Tai Chi

Zdrowe ciało, mocne serce, bystry umysł

 • mózg
 • nakład wyczerpany
 • ISBN: 978-83-7377-687-6;
 • Cena katalogowa: 49.40 zł;
 • Ilość stron: 424;
 • Oprawa: miękka;
 • Format: 14,5 x 20,5 cm;
 • Data ostatniego wydania: 2014;
 • Nr wydania: I;
Irena Kloskowska
NW-Irena Kloskowska
0
1

Tai Chi dla początkujących

Tai Chi wywodzi się z tajemnego, przekazywanego ustnie systemu samoobrony, datowanego pomiędzy XVIII – XIX wiekiem. Poprzez połączenie ze znacznie szerzej przekazywaną sztuką walki, wykorzystywaną w szkoleniach wojskowych stał się upowszechnioną metodą rozwoju osobistego i ćwiczeniami przynoszącymi długowieczność. Obecnie Tai Chi jest postrzegane jako chiński sport narodowy, ćwiczenia, a także sztuka promowana przez rząd i prezentowana całemu światu jako skarb narodowy.

Czym jest Tai Chi

Najlepiej postrzegać Tai Chi jako zróżnicowany zbiór praktyk w zakresie życia i rozwoju człowieka – praktyk, które dopełniały się wiedzą i osiągnięciami wielu pokoleń myślicieli i praktyków. Jednak dla szukających szerszej definicji, Tai Chi to ćwiczenia umysłu i ciała zakorzenione w licznych tradycjach azjatyckich, tj. sztukach walki, tradycyjnej medycyny chińskiej oraz filozofii. Trening Tai Chi scala powolne i przemyślane ruchy z oddechem oraz umiejętnościami kognitywnymi (takimi jak uważność czy wyobraźnia). Ma na celu wzmocnienie, rozluźnienie, fuzję ciała fizycznego z umysłem, poprawę ogólnego stanu zdrowia, rozwój osobisty, a także samoobronę.

Połączenie medycyny Wschodu i Zachodu

„Tai Chi. Zdrowe ciało, mocne serce, bystry umysł” to książka, stanowiąca milowy krok w integracji medycyny Wschodu i Zachodu. Podsumowuje naukowo potwierdzony leczniczy potencjał, kryjący się za Tai Chi. Zawiera praktyczne wskazówki, które każdy z nas może zastosować w codziennym życiu.

Remedium na wszelkie dolegliwości

Ta wyjątkowa książka o Tai Chi przekazuje wiedzę, jaką mistrzowie posiadali od wieków. Systematyczna praktyka dodaje wigoru oraz zwiększa elastyczność ciała, poprawia zmysł równowagi, ruchowość i ogólne samopoczucie. Najnowsze badania naukowe potwierdzają dawno postawioną tezę, że Tai Chi pozytywnie wpływa na zdrowie serca. Dzięki tym prostym ćwiczeniom pozbędziesz się również wszelkich dolegliwości układu kostnego, nerwowego czy mięśniowego. Wzmocnisz swój układ odpornościowy i ochronisz organizm przed infekcjami. Systematyczne ich wykonywanie pozwoli Ci z łatwością pozbyć się bólu, poprawić samopoczucie i jakość snu. Podniesiesz poziom efektywności i kreatywności oraz zyskasz energię na cały dzień. Możesz je wykonywać samodzielnie w dowolnym miejscu, wykorzystując nawet krótką przerwę w czasie pracy.

Tai Chi – ćwiczenia w domu

Autor, dr Peter M. Wayne, długoletni nauczyciel Tai Chi oraz naukowiec z Uniwersytetu Medycznego Harvarda, opracował i przetestował program ćwiczeń zawarty w tej książce. Są one odpowiednie dla ludzi w każdym wieku i zajmują zaledwie kilka minut dziennie. Jego praktyczne porady, jak z łatwością włączyć Tai Chi w czynności dnia codziennego, oraz ponad 50 ilustracji, ułatwią Ci prawidłowe wykonanie tych ćwiczeń.

Tai Chi – nowa jakość życia

 • mózg
 • nakład wyczerpany

 

Patroni:

  ZAPISZ SIĘ