Tarot archetypowy – 78 kart + książka

Karty Tarota

  • ISBN: 978-83-7377-160-4;
  • Cena katalogowa: 79.40 zł;
  • Ilość stron: 231;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2008;
  • Nr wydania: II;
Janusz Nawrocki
Magdalena Kuźmiuk
0
0

Tarot – magiczna talia kart wykorzystywana od setek lat

Czym jest Tarot? Jaki jest rozkład kart Tarota i jakie mają znaczenie? Czy Tarot jest bezpieczny? Skąd pochodzi? Przez setki lat wokół kart Tarota narosło wiele mitów. Nawet jego geneza nie jest do końca jasna. Wynalezienie Tarota przypisuje się kapłanom w starożytnym Egipcie lub Cyganom, którzy w wiekach średnich podczas wędrówek przynieśli go ze sobą do Mezopotamii, a następnie do Europy. Jedno jest pewne, dzisiejszy kształt Tarota jest konsekwencją tysięcy lat przemian: od gry karcianej o nazwie Tarok do potężnego narzędzia, które trzyma w dłoniach tarocista lub wróżka. Tarot archetypowy – poznaj jego magię.

Tarot archetypowy – nowe spojrzenie na talię

Anielski, słynne karty Ridera White’a, Tarot cygański, złoty, kryształowy… Talii kart Tarota powstało bardzo wiele. Czas poznać tajemnice symboli Tarota archetypowego. Czym są archetypy i jak mogą współgrać z talią kart służącą do wróżenia i wróżb? Arkana Tarota wyjaśnia Manuela Klara Olszewska, wyjątkowa postać polskiej astropsychologii. Jej wieloletnie doświadczenie w dziedzinie astrologii zaowocowało wypracowaniem przez nią autorskiej metody interpretacji Arkanów Tarota. A także szeregiem publikacji na temat wróżenia z kart. Autorka, dzięki swojemu plastycznemu wykształceniu, ma w swoim dorobku również piękne talie kart, które cechuje bogata symbolika oraz archetypowe skojarzenia. W tej publikacji w bardzo przejrzysty sposób objaśnia dość trudną do przyswojenia wiedzę o archetypach. Poznasz ich genezę, rodzaje, symbole, a przede wszystkim ich znaczenie. Dzięki niej odkryjesz, jaki archetyp przypisany jest kobiecie, opiekunowi czy na przykład osobie gwałtownej. Tarot archetypowy stanie się dla ciebie zupełnie nowym spojrzeniem na talię i wróżby, które pewnie doskonale znasz.

Rozłóż karty i poczuj, jak magiczny jest Tarot archetypowy

Tarot jest trudną i złożoną sztuką uzyskiwania informacji z rozłożonej tali kart. Jeśli potrafisz odpowiednio odczytać ich znaczenie, karty Tarota udzielą ci odpowiedzi na pytania związane nie tylko z przyszłością, ale również przeszłością i twoją teraźniejszością. W osiągnięciu celu pomogą ci szczegółowo opisane przez autorkę Arkana Wielkie – Droga, mówiące o człowieku i jego wędrówce ku osiągnięciu duchowej doskonałości. A także Małe Arkana, które odnoszą się do życia duchowego i psychicznego, często dotyczą codziennych trosk, kłopotów czy radości.

Daj się porwać misterium Tarota, a karty odmienią twoje życie

Poznasz nie tylko rozkład kart Tarota i ich znaczenie, ale również wymowę archetypów, nauczysz się szeregować je w domy astrologiczne, czyli dziedziny życia, w których na co dzień realizuje się człowiek. Poznasz poszczególne domy horoskopu oraz zasady rozkładu Mandala. Dowiesz się, co oznaczają symbole akwatyczne czy solarne oraz czego symbolem jest pies. Autorka wyjawi ci, jak ważna przy analizie kart jest symbolika kolorów, który kolor kojarzy się ze spokojem, ziemią czy snobizmem. Tarot archetypowy to pozycja „must have” w biblioteczce każdego tarocisty i miłośnika astrologii czy astropsychologii.

Poznaj największe tajemnice Tarota!

ZAPISZ SIĘ