. 29
CZĘŚĆ DRUGA ? ZNACZENIE KART….. 31
Opis kart ….. 31
Idiomy….. 85
Połączenia kart….. 86
CZĘŚĆ TRZECIA ? SPOSOBY UKŁADANIA KART….. 97
Rozkład ogólny….. 97
Rozkład trójkowy….. 98
Rozkład na jeden dzień….. 99
Rozkład partnerski….. 99
Rozkład Tosca….. 101
Rozkład wielkiego kwadratu….. 102
Magiczny kwadrat z 9 kart….. 104
Rozkład dla dwojga….. 104
Rozkład Etteilli….. 105
Rozkład wieża….. 106
Rozkład piramida….. 108
Rozkład trójkąta….. 109
Rozkład podkowy….. 110
Rozkład domów astrologicznych….. 111
BIBLIOGRAFIA….. 115

Fragment:
Karta nr 7:

Wąż – zdrada

Na pierwszym planie tej karty widnieje długi, brązowy wąż z podniesioną głową. Wygląda na zaniepokojonego, rozglądając się dookoła w pełnej gotowości do ataku. Osobliwy ten gad, bez kończyn, syczący, nieruchomy albo zwinny i błyskawiczny, może zadać człowiekowi nagłą i niespodziewaną śmierć. Na opisywanej karcie wąż znajduje się w środowisku skalisto-kamiennym. Kamień oznacza coś stałego, trwałego, fundamentalnego; ale rozbity, symbolizuje raczej strapienie, zgryzotę, troskę. Nie jest to sytuacja definitywna, gdyż jak wąż może zmienić skórę, tak wszystko w życiu można zmienić, zacząć od nowa. Wąż jest symbolem zdrady, hipokryzji, oszustwa, zazdrości, zawiści, chytrości, ale także mądrości i roztropności. Wijący się wokół laski ? jest atrybutem zawodu lekarskiego, a w zestawieniu z wagą oznacza farmację. Wąż w marzeniach sennych oznacza różnego rodzaju przeciwności losu.
Karta Wąż ma numer siedem, co w numerologii oznacza wiarę, uczucia, emocje, izolację, doskonałość, mądrość. Siódemka jest nazywana liczbą magiczną. Już w czasach pradawnych uważano ją za liczbę świętą, być może pod wpływem liczby dni każdej z faz Księżyca: siedem dni tygodnia, siedmioramienny świecznik liturgiczny (żydowska menora), siedem cudów świata, siedem sakramentów w chrześcijaństwie, siedem czakramów (centrów energetycznych). Cyfra siedem używana była jako potężny talizman, który miał pomagać w każdej sytuacji oraz jako amulet zdrowia. W astrologii ? planeta Neptun; znak Zodiaku ? Ryby; żywioł ? Woda; kolor ? fioletowy; kamień ? ametyst.
Karta ta jest uzupełniona Damą trefl, oznaczającą życzliwą i zaufaną kobietę. Może to być przyjaciółka, koleżanka, matka, krewna lub przychylna szefowa. Jest osobą sympatyczną, mającą talent do prowadzenia interesów.
Karta Wąż w rozkładzie Lenormand jest kartą negatywną, mówiącą o zdradzie, kłamstwie, zawiści, plotkach i podstępie. Może też oznaczać osobę nieszczerą, która będzie chciała ingerować w sprawy małżeńskie, przyjacielskie lub zawodowe klienta. Uprzedza, że można spodziewać się trudności spowodowanych przez kogoś zazdrosnego i złośliwego. Należy zatem wystrzegać się osób, które udają przyjaciół, a w rzeczywistości są wrogami.

Z kartami pozytywnymi: Karta ta, będąc negatywną, osłabia cechy dodatnie tych, które ją otaczają. Nie należy jej ignorować, ale być ostrożnym i zapobiegawczym. Może zapowiadać nadzieję na odrodzenie lub wytworzenie się nowej sytuacji.

Z kartami negatywnymi: Przede wszystkim zapowiada niespodziewaną i nieuniknioną zdradę (w małżeństwie, w przyjaźni, w pracy). Nie należy chwalić się przed znajomymi swoimi osiągnięciami, gdyż doprowadzi to do jeszcze większej zazdrości i zawiści.
Znajdując się w pobliżu karty klienta mówi, że blisko niego jest osoba nieuczciwa, fałszywa, która będzie chciała ingerować w jego sprawy osobiste, uczuciowe, przyjacielskie, rodzinne. Nie wolno słuchać jej rad, gdyż głównym celem tej osoby jest zniszczenie szczęścia.

Choroby: żołądek, kręgosłup, choroby psychiczne i fizyczne, trudne do rozpoznania.

  • nakład wyczerpany
ZAPISZ SIĘ