Karto karto powiedz - Okładka książki

Karto karto powiedz

  • nakład wyczerpany
  • ISBN: 83-88351-34-6;
  • Cena katalogowa: 34.90 zł;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2003;
  • Nr wydania: I;
Janusz Nawrocki
NW-Ewelina Kuryłowicz
0
1

Karty są symbolami, które pozwalają na odkrycie tego, co głęboko ukryte. Rozmowa z nimi umożliwia uzyskanie głębokiej wiedzy o sobie samym.
Karty, które najlepsza poznańska wróżka przygotowała właśnie dla mnie, nie są zwykłą talią kart. Są czymś znacznie więcej – kluczem do mojej podświadomości i przyszłości. Ich siła tkwi w fascynującej prostocie symboliki, która rozbudza wyobraźnię, wskazuje drogę i uświadamia moje pragnienia. Teraz sam mogę to sprawdzić w swoim życiu.
Do książki dołączona jest talia kart.

Fragment: Jak posługiwać się kartami Czy wiesz, że wróżenie jest tak stare, jak człowiecze pragnienie przeniknięcia przyszłości. Wielcy i przeciętni, zmagający się z trudami życia, w ważnych momentach uciekali się do wróżb i przepowiedni. W każdym razie dobiegł już końca XX wiek, naukowcy odkryli, że poza świadomością tkwią w ludzkim umyśle inne formy myślowe, np. podświadomość. Może tam właśnie sięgając, dowiadujemy się, w jakim kierunku zmierzamy i co szykuje nam los, sprowokowany wcześniej naszymi uczuciami, myślami, słowami. Zapewniam Cię, że karty geomantyczne to doskonały pośrednik w rozmowach z naszą podświadomością. Urok geomancji polega na jej prostocie, wystarczy zadać pytanie i odczytać odpowiedź. Będziesz zaskoczona trafnością odpowiedzi. Wróżenie rozpocznij od sformułowania prostego, jasnego pytania. Przed rozłożeniem kart zadbaj o ciszę i spokojną atmosferę, rozluźnij się, otwórz swój umysł. Wyciszenie jest konieczne zwłaszcza wtedy, gdy problem jest istotny, a Tobą targają emocje. Skup się na pytaniu, tasuj karty tak długo, aż poczujesz, że są dobrze wymieszane, a Ty jesteś gotowa na przyjęcie odpowiedzi. Zakryte karty rozłóż na stole ?w wachlarz? i losowo, lewą ręką wyjmij jedną kartę. Odwróć ją i na podstawie jej znaczenia wyciągnij wnioski. Równie dobrze możesz wybrać interesujący Cię temat, dopasować pytanie w Geomantycznej Księdze Losu, znów wylosować kartę i odszukać właściwą odpowiedź. Sprawne posługiwanie się kartami i ich interpretacja wymaga ćwiczeń. Dobrze by było na początku, aby pytania dotyczyły sytuacji, którą da się szybko sprawdzić. To świetna lekcja praktyczna. Możesz również codziennie wyciągnąć jedną kartę, bez konkretnego pytania i porównać atmosferę dnia z tym, czego się spodziewałaś na jej podstawie. Często lęki lub nieuświadomione pragnienia zniekształcają prawdę i tego warto się podczas ćwiczeń oduczyć. Z czasem przejdź do nieco trudniejszego rozkładu. Jak już na początku książki wspominałam, cyfra 4 jest w większości kultur i cywilizacji liczbą Ziemi i ziemskiego porządku. Nie gubił się w świecie ten, kto potrafił wskazać wschód, zachód, północ oraz południe, mógł bezpiecznie podążać w wybranym kierunku. Dlatego czwórka jest liczbą szczęśliwego dotarcia do celu. Z tego właśnie powodu, podczas wróżenia wybieramy z talii cztery karty (nie więcej i nie mniej), czyniąc z nich zamkniętą przestrzeń czworoboku. Układ czterech kart można zastosować do określenia każdej sytuacji życiowej.

  • nakład wyczerpany
ZAPISZ SIĘ