Kręgarstwo dla każdego
  • ISBN: 978-83-7377-246-5;
  • Cena katalogowa: 39.90 zł;
  • Ilość stron: 256;
  • Oprawa: miękka;
  • Data ostatniego wydania: 2006;
  • Nr wydania: II;
Janusz Nawrocki
Katarzyna Masłowska
0
0

Ból kręgosłupa – kręgarz wyeliminuje jego przyczyny

Kręgosłup jest podstawą układu kostnego. Odpowiada za prawidłowe utrzymanie ciała w pionie, równowagę i stabilizację całego ciała. Według badań przeprowadzonych przez Carolina Medical Center 84 procent Polaków cierpi na bóle kręgosłupa, a aż 68 procent z nich twierdzi, że jest to ból chroniczny. Niestety jedynie połowa chorych podejmuje leczenie. Z tej książki dowiesz się, dlaczego bagatelizowanie tych dolegliwości może prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji, np. chorób zwyrodnieniowych kręgosłupa, czy niedowładu. Ulgę w skuteczny sposób mogą przynieść również terapie stosowane w medycynie naturalnej: bioenergoterapie czy radiestezja. Kręgarstwo i szerokie możliwości terapii manualnej pozwolą Ci skutecznie pokonać ból. Poznasz szczegółowe reguły bezpiecznego nastawiania kręgosłupa.

Dowiedz się, jak samodzielnie i skutecznie dbać o kręgosłup

Nasz kręgosłup lubi ruch. Aby był zdrowy i nie bolał to musimy rozwijać silne mięśnie grzbietu. Dzięki tej książce przyswoisz sobie podstawowe własności anatomiczne i zasady działania kręgosłupa. Poznasz przyczyny bólu i nauczysz się go właściwie interpretować. Wady postawy, zwichy, kręgozmyk czy rwa kulszowa nie będą miały przed Tobą tajemnic. Dowiesz się, na czym polega chiropraktyka i jak jak rozpoznać zwichy poszczególnych odcinków kręgosłupa. Poznasz też poznasz metody nastawiania kręgosłupa oraz inne tajniki terapii manualnej, którą będziesz mógł zastosować sam.

Ból karku i krzyża – dowiedz się jak je pokonać

Kręgarstwo stosowane jest najczęściej w leczeniu dysfunkcji układu mięśniowo-szkieletowego. Polega na ręcznym manipulowaniu w obszarze kręgosłupa w celu ustawienia kręgów w taki sposób, aby nie uciskały nerwów odchodzących od rdzenia kręgowego. Dzięki tej książce dowiesz się, że prawidłowo i fachowo przeprowadzone zabiegi kręgarskie mogą nie tylko uwolnić Cię od bólu kręgosłupa, stawów czy korzonków, ale nawet uratować przed operacją. Przekonasz się, że terapia manualna pozwala również na przywrócenie ruchomości stawów i więzadeł, jest skuteczną alternatywą dla preparatów przeciwbólowych

Zastosuj bezpieczne porady doświadczonego kręgarza i radiestety

Autor książki, Mirosław Winczewski to ekspert radiestezji, bioenergii, ezoteryki i zdrowego żywienia. W tej książce przedstawia teoretyczną i praktyczną stronę kręgarstwa. Dzięki temu niezwykłemu podręcznikowi dokładnie przyjrzysz się kręgosłupowi – jego funkcjom, anatomii, wadom oraz zwyrodnieniom. Poznasz skuteczne sposoby na zapobieganie urazom, jak i leczeniu tych już powstałych. Dowiesz się, czym jest oraz jak może pomóc: kręgarstwo radiestezyjne, digitopunktura, akupresura czy masaż shiatsu. Nauczysz się bezpiecznych i skutecznych sposobów nastawiania kręgosłupa, a także usuwania jego bólu. Ten wyjątkowy podręcznik „odczaruje” Twój pogląd na starożytną sztukę kręgarstwa i medycyny manualnej.

Chiropraktyka – dowiedz się w jaki sposób może Ci pomóc

Ulgę i pomoc w powrocie do zdrowia przynieść Ci może jedna z najstarszych i najskuteczniejszych gałęzi medycyny manualnej – chiropraktyka. Jest to jedna z gałęzi medycyny, która skupia się na promocji zdrowia i zapobieganiu oraz leczeniu chorób. Dowiesz się, że chiropraktycy traktują organizm ludzki jako integralną całość i opierają swoją diagnozę na takich samych przesłankach jak inni lekarze. W tej publikacji, dzięki bogato ilustrowanej części poradnikowej, poznasz dziesiątki zabiegów manualnych. Chiropraktyki nauczysz się z tej książki sam – przejrzyste i dokładne opisy poszczególnych ćwiczeń Ci w tym pomogą.

Kręgosłup nie musi Cię boleć!

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ