Sztuka pomagania

Jak dawać i przyjmować pomoc

Tytuł oryginału: El arte de ayudar
  • ISBN: 978-83-7377-484-1;
  • Cena katalogowa: 29.20 zł;
  • Ilość stron: 196;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2011;
  • Nr wydania: I;
Janusz Nawrocki
NW-Monika Muszyńska
0
1

Pomaganie ma kluczowe znaczenie

Pomaganie ma ogromny wpływ na nasz rozwój osobisty oraz otwiera drogę do wyrażenia siebie w otaczającym świecie. Pomoc oddziałuje na nasze życie i towarzyszy w codziennych sytuacjach, poczynając od podania ręki staruszkowi, który potknął się na ulicy, przez opiekę nad dzieckiem stawiającym pierwsze kroki, po sposób w jaki odbieramy wsparcie od innych. Pomaganie to sztuka, którą należy rozpatrywać z dwóch punktów widzenia: tego, kto pomoc otrzymuje i tego, kto pomaga – nigdy nie wiadomo, w której z ról przyjdzie nam się sprawdzić w danej chwili. Zrozumienie, jak czuje się osoba zarówno w pierwszej, jak i drugiej perspektywie uczy, że dobre intencje to nie wszystko.

Jak sztuka rozwija świadomość

Jedna z autorek tej książki swoją drogę ku wyższej świadomości w relacjach z innymi odkryła poprzez ekspresję artystyczną. Aby nauczać, jak osiągnąć harmonię wewnętrzną i samorealizację, otworzyła we Włoszech szkołę o nazwie Otwarta Rzeka. W tej publikacji wykorzystuje wiedzę zaczerpniętą z psychologii transpersonalnej oraz nauk buddyjskich, aby skutecznie przekazać czytelnikowi wiedzę, dzięki której nauczy się, jak w sposób asertywny nieść pomoc potrzebującym.

Połączenie mądrości Wschodu i Zachodu

Autorki, które w całej Europie prowadzą warsztaty ze sztuki pomagania, dzielą się z Tobą swoim wieloletnim doświadczeniem i prezentują jej własną koncepcję. Rozwijają też poszczególne aspekty tej sztuki i popierają przykładami z życia swojego i pacjentów oraz prezentują praktyczne wskazówki i ćwiczenia. To swoiste kompendium wiedzy na temat pomagania, którego idea opiera się na najważniejszych nurtach filozoficznych i duchowych, zarówno wschodnich, jak i zachodnich.

Jak dawać i brać

Dzięki książce poznasz relacje jakie zachodzą między pomagającym a wspomaganym. Dowiesz się, jak nieść pomoc, także wtedy, gdy trafisz na osobę, która nie chce jej przyjąć. Poznasz sekrety tego, jak wspierać, a przy tym nie skrzywdzić drugiej osoby oraz jak prosić o pomoc wtedy, kiedy naprawdę jej potrzebujemy. Unikniesz najczęściej popełnianych przez osoby pomagające błędów i nauczysz się wyrażać wdzięczność za okazywaną pomoc.

Pomagaj świadomie!

 

Patroni:

  • Psychotronika
ZAPISZ SIĘ