Stewia – niebiańsko słodka i zdrowa alternatywa dla cukru

  • nakład wyczerpany
  • ISBN: 978-83-7377-572-5;
  • Cena katalogowa: 29.20 zł;
  • Ilość stron: 236;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2013;
  • Nr wydania: I;
  Mariusz Warda
  NW-Ewelina Kuryłowicz
  0
  1

  Słodkie grzeszki? Niekoniecznie!

  Większość z nas lubi słodki smak, towarzyszy nam on od pierwszych chwil życia: słodkie wody płodowe czy słodki smak mleka matki. To uwielbienie wynika z fizjologicznej reakcji organizmu na endorfiny i serotoninę, które produkują się po spożyciu słodkich pokarmów. Słodkie smakołyki poprawiają nasz nastrój, a także pomagają zrelaksować się po ciężkim dniu. Niestety większość rodzajów cukru wykazuje wiele negatywnych oddziaływań na nasz organizm. Cukrzyca i nadwaga to najpopularniejsze z nich. Cukier zastępujemy jego zamiennikami, takimi jak kontrowersyjne słodziki oskarżane o powodowanie  raka, czy niewiele różniący się od białego cukru brązowy cukier.

  Stewia, zdrowa i naturalna alternatywa

  Z ratunkiem na szczęście przychodzi nam sama natura. Dzięki niej każdy może zacząć słodzić bez wyrzutów sumienia. Wszystko za sprawą prezentowanej w tej książce wyśmienitej i w pełni zdrowej alternatywy dla cukru i słodzików. Stewia, bo o niej mowa, słodzi bez kalorii, nie ma żadnych efektów ubocznych, a ponad to dostarcza ważnych składników mineralnych oraz witamin wzmacniających nasz system immunologiczny. W przeciwieństwie do większości słodzików jest bezpieczna i w pełni naturalna. Z powodzeniem może być spożywana przez osoby cierpiące na cukrzycę, otyłość, nadwagę, atopowe zapalenie skóry (AZS). Stewia jest nie tylko wyśmienitym uzupełnieniem zdrowej diety, ale wspomaga również proces odchudzania i utrzymywania zdrowej wagi.

  Przepisy na zdrową słodycz

  Z tej książki dowiesz się wszystkiego na temat stewii oraz produktów, jakie są z niej wytwarzane. Poznasz wiele przepisów z jej wykorzystaniem, np. na napoje, koktajle, śniadania obiady, konfitury czy sałatki. Poznasz również wskazówki, które pomogą Ci hodować tę przydatną roślinę we własnym mieszkaniu.

  Mity przegrywają z nauką

  Autorka rozprawia się także z mitami funkcjonującymi w naszym społeczeństwie, dotyczącymi chociażby rzekomego prozdrowotnego oddziaływania brązowego cukru czy korzyści płynących ze stosowania syntetycznych słodzików. Wszelkie informacje popiera wynikami badań naukowych.

  Od dzisiaj możesz słodzić bez wyrzutów sumienia!

   • nakład wyczerpany

    

   Patroni:

    ZAPISZ SIĘ