Tarot – podstawy praktyki wróżbiarskiej

Symbolika Wielkich i Małych Arkanów, najważniejsze rozkłady kart, ćwiczenia doskonalące warsztat tarocisty

  • ISBN: 978-83-8301-623-8 ;
  • Cena katalogowa: 49.40 zł;
  • Ilość stron: 256;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 cm x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2024;
  • Nr wydania: I;
Mariusz Golak
Paweł Uklejski
5
0

Tarot Ridera Waite’a czy Tarot marsylski – wybierz karty do wróżenia, które najbardziej odpowiadają twojej praktyce

Od początku XXI wieku karty do wróżenia przeżywają gigantyczny wzrost popularności. Dlaczego? Ludzie nie chcą być już bierni wobec losu. Pragną go kształtować, by uczynić swoje życie zgodnym z marzeniami i oczekiwaniami. Jakie miejsce w tym trendzie zajmuje Tarot? Szczególnie eksponowane. Wróżenie z Tarota przestało być już tematem tabu. Nie jest tajemnicą zarezerwowaną wyłącznie dla wybrańców. Stało się za to skutecznym narzędziem przepowiadania przyszłości. By korzystać z niego, nie trzeba być specjalistą z dziedziny astropsychologii czy ezoteryki. Czasami wystarczy intuicja, ale nie obejdzie się też bez podstawowej wiedzy. Umożliwi ona przełożenie symboli Tarota na język porad, wskazówek, podpowiedzi i zaleceń. Pokaźną porcję wiedzy na temat Tarota dostarcza ta książka. Skorzystają z niej głównie osoby rozpoczynające praktykę wróżbiarską. Jednak dysponujące większym doświadczeniem również znajdą w niej coś dla siebie. Prezentuje historię tych niezwykłych kart, ze szczególnym uwzględnieniem kultowych talii – Tarota marsylskiego i Tarota Ridera Waite’a.

Wprowadzenie do wróżenia z Tarota

Książka Lisy Chamberlain, autorki bestsellera „Runy w praktyce”, składa się z trzech części. W pierwszej została opisana geneza i ewolucja tej fascynującej talii. Autorka przybliża początki Tarota oraz jego związki z zachodnią ezoteryką i astropsychologią. Szczególnie dużo miejsca poświęca Tarotowi marsylskiemu i Tarotowi Ridera Waite’a. Nic dziwnego, skoro obie talie uznawane są przez wielbicieli Tarota za kultowe. Przy okazji rozprawia się z wieloma mitami i mylnymi wyobrażeniami narosłymi wokół tych kart do wróżenia. W ramach wprowadzenia do tematyki objaśnia strukturę talii – podział na Wielkie i Małe Arkana. Dzięki temu można poznać znaczenia poszczególnych kolorów (dworów), postaci i liczb.

Sztuka czytania nie tylko Tarota marsylskiego czy Tarota Ridera Waite’a

Przez wieki pokutowało przekonanie, że umiejętność wróżenia z Tarota jest domeną wyłącznie mistyków, jasnowidzów czy medium. Teraz skorzystać z niego może każdy. Wystarczy, że zechce poznać podstawowe reguły. Temu właśnie poświęcona jest druga część książki. Autorka skupia się w niej na wskazówkach i poradach dotyczących czytania kart. Radzi, jak wybrać najbardziej odpowiednią dla siebie talię. Dzieli się też przydatnymi ćwiczeniami, które ułatwią otwarcie się na komunikaty płynące z kart. Główny nacisk kładzie na pracę z rozkładami. Wyjaśnia, co jest ważne w przypadku rozmieszczenia i kolejności kart. Za najlepszy dla początkujących uznaje tzw. krzyż celtycki, który opisuje krok po kroku. By ułatwić stworzenie własnej praktyki, tłumaczy, jak przygotować się do odczytu, formułować pytania i losować karty. W ten sposób każdy bez trudu nauczy się prawidłowo posługiwać kartami Tarota.

Jak rozumieć symbole Tarota

Trzecia część książki zawiera interpretacje poszczególnych kart. Są tu słowa-klucze i opisy 78 kart składających się na Wielkie i Małe Arkana. Rzecz jasna Autorka uwzględnia również pozycje pionowe i odwrócone. Rozróżnienie to jest bowiem bardzo istotne z punktu widzenia odczytu. Zapoznając się z tą częścią książki, zrozumiesz, że Tarot nie służy wyłącznie przepowiadaniu przyszłości. Nie może być także traktowany jako tajemna magia. Za sprawą tego poradnika każdy zdobędzie pierwsze szlify w sztuce czytania kart Tarota. Trzeba jednak mieć na uwadze, że czytanie kart nigdy nie jest równie oczywiste jak czytanie książki. Kluczem do stworzenia warsztatu tarocisty będzie zatem czas włożony w naukę odczytu oraz rozwijanie intuicji. Jeśli chcesz zająć się tym rzemiosłem na poważnie, szybko uznasz, że gra jest warta świeczki!

Tarot – karty do wróżenia czy do przepowiadania przyszłości?

Umiejętność wróżenia z Tarota może stać się potężnym narzędziem, które posłuży poprawie jakości życia. Niektórzy traktują Wielkie i Małe Arkana wyłącznie w kategoriach magii. Odbierają im wartości praktycznej, uznając ezoterykę czy astropsychologię za dziedziny niemające przełożenia na codzienne życie. W rzeczywistości jest inaczej. Nieważne, czy skorzystasz z Tarota marsylskiego, czy też Tarota Ridera Waite’a. Karty dostarczą ci informacji, które ułatwią podejmowanie decyzji lub rozstrzyganie trudnych dylematów. Dadzą wiedzę na temat innych osób lub też ostrzegą przed kłopotami. Tym samym sprawią, że życie stanie się łatwiejsze, bardziej przewidywalne i zgodne z oczekiwaniami. Wyobraź sobie, że właśnie teraz leżą przed tobą karty do wróżenia. Ciekawe, którą byś wyciągnął jako pierwszą…

Naucz się interpretować symbole Tarota,

by poznać siebie i podejmować lepsze decyzje

 

Patroni:

  • Psychotronika
  • Talizman.pl
  • pobierz fragment książki
ZAPISZ SIĘ