Matrix czyli okultystyczny bróg

  • ISBN: 978-83-7377-302-8;
  • Cena katalogowa: 29.80 zł;
  • Ilość stron: 239;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2008;
  • Nr wydania: I;
Janusz Nawrocki
Paweł Uklejski
0
0

Matrix współczesnego świata. Dowiedz się, czym jest matrix, czyli współczesna gnoza i ezoteryka

Encyklopedyczna definicja mówi, że gnoza to rodzaj świadomości religijnej, traktujący wiedzę jako narzędzie zbawienia. Według niej większość ludzi jest pogrążonych we śnie. Tylko budząc się, można wejść na kolejny poziom rozwoju duchowego. Doskonałym tłem do rozważań, czym jest matrix współczesnego świata, staje się w tej książce filozofia gnozy i historia ludzkiej duchowości. Czym właściwie jest okultyzm, ezoteryka, magia, medytacja? Autor nie da Ci jednak odpowiedzi na tacy. On pobudzi Twój umysł do szukania odpowiedzi.

Jak otworzyć oczy na świat takim, jakim jest?

Pomaga w tym zawarty w tej publikacji zbiór esejów. Każdy z nich zachwyca wielowymiarowym, intelektualnym językiem, który ma swoje korzenie w religii, ezoteryce i antropozofii, dziedzinach stanowiących tło myśli Autora. Wskazują one drogę poszukiwań duszy ludzkiej i jej prawdziwych korzeni. Pozwalają zastanowić się głębiej nad kondycją duchową jednostki ludzkiej, a zarazem przekroczyć próg tematów nurtujących współczesnych badaczy chrześcijaństwa. Na nowo definiują sacrum i profanum, pozwalając szerzej spojrzeć na rozmaite aspekty codzienności zarówno chrześcijanom, jak i wyznawcom innych religii.

Matrix to niewidzialne więzienie. Czas wyruszyć w podróż w nieznane!

Jak uwolnić się od Matrix… programu negatywnego myślenia i toksycznych ludzi. Autor, zaprezentuje Ci własną metodę: trzeba kierować się niezależnym myśleniem i zacząć żyć własnym życiem. Dzięki informacjom zawartym w tej książce, nauczysz się samodzielnie podejmować decyzje i działania, uwolnisz się z duchowego matrix’a. Autor zaprasza na duchową wędrówkę poprzez rozmaite tematy: poczynając od gnostycyzmu i ludzkiej duszy, poprzez filozofię gnozy i psychologię, a kończąc na medytacji i wyciszeniu umysłu. Jego wiedza i sposób przekazywania informacji pozwala na edukacyjne podróże po świecie inspiracji sztuką filmową, malarstwem, literaturą czy religią, która po dziś dzień jest kamieniem węgielnym dla wielu współczesnych twórców.

Odpowiedzi na najważniejsze pytania: czym jest współczesny matrix i filozofia gnozy

Czym jest patologia ducha? Czy istnieją demony, czarownice i czary? Co ma wspólnego hermetyzm z gnozą? Dlaczego gnostycy wzbudzają u niektórych osób tak silne negatywne uczucia? Kim był tajemniczy hrabia de Saint-Germain? Dzięki tej książce czytelnik pozna wiele odpowiedzi, które dotychczas były przed nim ukryte. Odkryje Drzewo Życia i Drzewo Poznania, jak również boski pierwiastek w sobie samym. Pozna antropozofię i antropozoficzną sztukę leczenia. Zrozumie także, dlaczego medycyna alternatywna przeżywa swój renesans i inaczej spojrzy na to, co dotychczas uznawano za magię. A to dopiero początek wędrówki poprzez duchowość, rozwój duchowy i osobisty oraz ezoterykę…

Największy żyjący autorytet od antropozofii i ludzkiej duszy przedstawia…

Jerzy Prokopiuk to religioznawca, filozof, psycholog, gnostyk i antropozof. Na całym świecie znany jest przede wszystkim jako tłumacz i popularyzator literatury humanistycznej (głównie ezoterycznej, religioznawczej, filozoficznej i psychologicznej). W środowiskach gnostyków i osób zainteresowanych rozwojem duchowym jest uważany za niekwestionowanego lidera zmieniania spojrzenia na to, z czym już obcujemy, jak i tym, co dopiero czeka ludzkość.

To matrix, czy realna rzeczywistość? Zdecyduj sam!

 

Patroni:

  • Psychotronika
ZAPISZ SIĘ