Uzdrawiająca siła śmiechu

 • nakład wyczerpany
 • ISBN: 978-83-7377-534-3;
 • Cena katalogowa: 39.30 zł;
 • Ilość stron: 320;
 • Oprawa: miękka;
 • Format: 14,5 x 20,5 cm;
 • Data ostatniego wydania: 2012;
 • Nr wydania: III;
Natalia Paszko
NW-Magdalena Kuźmiuk
0
1

Czy wiesz, dlaczego się śmiejemy?

Czy zastanawiałeś się, dlaczego się śmiejemy? Śmiech wprawia nas nie tylko w dobry nastrój, ale jest też świetnym ćwiczeniem. Nie bez powodu funkcjonuje popularne powiedzenie, że śmiech to zdrowie. Ciało pracuje jak podczas wysiłku fizycznego. Serce przyspiesza rytm, krew krąży szybciej, pracują mięśnie zwłaszcza twarzy i brzucha. Głębiej oddychamy, przez co lepiej dotleniamy mózg i całe ciało. Organizm uwalnia przeciwciała, a co najważniejsze, hamuje wydzielanie hormonów stresu.

Jakie korzyści daje nam śmiech?

Człowiek jest jedynym żyjącym stworzeniem na Ziemi, który potrafi wykorzystać siłę śmiechu. Tę cechę wykorzystał amerykański psycholog Frank Farelly do opracowania terapii śmiechem. Pozwala ona na zdystansowanie się wobec własnych problemów, wyśmianie ich, a w rezultacie podjęcie nowych prób wyjścia z trudnych sytuacji. Z roli ofiary stajesz się bohaterem, który podejmuje walkę i szuka najlepszej strategii.

Śmiech – sposób na rozładowanie napięcia

Niejednokrotnie pewnie doświadczyłeś sytuacji, gdy śmiech potrafił rozładować napięcie wytworzone, w pracy, szkole czy domu. To również jest jedna z funkcji śmiechu, która jest dobrze znana i wykorzystywana, np. podczas formalnych spotkań itd. Śmiech, podobnie tak jak płacz, pełni również rolę oczyszczającą z negatywnych emocji.

Skorzystaj z technik Autorów

Stosując metody zaproponowane przez autorów nabierzesz dystansu wobec własnych problemów. Bez większego wysiłku podejmiesz działania, które sprawią, że dotychczasowe utrapienia całkowicie zmienią swoje znaczenie. Przede wszystkim jednak zdołasz poprawić komunikację z przyjaciółmi, z małżonkiem, dziećmi czy teściową. Teraz świadomie będziesz mógł stosować proste techniki zachowania i przekonasz się, że otaczają Cię naprawdę wspaniali ludzie.

Terapia śmiechem teraz do zastosowania również przez Ciebie

Autorzy, Dr Eleonore Höfner i Hans-Ulrich Schlachter od lat praktykują terapię śmiechem w stworzonym przez siebie Niemieckim Instytucie Terapii Prowokatywnej. Przytaczają wiele przykładów z własnego doświadczenia, które ułatwiają zrozumienie i zastosowanie tej metody w życiu.

Śmiej się na zdrowie!

 • nakład wyczerpany

 

Patroni:

  ZAPISZ SIĘ