Nowy szamanizm

O tym, co magiczne, słowiańskie i archaiczne we współczesnym świecie

  • ISBN: 978-83-7377-292-2;
  • Cena katalogowa: 28.90 zł;
  • Ilość stron: 256;
  • Oprawa: miękka;
  • Nr wydania: I;
Natalia Paszko
Paweł Uklejski
0
0

Czym jest współczesny nowy szamanizm, rozwój duchowy i ezoteryka?

Wojciech Jóźwiak, doświadczony astrolog, tarocista oraz instruktor kursów i warsztatów szamańskich wprowadzi Cię w świat współczesnego nowego szamanizmu w Polsce. Dzięki tej publikacji nie tylko dowiesz się, czym on jest i jak wygląda, ale również samodzielnie wykonasz sprawdzone rytuały. Autor zabierze Cię również w podróż do po historii i wierzeniach Słowian oraz pokaże, jaki wpływ mieli oni na obecne oblicze szamanizmu. Poznasz i zastosujesz samodzielnie ciekawe szamańskie techniki, np. świadome śnienie, czyli wchodzenie z czuwającej świadomości w przestrzeń snu, który poniekąd jest wygenerowany przez nasz mózg. Zaczerpniesz pozytywną energię z umiejętności wchodzenia w trans i kierowania percepcji do wewnątrz siebie. Wzmocnisz motywację i pozytywna energię, zadbasz o rozwój świadomości, umysł i rozwój duchowy.

Szamanizm słowiański w Polsce. Steruj swoim umysłem i pozytywną energią

Z czym kojarzy się nam słowo „szaman”? Większość osób odpowiedziałaby zapewne, że z ezoteryką, południowoamerykańskim bądź afrykańskim czarownikiem odzianym w przepaskę biodrową i kryjącym twarz za groźnie wyglądającą maską. Czy tak właśnie wyglądają współcześni szamani? Czy muszą oni budzić grozę swoim wyglądem i zachowaniem? To, że nie mijamy takich ludzi zmierzając do pracy, szkoły bądź sklepu, nie oznacza, że szamanów w Polsce nie ma. Oni nie tylko istnieją, ale w dodatku są wszechobecni. Autor udowadnia, że występują w życiu każdego z nas. Jednocześnie ukazuje nam prawdziwe, uniwersalne oblicze szamanizmu, pozbawione otoczki wykreowanej przez liczne filmy czy powieści grozy. Czy szamanizm w praktyce to tylko uzdrawianie, magia, tajemnicze rytuały oraz amulety i talizmany?

Uzdrawiająca moc przodków. Wykorzystaj szamanizm w praktyce

Wojciech Jóźwiak podkreśla, że pamięć o dawnych słowiańskich (i innych) etnicznych, rodowych religiach jest niezwykle ważna. Warto z szacunkiem myśleć o dawnych świętych imionach (jak Perun, Świętowit), znać dawne wierzenia (np. w to, że dusze zmarłych czekają na następne wcielenie pod postacią polnych kwiatów), darzyć szacunkiem rzeczy święte dla naszych
przodków: ogień, dąb itd., Celebrować naturalne cykle natury, np. kultywować rytuały związane z letnim przesileniem. Wszystko to buduje most z teraźniejszości ku naszej zapomnianej przeszłości. Liczne przytoczone przez Autora rytuały pozwolą Ci na nowo zbudować swoją tożsamość i czerpać moc z energii przodków.

Wykorzystaj moc obrzędu

Jak stosować współczesny nowy szamanizm w praktyce? Jóźwiak przytacza liczne przykłady rytuałów, które zapewnią Ci pozytywną energię i motywację do działania. Dadzą dostęp do pewnych stanów umysłu czy stanów ducha, które trudno jest osiągnąć w inny sposób. Przeniosą one naszą świadomość w inny, wzniosły wymiar. Dzięki zawartym w tej publikacji informacjom dowiesz się o tym, dlaczego magiczne ceremonie są nam potrzebne, w jaki sposób wykorzystać je swoim życiu. Opisane przez Autora „dobre” praktyki odbudują w Tobie pozytywną energię i motywację. Wznieś się na wyższy poziom rozwoju duchowego i świadomości. Rozwijaj moc swego mózgu.

Skorzystaj z czystej energii natury

Prawdziwy szamanizm słowiański to czysta energia, która określa wartość naszego życia i w konsekwencji wpływa na nasze samopoczucie i stopień osiąganej satysfakcji. Wojciech Jóźwiak stara się otworzyć oczy swoim czytelnikom. Próbuje wyrwać nas z technologicznej klatki, którą sami wokół siebie budujemy. „Nowy szamanizm” to nie tylko wiedza teoretyczna, która wzbogaca nas intelektualnie. Przede wszystkim odkryjemy w tej książce wiele cennych rad, jak pobierać energię, którą obdarzyła nas natura. Dowiemy się, w jaki sposób możemy polepszyć stan swego zmęczonego ciała, jak i nękanego codziennymi troskami umysłu. Jak żyć w zgodzie z naturą i czerpać z niej energię? Autor odpowie nam również na pytania czym jest liminalność oraz neoetnologia.

Daj się ponieść współczesnej magii. Wykorzystaj nowy współczesny szamanizm w praktyce!

 

Patroni:

  • Psychotronika
ZAPISZ SIĘ