Energia w materii czyli… Człowiek

  • nakład wyczerpany
  • ISBN: 978-83-7377-341-7;
  • Cena katalogowa: 19.90 zł;
  • Ilość stron: 176;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 17,6 x 25 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2008;
  • Nr wydania: I;
  Janusz Nawrocki
  NW-Monika Muszyńska
  0
  1

  Trudne pytania – ciągle aktualne

  Czy Bóg istnieje? Jeśli tak, to dlaczego pozwala na to by ginęli niewinni? Dlaczego chorujemy i jaki jest cel nieuleczalnych chorób? Czy śmierć to koniec drogi, czy jedynie etap przejściowy? Kto może być zbawiony?
  To jedynie część pytań związanych z religią i wiarą, z którymi boryka się człowiek od niepamiętnych czasów. Nawet teraz, w czasach naukowego racjonalizmu są one nadal aktualne, a ludzie stale poszukują na nie odpowiedzi.

  Konfrontacja Autora z wątpliwościami

  Autor stara się zmierzyć ze zmorą każdej zinstytucjonalizowanej wersji religii – z wątpliwościami wiernych i lukami, których świadomie nie chcą (lub nie potrafią) zapełnić przedstawiciele Kościoła, a które stają się bezpośrednią przyczyną owych wątpliwości.
  Strach i niepewność, którymi dotąd sankcjonowano wiarę i za pomocą których religia przez setki tysięcy lat utrzymywała wiernych w pokorze, obecnie przestały wystarczać.
  Zmieniły się czasy – zmienili się ludzie i bardziej dogłębnie zaczęli analizować wątpliwości natury duchowej.

  Wzmocnij swoją wiarę i bądź lepszym sobą

  Książka składa się na swoistą księgę pytań i odpowiedzi, dotyczących ludzkiej egzystencji. Dzięki niej można zrekonstruować nie tylko pewien wzorzec chrześcijańskiego postępowania, ale rozbudzając to, co w nas najlepsze, wzmocnić swoją wiarę i wkroczyć na ścieżkę Zbawienia. Nasze życie wobec ogromu Wszechświata wydaje się być jedynie energią uchwyconą na ułamek sekundy w materii. Ale jeżeli już dane było nam zaistnieć, to warto byłoby stać się przez ten „ułamek sekundy” kimś lepszym.

  Odpowiedź na nierozstrzygnięte kwestie

  Współczesny człowiek nadal CHCE WIERZYĆ, ale ZE ŚWIADOMOŚCIĄ tego, w co wierzy. Z wykorzystaniem wolnej woli, którą to religia gwarantuje. Człowiek XXI wieku zadaje pytania i oczekuje odpowiedzi, wątpi – i ma nadzieję, że te wątpliwości zostaną rozwiane. Jeżeli nie znajduje odpowiedzi w religii, zaczyna szukać poza nią. Dla wszystkich poszukujących jest właśnie ta książka. Bez szablonów interpretacyjnych, bez gotowych formułek, którymi zamydla się oczy czytelnikowi, autor, sytuując się na pograniczu nauki chrześcijańskiej, rozstrzyga kwestie głęboko w mentalności Chrześcijanina zakorzenione – kwestie, które pozostawały dotąd nierozstrzygnięte.

  Twoje wątpliwości zostaną rozwiane

  Publikacja ta dostarczy Ci odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania z zakresu duchowości, parapsychologii, a także ludzkiej egzystencji i jej celu. Poznasz prawa rządzące światem oraz to, jak przekonania i wierzenia kształtują świadomość ludzką. Dowiesz się, dlaczego ludzie tak wielką wiarę pokładają w modlitwie i jaka jest prawda o życiu po życiu. Uzyskasz odpowiedzi na fundamentalne pytania odnośnie istnienia Boga, a także tego, czy można dostąpić zbawienia i jaki mamy wpływ na nasz los.

  Ta książka może jedynie w tym pomóc!

   • nakład wyczerpany

    

   Patroni:

    ZAPISZ SIĘ