Zaraźliwa moc myślenia

Jak wpływasz na innych i jak oni działają na Ciebie

  • ISBN: 978-83-7377-527-5;
  • Cena katalogowa: 39.30 zł;
  • Ilość stron: 292;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2012;
  • Nr wydania: I;
Mariusz Warda
NW-Mariusz Golak
0
1

Czy wiesz, że emocje są zaraźliwe?

Czyż nie byłoby świetnie gdybyśmy, zamiast łapania okropnego przeziębienia, złapali dobry nastrój naszego przyjaciela lub zdrowe nawyki kolegi z pracy? Ta przełomowa książka udowadnia, iż emocje naprawdę są zaraźliwe. Wyjaśnia również, jak wpływamy na innych ludzi oraz jak bardzo oni oddziałują na nasze życie.

Naukowe podejście autorytetu medycyny

Połączenie rzetelnego, naukowego podejścia ze zrozumiałym i przyjaznym czytelnikowi językiem gwarantuje osoba Autora. Dr David Hamilton to niekwestionowany autorytet medyczny o wieloletnim doświadczeniu w branży farmaceutycznej, a także autor światowych bestsellerów. Obecnie podróżuje po całym świecie i prowadzi warsztaty, pomagając ludziom zrozumieć potężny wpływ psychiki na ciało. Postanowił zbadać fenomen samoistnego rozprzestrzeniania się myśli, nastrojów, uczuć, a nawet… umiejętności.

Poznaj zaskakujące fakty na temat myślenia

Z tej książki dowiesz się, w jaki sposób noworodki odczuwają emocje matki i jak to możliwe, że 25% Twojego szczęścia zależy od szczęścia Twoich przyjaciół. Poznasz również znaczenie neuronów lustrzanych. Okazało się bowiem, że już samo oglądanie ćwiczących osób może znacząco wpłynąć na zwiększenie się poziomu Twojej siły i wykształcenie się u Ciebie zupełnie nowych umiejętności. Przekonasz się, że pozytywny nastrój innych może pomóc Ci osiągnąć lepsze wyniki pracy. Zwiększy to wydajność grupy, co zresztą jest udowodnione naukowo. Odkryjesz, na czym polega fenomen ziewania i jego zaraźliwości – wystarczy przeczytać lub pomyśleć o tej czynności, by wpłynąć na podświadomość i za chwilę zacząć to robić, a następnie „zarażać” tym innych.

Ty także jesteś połączony z innymi

Wszyscy stanowimy elementy połączonych ze sobą sieci, niezależnie, czy jesteśmy tego świadomi czy też nie. To, co myślisz, mówisz oraz robisz może być odczuwane przez inne osoby, nawet te oddalone od Ciebie o setki kilometrów. Dzięki publikacji dowiesz się, w jaki sposób mózg odczytuje nastroje innych osób i odtwarza ich uczucia. Przekonasz się, że w równym stopniu można zarazić się uczuciami i emocjami pozytywnymi, co negatywnymi. Zaczniesz bardziej wnikliwie obserwować swoje otoczenie i odczujesz, że przebywanie z osobami chorymi na depresję lub odczuwającymi strach lub smutek może znacząco wpłynąć na Twoje emocje i udzielić się również Tobie. Zaraźliwa moc myślenia dostarcza naukowych dowodów na to, że przyzwyczajenia, postawy, emocje i uczucia rozprzestrzeniają się między ludźmi.

Zamiast grypy złap szczęście!

 

Patroni:

    ZAPISZ SIĘ