Tajemnice energii kamieni - Okładka książki

Tajemnice energii kamieni

  • ISBN: 83-88351-68-0;
  • Cena katalogowa: 18.50 zł;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 17 x 24,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2002;
  • Nr wydania: IV;
Janusz Nawrocki
NW-Monika Muszyńska
0
1

Człowiek współczesny tęskni do natury, marzy o zespoleniu się z jej siłami, rozumieniu i używaniu jej mocy. Taką możliwość daje magia naturalna: ognia, wody, powietrza i ziemi.

Energie ukryte w kamieniach są tak stare jak materia budująca wszechświat. Ludzi możnych przyciągała w kamieniach wyjątkowa uroda i wartość materialna. Mądrych tego świata zajmowała moc ukryta w minerałach, która jak wierzono przechodziła na ich właścicieli.
Uzdrowiciele, szamani i magowie używali kryształów, aby przy ich pomocy uzdrowić ciało i duszę, wprowadzić harmonię w życie, zgłębić prawdy duchowe.
Ta szczególna wiedza i tajniki pracy z kamieniami stały się w naszych czasach dostępne wszystkim, którzy pragną poznać ich moc i pozyskać ich subtelne energie do poprawy zdrowia i zmiany zycia na lepsze.

Fragment:
W książce tej opisuję działanie nie tylko kamieni szlachetnych i półszlachetnych (szczególnie, że nie zawsze łatwo je zdobyć, choćby ze względu na cenę!), ale również zwykłych kamieni polnych i krzemieni, których pozytywne wpływy wcale nie są słabsze, aniżeli diamentów czy szmaragdów.
Sprawdziłam na sobie i wiem, jak korzystne bywa działanie kamieni na zdrowie i psychikę człowieka, a ukryte w nich moce, które wykorzystuje się w magii naturalnej, nie sposób zastąpić czymkolwiek innym. A jeśli nie wierzysz mi Czytelniku (masz do tego wszelkie prawo), to wypróbuj podane przeze mnie praktyki i rytuały, a przekonasz się sam, na ile zmienią one jakość Twego życia i poprawią Twoje samopoczucie tak fizyczne, jak i psychiczne.

Żywioł ziemi
Wszelkie minerały tradycyjnie należą do żywiołu ziemi, choć niektóre z nich zostały dodatkowo przydzielone do innych żywiołów, albowiem wydobywa się je z jej wnętrza. Ziemia jest naszą mistyczną Matką, która karmi i ubiera jak każda żywicielka. To ona dostarcza nam pożywienia, które z kolei przekształca się w energię, której potrzebujemy, by żyć, ale z drugiej strony grzebiemy w niej naszych zmarłych. Tym samym powracają oni do łona Matki-Ziemi, które zapewnia im bezpieczeństwo i możliwość przejścia transformacji, ponieważ nic ostatecznie nie ginie.
Ziemia jest naszą podstawą, domem oraz fundamentem do przejawiania się i działania pozostałych żywiołów. Najprościej i najłatwiej możemy odczuć jej materialność, dlatego właśnie z nią są symbolicznie związane wszelkie sprawy dotyczące pieniędzy, bogactwa, stanu posiadania, jak też płodności i obfitości w każdym znaczeniu tych słów. Z nią też wiąże się nasze zdrowie fizyczne i równowaga wewnętrzna.

O święta ziemio!
Chroń mnie przed urokiem,
zasłoń przed złym okiem.
Daj mi siły, moc i wolę,
Bym tworzył sobie dobrą dolę.
Niech tak się stanie.

Tą prastarą inwokacją do sił ziemi, którą i Ty Czytelniku możesz wykorzystać, rozpoczynali kiedyś dzień nasi przodkowie, a szczególnie kobiety. Intonowały ją one trzykrotnie przy pierwszym porannym dotknięciu stopą (z reguły bosą) ziemi. Gwarantowało to opiekę driad (duchów opiekuńczych żywiołu ziemi) i przywoływało pozytywne energie w dziedzinach życia tradycyjnie przypisywanych temu żywiołowi.

A oto najważniejsze skojarzenia związane z ziemią:
duchy opiekuńcze: driady;
kolor: złoty, wszelkie odcienie zielonego, beżowy, brązowy, brunatny, wszystkie odmiany szarości, stalowy, granatowy, czarny;
miejsca: jaskinie, groty, kaniony, przepaście, wąwozy, jary, kurhany, cmentarze, zagajniki, lasy, puszcze, knieje, pola, łąki, ogrody, sady, arboreta, parki, skwery, kuchnie, pokoje dziecinne, piwnice, kopalnie;
zwierzęta: koń, krowa, owca domowa, mrówka, pszczoła, dżdżownica, suseł, borsuk, byk, bawół, koza, osioł, wielbłąd, pies, niedźwiedź, kruk, wróbel;
zioła: jodła, świerk, cyprys, cis, cedr, łopian, kminek, cykuta, żyto, owies, pszenica, bratek, wiciokrzew, kozłek lekarski, jabłoń, wiśnia, len, botwina, leszczyna, paczula, jałowiec;
metale: ołów, magnez, wapń;
czas: noc;
dni tygodnia: wtorek, czwartek;
pora roku: zima;
strona świata: północ;
znaki Zodiaku: Panna, Byk, Koziorożec;
planety: Merkury, Wenus, Saturn;
instrumenty muzyczne: fortepian, pianino, klawikord, bębny, talerze i inne instrumenty perkusyjne;
zmysł: dotyk;
symbole naturalne: sól, gliniane naczynia wypełnione ziemią, kamienie, ziarna, nasiona, magnesy;
rodzaj energii: receptywna, pasywna, kobieca;
rodzaj magii: płodność, obfitość, materializacja, powiększająca stan posiadania, ochronna, wzmacniająca siły, zawodowa, finansowa, zdrowia, równowagi wewnętrznej.
Osoba pracująca z energiami żywiołu ziemi powinna pamiętać o zgromadzeniu odpowiednich akcesoriów, niezbędnych w tego rodzaju magii. Należą do nich:
– naturalna* woda,
– nasiona roślin, drzew i zbóż, najlepiej zbierane osobiście,
– kawałki tkanin z włókien naturalnych (len, wełna, bawełna, jedwab itp.), sznurki i nici w różnych kolorach,
– drewniany lub gliniany zamykany pojemnik z solą,
– kamienie szlachetne i półszlachetne,
– krzemienie, kamienie polne,
– folia aluminiowa, papier, nożyce,
– garnki, doniczki, skrzynki i inne pojemniki na ziemię,
– świece woskowe lub wosk.
Podane tutaj akcesoria stosuje się w magii naturalnej żywiołu ziemi. Bardziej szczegółowy ich spis znajdzie Czytelnik w książce Rytuały ochronne A. Chrzanowskiej, wydanej przez Studio Astropsychologii w Białymstoku w 2001 roku.

ZAPISZ SIĘ