Wielkie porządki

W domu, umyśle i duszy

  • ISBN: 978-83-7377-871-9;
  • Cena katalogowa: 39.30 zł;
  • Ilość stron: 236;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2017;
  • Nr wydania: I;
Patrycja Buraczewska
NW-Mariusz Golak
0
1

Prosty i skuteczny sposób na bałagan – jak znaleźć motywację, żeby zrobić wreszcie porządki w domu

Nie odnosisz czasami wrażenia, że rzeczy zalewają cię ze wszystkich stron? Wysypują się z szaf, okupują blaty, zabierają przestrzeń życiową… Są dosłownie wszędzie, potęgując wrażenie wszechobecnego chaosu. Niestety bałagan tworzy się nie tylko wokół nas, ale także w nas. Nic dziwnego, że wyczyszczenia wymagają zarówno domy, jak też umysły i dusze. Nie jest to bynajmniej wyłącznie kwestia estetyki. To właśnie bałagan sprawia, że dopada nas w domu stres i zapominamy o relaksie. Sytuacja taka często odbija się na zdrowiu. Dlatego nie można bagatelizować tego problemu. W książce tej znajdziesz sprawdzone sposoby na bałagan i porządki w domu. Autorka, korzystając nie tylko ze swoich doświadczeń, ale także innych osób, opracowała świetny poradnik, dzięki któremu znowu poczujesz przypływ pozytywnej energii. Jej praktyczne rady pomogą ci szybko i ostatecznie pożegnać się z niepotrzebnymi przedmiotami. Dowiesz się też, jak proste nawyki potrafią odmienić życie. Poznasz prawdziwe znaczenie minimalizmu w domu i uporządkujesz swoją przestrzeń. Stanie się to z korzyścią dla twojego portfela, rozwoju osobistego i zdrowia.

Minimalizm w domu – wyeliminuj ze swojego życia stres i ciesz się nieskrępowanym relaksem

Autorka dzieli się wieloma praktycznymi rozwiązaniami, które ułatwią organizację przestrzeni na co dzień. Ich zaletą są prostota i szybkość. Nie wiesz, jak zabrać się za porządki w domu? Brakuje ci na to czasu i motywacji? Skorzystaj z jej sposobów na bałagan. Okazuje się, że nie wymagają one skomplikowanej logistyki. Każdy bez trudu może je zaadaptować do swoich indywidualnych warunków. Czasami wystarczy zmiana drobnych nawyków, by odmienić życie. Regularne opróżnianie zlewu czy systematyczne ścielenie łóżka to tylko niektóre z nich. Prawda, że proste? Liczą się tylko plan i konsekwencja, nie trzeba specjalnej motywacji. Autorka udowadnia na konkretnych przykładach, że to kwestia zaledwie kilku minut. Minimalizm w domu jest więc w zasięgu każdego. Poza tym każdy etap proponowanych zmian ma postać czytelnego harmonogramu, ułatwiającego realizację i uporządkowanie poszczególnych zadań. Punktem wyjścia jest stworzenie wizji przestrzeni zgodnej z osobowością i potrzebami. W książce znajdziesz prosty test, który ci to ułatwi.

Włącz pozytywne myślenie, by odblokować rozwój osobisty i zapewnić sobie szczęście

Pozytywne myślenie jest kluczem do prawdziwego szczęścia i zdrowia. Jak jednak zachować pozytywną energię, gdy dopada nas zmęczenie spowodowane natłokiem obowiązków? Dzięki tej książce poznasz wskazówki, jak sobie z tym poradzić. Będziesz wiedział, kiedy przekraczasz granicę między produktywnością a nadmiarem obowiązków. Nauczysz się walczyć z presją natłoku zajęć i dokonywać optymalnych wyborów. Przy okazji Autorka zdradzi ci sekret, jak skutecznie odmawiać i stworzyć wewnętrzny filtr, który oddzieli rzeczy ważne od mniej ważnych. W ten sposób odnajdziesz równowagę między zadaniami i relaksem, będziesz bardziej efektywny i pozbędziesz się stresu. Znajdziesz więcej czasu dla siebie i rodziny. Uda Ci się powstrzymać natłok informacji i odzyskać jasność umysłu.

Czym się różnią związki z pozytywną energią od toksycznych relacji?

Często bywa tak, że angażujemy się w niektóre relacje, ponieważ nie potrafimy odmówić, chociaż w głębi duszy wiemy, że taka znajomość ma na nas zły wpływ. Autorka też przez to przeszła. Dzięki niej poznasz sposoby na określenie, czy związek uczuciowy lub zwykła relacja jest toksyczna i jak możesz z niej się zawczasu wycofać. Będziesz zaskoczony, jak łatwo jest wyeliminować szkodliwe znajomości oraz jak wielkie przynosi to korzyści. Bowiem istotą porządku w życiu nie jest wyłącznie nowa organizacja najbliższej przestrzeni czy sporządzenie sensownego harmonogramu zadań. To również oczyszczenie umysłu i zbudowanie klarownych relacji, będących podstawą pozytywnego myślenia.

Czysty dom to czysty umysł

Najnowsze badania udowodniły, że wysoki poziom stresu i brak relaksu grożą poważnymi kłopotami ze zdrowiem. Wśród nich są m.in. choroby serca, nadciśnienie, kłopoty z układem trawiennym i przedwczesne starzenie. Chroniczne napięcie może prowadzić również do migren, depresji, wrzodów, zawałów serca, a nawet wylewów. Innymi słowy, stres nas osłabia i blokuje rozwój osobisty, pozbawiając szczęścia i radości z życia. Z tej książki dowiesz się, jak drobne zmiany mogą zapewnić olbrzymie korzyści. Nauczysz się porządkować nie tylko przestrzeń, ale też swoje relacje i emocje. W efekcie minimalizm w domu oznaczać będzie maksymalizm w życiu.

Mniej rzeczy – więcej Ciebie

 

Patroni:

    ZAPISZ SIĘ