Koło życia bioenergoterapia - Okładka książki
Koło życia bioenergoterapia
  • ISBN: 83-7377-133-6;
  • Cena katalogowa: 29.90 zł;
  • Oprawa: miękka;
  • Data ostatniego wydania: 1998;
  • Nr wydania: I;

Bioenergoterapia ukazana od podstaw przez profesjonalistę prowadzącego prywatną praktykę. Książka, którą czyta się jak powieść od deski do deski, mimowolnie przyswajając sobie wiele niezwykłej, czasami tajemniczej wiedzy o funkcjonowaniu naszego ciała, naszej witalnej energii.

Spis treści:
Skąd przybywasz, człowieku? ………… 5
O człowieku i o czymś jeszcze….. 6
Twoje miejsce w kosmosie….. 10
Jak zbudowana jest zabawka? ….. 12
Człowiek – układ bioenergetyczny….. 15
Struktura ciała energetycznego….. 18
Ziemskie troski, czyli muladhara….. 20
Czakra svadhisthana, czyli opowieść o miłości….. 29
Czarodziejska moc barw….. 38
Czakra manipura, czyli samo zdrowie….. 52
Kamienie – ich tajemna moc i czar….. 61
Dusza i serce, czyli czakra anahata….. 83
Muzyka kosmosu i ziemi – dźwięk….. 108
Bezinteresowna miłość, czyli czakra wishuda….. 132
Człowiek a świat barw….. 154
Czakra adżna, czyli za zasłoną tajemnicy….. 178
Żywioł wody a życie….. 207
Czakra sahasrara czyli otwarcie na Absolut….. 226
Podsumowanie….. 255

Fragment:
W literaturze europejskiej zagadnienie czakr nie zostało należycie wyjaśnione. Nie ulega przy tym wątpliwości, że jest to problem bardzo ważny i na wyjaśnienie takie zasługuje.
Przyjmując istnienie dwu sił dla człowieka najbardziej znaczących tj. siły kosmicznej i jego własnej, stwierdzić można, że pierwsza z nich zyskała pełną realizację: stworzyła cały ziemski glob z człowiekiem stanowiącym jego część. Ukształtowała nasze ciało, idealnie wyregulowała wszystkie układy fizjologiczne, stworzyła ogromny potencjał w postaci ludzkiego mózgu i obdarzyła całość energią Kundalini, która wznosi się wężowym ruchem, pobudzając czakry, od podstawy tułowia w górę. Słowo to, które słyszy się ostatnio coraz częściej, odnosi się do istniejącej w każdym człowieku porcji potężnej energii kosmicznej, będącej źródłem wszelkiego życia. Oceniając realizację siły danej człowiekowi stwierdzić musimy, że jest ona uzależniona od tego, jak funkcjonuje cały złożony kompleks określany mianem człowieka. Optymalizacja tego układu możliwa jest nie tylko poprzez pobudzanie Kundalini, ale również poprzez pozytywne emocje, uczucia i wolę, które stanowią o sile człowieka i jego możliwościach sprawczych.
Bezładne życie, pozbawione wartości wyższych i dobrych uczuć nie pozwala na osiągnięcie sukcesu, utrzymanie dobrego stanu zdrowia i osiągnięcie satysfakcji twórczej. Owocuje to zaburzeniami wszystkich układów organizmu, co jeszcze raz potwierdza, że człowiek, który może być biorcą i dawcą energii, może również być jej pierwotnym źródłem.
Rozum i ciało stanowią integralną całość. A ponieważ każdy centymetr sześcienny przestrzeni kwantowej wypełniony jest energią niemal bezgraniczną, a najlżejsza nawet wibracja stanowi cząstkę rytmu galaktyk, ludzie w istocie pozostają razem, niezależnie od odległości geograficznych, które ich dzielą.
Pomóżmy komuś, kto jest obok nas, a będzie nam to odpłacone po stokroć.
Bioenergoterapia ukazana od podstaw przez profesjonalistę prowadzącego prywatną praktykę. Książka, którą czyta się jak powieść od deski do deski, mimowolnie przyswajając sobie wiele niezwykłej, czasami tajemniczej wiedzy o funkcjonowaniu naszego ciała, naszej witalnej energii.

ZAPISZ SIĘ