Tarot doktryna ezoteryczna

  • ISBN: 978-83-7377-275-5;
  • Cena katalogowa: 29.60 zł;
  • Ilość stron: 213;
  • Oprawa: miękka;
  • Data ostatniego wydania: 2007;
Janusz Nawrocki
Paweł Uklejski
0
0

Tarot ezoteryczny – poznaj historię i odkryj sekrety fascynujących kart

Od wieków Tarot budzi olbrzymie emocje i zaprząta myśli nie tylko miłośników astropsychologii i ezoteryki. Nic dziwnego, że wokół niego narosło wiele mitów i półprawd. Poza tym większość publikacji poświęconych Tarotowi, które dostępne są na naszym rynku, ogranicza się głównie do aspektów związanych z wróżeniem i interpretuje jego symbole wyłącznie przez pryzmat wróżb. Schemat ten przełamuje niniejsza książka. W jej postaci otrzymujesz pierwszą rodzimą publikację, która odkrywa sekrety Tarota ezoterycznego. Stanowi ona udaną próbę usystematyzowania wiedzy na temat historii, legendy i symboliki tych niezwykłych kart. Dzięki niej dowiesz się między innymi, czym jest tarot alchemiczny i hermetyczny, okultystyczny i ezoteryczny. Poznasz poszczególne systemy wróżebne, etapy stawiania wyroczni i dywinacyjne znaczenia kart. Od tej pory Tarot nie będzie miał już przed tobą żadnych tajemnic.

Magia kart i renesans sztuki wróżenia

Choć wydajemy się być coraz bardziej racjonalni, systematycznie rośnie zainteresowanie astropsychologią, ezoteryką, magią dywinacyjną i wróżbami. Według badań OBOP 16% Polaków interesuje się astrologią, 53% czyta drukowane w prasie horoskopy, 42% wierzy w przesądy, a 52% uważa, że wróżby się spełniają. Potwierdza to również popularność przepowiedni fatimskich czy Nostradamusa. Na fali tego zjawiska zwiększa się również zainteresowanie Tarotem. Autor niniejszej publikacji bada jego konotacje społeczne i psychoanalityczne, udowadniając, że za pomocą kart możemy dotrzeć do nieodkrytych obszarów naszego umysłu. Rozpatruje je jako klucz do odkrycia tajemnicy ludzkiej natury. Tym samym udowadnia, że magia kart Tarota nie sprowadza się wyłącznie do sztuki wróżenia z nich.

Symbole i wróżby – skarbnica uniwersalnej wiedzy

Wielu ludzi zastanawia się, czy Tarot jest bezpieczny. Mają wątpliwości odnośnie symboli wisielca czy śmierci, które w pierwszym odruchu budzą złe skojarzenia. Jeżeli jednak jakieś zjawisko wywołuje kontrowersje, dobrze jest przyjrzeć się mu bliżej i wyrobić własne zdanie na podstawie faktów, a nie mitów. Temu właśnie służy niniejsza książka. Zresztą o uniwersalności i głębi znaczeń kart Tarota doskonale świadczy wypowiedź wielkiego maga Eliphasa Levi. Stwierdził on, że – zamiast jakiejkolwiek książki – do więzienia zabrałby ze sobą talię Tarota. Zawiera on bowiem wszystkie klucze niezbędne do zrozumienia praw Wszechświata. W podobnej „sytuacji życiowej” czytelnik mógłby wyposażyć się właśnie w niniejszą książkę.

Tarot ezoteryczny – podróż do źródeł ludzkiej natury

Autor – uznany astrolog, zajmujący się ezoteryką, astropsychologią, numerologią i magią kart od blisko trzydziestu lat – stworzył intrygującą publikację, w której dociera do najgłębszych tajemnic Tarota ezoterycznego. Dzięki niej czytelnik odkryje nowy wymiar rzeczywistości i nauczy się czerpać wiedzę z mądrości Tarota. Równie dobrze wykorzysta ją do wróżenia, jak i rozwiązywana wielu codziennych problemów. W ten sposób uniknie niebezpieczeństw, przygotuje się na nowe wyzwania i otworzy na stojące przed nim możliwości. Karty Tarota dają bowiem szansę na zrozumienie indywidualnego losu każdego człowieka poprzez interpretację zawartych w nich symboli.

Cała prawda o Tarocie!

 

Patroni:

  • Psychotronika
ZAPISZ SIĘ