Ostatni końcowy

Najważniejsze przesłania Mistrza

  • ISBN: 978-83-7377-760-6;
  • Cena katalogowa: 49.90 zł;
  • Ilość stron: 292;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2016;
  • Nr wydania: I;
Irena Kloskowska
Magdalena Kuźmiuk
0
0

Jerzy Prokopiuk udziela odpowiedzi na arcytrudne pytania!

Gnoza, antropozofia czy gnostycyzm to filozofie, które krążą wokół poznania istoty człowieka, jego istnienia i roli we Wszechświecie. By przybliżyć i wyjaśnic te skomplikowane zagadnienia,Jerzy Prokopiuk, ceniony religioznawca, gnostyk i filozof, stworzył tę książkę. Udziela w niej odpowiedzi na pytania dotyczące zbawienia, zła, rozwoju duchowego i drogi człowieka do wyższej świadomości. Oferuje też najpełniejszy wgląd w filozofię istnienia.  Dodatkowo wyjaśnia pojęcie ezoteryki jako tajemnej wiedzę opartej na gnozie, mistyce i magii.

Czy da się wytłumaczyć zło?

Ten ceniony gnostyk i religioznawca podejmuje się niezmiernie trudnego zadania odkrycia i wyjaśnienia źródeł zła. Czerpiąc z wielu filozofii, w tym antropozofii i gnostycyzmu, przedstawia spojrzenie na sens istnienia zła. Widzi je jako sposobności do rozwoju duchowego człowieka.  Przytacza też osiem głównych teorii pochodzenia zła, dzięki którym zyskujesz pełniejszy obraz człowieka i Boga oraz wspólnych zależności między tymi z pozoru odległymi bytami.

Jerzy Prokopiuk wyjaśnia Dekalog

Autor takich tytułów jak: Dusza ludzka oś świata, Herezja znaczy wolność, Matrix czyli okultystyczny bróg czy Manifest wolności, w swojej ostatniej książce omawia dekalog. 10 przykazań traktuje jako kompletny program zbawienia człowieka oraz warunek przetrwania całej planety. Jest on boską instrukcją daną nam na wyłączność i wskazującą ideał pełnego człowieczeństwa oraz sposób dążenia do niego poprzez ciągły rozwój duchowy. Określa „Ja” jako centrum duszy ludzkiej związanej z Bogiem. Dekalog jest również zbiorem zaleceń mających na celu zbawienie człowieka ze skutków upadku. Oferuje oczyszczenie jego ciała astralnego, przede wszystkim z agresji i pożądliwości, poprzez pozytywny zwrot ku Bogu. Ukazuje zatem zarówno zło w świecie i w nas, ale również wskazuje dobro w świadomym związku z Bogiem.

Poznaj filozofię zbawienia

Ostatni końcowy, to ostatnia „w tym życiu” książka Autora. Jerzy Prokopiuk traktuje ją jako swoisty testament i zbiór najważniejszych przesłań dla ludzkości. Podsumowuje w niej dorobek swojej twórczości oraz odkrywa przed Tobą własną duszę. Podkreśla znaczenie rozwoju duchowego każdego człowieka i rozszerzania jego światopoglądu, który łączy świat duchowy z fizycznym. To przewodnik który pozwoli Ci wejść na wyższy poziom świadomości.

Poznaj mądrość Mistrza!

 

Patroni:

  • Psychotronika
  • Talizman.pl
  • pobierz fragment książki
ZAPISZ SIĘ