Manifest wolności

  • ISBN: 978-83-7377-678-4;
  • Cena katalogowa: 49.40 zł;
  • Ilość stron: 256;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2014;
  • Nr wydania: I;
Irena Kloskowska
Paweł Uklejski
0
0

Od filozofii Junga i Freuda do literatury ezoterycznej. Swoisty manifest wolności

Jerzy Prokopiuk to znany religioznawca, filozof, psycholog, gnostyk, antropozof. Jest on również tłumaczem dzieł znanych wielkich filozofów m.in. Junga, Freuda, Webera i popularyzatorem literatury humanistycznej, głównie ezoterycznej, religioznawczej, filozoficznej i psychologicznej. Podświadomość, umysł, rozwój duchowy są szczególnymi przedmiotami jego zainteresowań. Często rozpatruje je w kategoriach szczęścia i wolności. Napisał niemal pięćset esejów, artykułów i wywiadów publikowanych w periodykach naukowych i w prasie kulturalnej. W swoim dorobku ma również kilkadziesiąt wystąpień radiowych i telewizyjnych, setki odczytów i wykładów. Jest także autorem wielu książek, a wśród nich: „Dusza ludzka oś świata”, „Jestem Heretykiem”, „Herezja znaczy wolność”, „Matrix czyli okultystyczny bróg”. Świat jako wola i przedstawienie

Rozważania na temat świata i człowieka. Poznaj szczególne podejście do medytacji i reinkarnacji

Publikacja ta jest zbiorem wyjątkowych esejów Jerzego Prokopiuka. Ich treść stanowi swoisty testament Autora, który upublicznia i przekazuje do naszej świadomości. Jest podsumowaniem jego dotychczasowego życia i doświadczenia, rozważaniem nad wolnością, świadomością, zniewoleniem i drodze do szczęścia. Wyjaśnia czym jest gnoza, gnostycyzm i neognoza oraz przedstawia własną wizję świata i człowieka. Przez pryzmat wielu nurtów filozofii, szeroko omawia pojęcie i rozumienie Boga, miłości, szczęścia i człowieczeństwa. Manifest wolności da ci jasny i otwarty umysł. Analiza pojęcia wolności, spraw religii i filozofii czy reinkarnacji pozwolą ci zgłębić tajemnice własnej podświadomości.

Reinkarnacja – szansa na nieśmiertelność i szczęście z wyboru, a nie z przymusu

Propozycją szczególną, którą prezentuje autor jest takie zmodyfikowanie metody medytacyjno-wizualizacyjnej. Zastosowana za życia eksperymentatora w „naszym” świecie, które pozwoli ci przenieść się do upragnionego świata także po śmierci. Jak pisze Autor: Ten szczególny rodzaj medytacji i kreowania świadomości, pozwala na trwałe zmienić przedmiot swych pragnień – tylko na pewien „czas eoniczny” panujący w świecie pośmiertnym. Tak człowiek znużony życiem hic et nunc (bo o takich ludziach myślę przede wszystkim), w „naszym” świecie, ale jeszcze nietęskniący za wiecznym spokojem w niebie ani też za niepamiętnymi i nieprzewidywalnymi ścieżkami reinkarnacji, zyskałby szansę na nieśmiertelność – z wyboru, a nie przymusu. Ten swoisty model medytacji ma na celu rozwój duchowy i zgłębienie tajników świadomości i podświadomości. Pozwoli ci również na odkrywanie i tworzenie w umyśle światów alternatywnych.

Poznaj odpowiedź na niewygodne pytania

Autor zadaje także trudne, niekiedy niewygodne pytania z pogranicza nauki i religii, i udziela na nie niezwykle błyskotliwe i rozszerzające horyzonty odpowiedzi. Udaje mu się zaskakująco połączyć reinkarnację z chrześcijaństwem i wskazać zagrożenia, jakie mogą wynikać z nieodpowiedniego i pozbawionego zasad moralnych rozwoju naszej cywilizacji. Tłumaczy pojęcie renesansu pogaństwa i ujawnia nowe znaczenie neopoganina w kulturze i filozofii współczesnego człowieka. Dzięki tej książce wzniesiesz swoją świadomość na wyższy poziom i doświadczysz głębszego rozwoju duchowego i osobistego. Poznasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania oraz dowiesz się, co znaczy mistyka życia i neognoza.

Wkrocz na drogę do prawdy i wolności

 

Patroni:

  • Psychotronika
  • Talizman.pl
  • pobierz fragment książki
ZAPISZ SIĘ