Drzewa przyjazne, drzewa lecznicze

  • nakład wyczerpany
  • ISBN: 978-83-7377-252-6;
  • Cena katalogowa: 34.90 zł;
  • Ilość stron: 288;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2007;
  • Nr wydania: II;
  Janusz Nawrocki
  NW-Mariusz Golak
  0
  1

  Dobroczynne właściwości drzew

  Obcowanie z przyrodą dla wielu z nas jest olbrzymią przyjemnością połączoną z regeneracją sił. Kolory, aromat, szum drzew czy śpiew ptaków działają kojąco. Najprzyjemniej i najzdrowiej jednak jest w lesie, który oddziałuje na nas dzięki swoistym bioprądom. Są to prądy elektryczne, które powstają w żywym organizmie w wyniku przemiany materii. Wytwarzane w ten sposób bioprądy wpływają pozytywnie lub negatywnie na wszystkie żywe organizmy w okolicy.

  Drzewoterapia – energia drzew Cię uleczy

  Sylwoterapia, zwana inaczej drzewoterapią lub drzewolecznictwem, to pobudzanie organizmu do samoleczenia dzięki przebywaniu w towarzystwie drzew i krzewów. Najlepszym sposobem leczenia i pobierania energii drzew jest po prostu spacer po lesie. Podczas takiej przechadzki wystarczy się zrelaksować, uwolnić myśli od natłoku dnia codziennego, głęboko oddychać i… rozkoszować się widokami oraz kolorami. Proste prawda?

  Czarny bez jakiego nie znałeś

  „Drzewa przyjazne drzewa lecznicze” – to doskonały poradnik dla tych, którzy kochają las i przyrodę oraz las znają bardzo dobrze, a także poznają go coraz to od nowa, chętnie odwiedzają i niekiedy nie do końca zdają sobie sprawę z jego dobroczynnych właściwości. To propozycja przewodnika-niezbędnika, który łatwo wrzucić do torby czy plecaka jako towarzysza niejednej wędrówki po lesie. Ta książka otwiera nam oczy na cuda natury mijane na co dzień – czarny bez, niepozorny krzak, który kojarzony jest najczęściej jako sok z czarnego bzu. Mało kto wie jednak, że kontakt z czarnym bzem działa mobilizująco i nasyca życiową energią. Potrafi również zwalczyć przygnębienie, dodaje otuchy i radości życia. Poznaj właściwości drzew mijanych na co dzień takich jak lipa, brzoza czy wierzba, a także egzotycznych drzew strefy zwrotnikowej i podzwrotnikowej np. awokado, cytryna czy noni.

  Przepisy na wykorzystanie drzew korzystnych dla człowieka

  Nie tylko spacer po lesie czy przytulanie drzew są doskonałymi sposobami na czerpanie z nich energii. Soki, kwiaty, owoce czy kora to świetne panacea na wszelkie dolegliwości. Przepisy znane naszym babkom i prababkom, zostały zebrane i wzbogacone o najnowszą wiedzę i doświadczenia Autora. Dzięki temu w książce znajdziesz bogatą skarbnicę różnorodnych przepisów: na zdrowotne soki, przywracające zdrowie mikstury, papki czy oleje, które dzięki swym wyjątkowym właściwościom postawią nas szybko na nogi.

  Pozwól naturze się uleczyć

   • nakład wyczerpany

    

   Patroni:

    • pobierz fragment książki
    ZAPISZ SIĘ