Dlaczego Woo-Woo działa

Naukowe dowody na skuteczność terapii alternatywnych, takich jak Reiki, uzdrawianie kryształami, medytacja, modlitwa i wiele innych

 • ISBN: 978-83-8301-009-0 ;
 • Cena katalogowa: 69.60 zł;
 • Ilość stron: 328;
 • Oprawa: miękka;
 • Format: 14,5 x 20,5 cm;
 • Data ostatniego wydania: 2022;
 • Nr wydania: I;
Monika Muszyńska
Magdalena Kuźmiuk
0
0

Czym jest Woo-Woo? Czy to czary?

Medytacja, Reiki, czyli uzdrawianie energią, kryształy i inne kamienie uzdrawiające, pozytywne afirmacje, EFT, uwalnianie traumy i tłumionych emocji, modlitwa, świadome oddychanie… Czy to wszystko to czysta ezoteryka, czary i magia? Pozbawione podstaw naukowych praktyki duchowe? Owszem, terapie te określane są jako „Woo-Woo”, ale dzięki tej niesamowitej książce przekonasz się, że alternatywne metody leczenia chorób, terapie naturalne i szeroko rozumiana medycyna alternatywna przez lata błędnie pomijano, a nawet wyśmiewano w środowisku medycyny konwencjonalnej. Dr David Hamilton, autor bestsellerów, powraca z kolejną książką. Udowadnia w niej, że Woo-Woo naprawdę działa!

Medytacja – naukowe podstawy Woo-Woo

Każdy z nas słyszał o medytacji i orientuje się, jak ta praktyka duchowa wygląda, nawet jeśli nigdy nie siedział w pozycji lotosu. Medytacja jest od wieków praktykowana na całym świecie, a jednak na Zachodzie była uważana za pseudonaukę jeszcze całkiem niedawno. Jednak, czy wiedziałeś, że ta forma zupełnie naturalnej terapii powoduje korzystne zmiany strukturalne w mózgu, pomagając nam w utrzymaniu zdrowia psychicznego. To nie wszystko! Medytacja poprawia koncentrację, pamięć i wzmacnia poczucie własnej wartości. Wykazano nawet, że spowalnia ona tempo biologicznego starzenia się. I są na to naukowe dowody! Znajdziesz je w tej publikacji!

Autor bestsellerów przedstawia alternatywne metody leczenia, które zostały potwierdzone naukowo

Jako „Woo‑Woo” określanych jest wiele terapii alternatywnych, niekonwencjonalnych metod leczenia, zabiegów medycyny alternatywnej i innych praktyk, a także teorii i przekonań. Ponieważ zazwyczaj ludzie ich nie rozumieją, to wielu z nich nie zdaje sobie sprawy, że w niektórych przypadkach mają one solidne podstawy naukowe. W swojej książce dr David Hamilton przedstawia skuteczność tych najpopularniejszych, jak Reiki, medytacja, kryształy i kamienie uzdrawiające, efekt placebo, a nawet Prawo Przyciągania.

Od efektu placebo do Reiki, czyli jak działają alternatywne metody leczenia

Pierwsza część książki poświęcona jest takim kwestiom, jak: efekt placebo, wizualizacja, medytacja oraz związek między tłumionymi emocjami a chorobą. To zagadnienia, które znajdują się niejako na granicy tego, co określamy jako „Woo‑Woo”. Autor dzieli się dowodami naukowymi, które potwierdzają skuteczność tych terapii. A także dokładnie wyjaśnia, w jaki sposób te zjawiska i praktyki działają. Z tej książki dowiesz się również, że praktyka uzdrawiania energią, czyli Reiki, jest skuteczną terapią radzenia sobie z bólem, depresją i lękiem. W części poświęconej kryształom autor przybliża filozofię buddyjską, psychologię koloru, nawiązując również do właściwości diamagnetycznych i paramagnetycznych kamieni uzdrawiających. Wszystko po to, aby dokładnie wyjaśnić, w jaki sposób mogą one nam pomóc.

Skuteczność praktyk duchowych widoczna w obrazie rezonansu magnetycznego

Co z telepatią, leczeniem na odległość i modlitwą? Wiele osób odrzuca te zjawiska ze względu na ich pseudonaukowość. Tymczasem autor znalazł i podzielił się wieloma danymi potwierdzającymi skuteczność tych praktyk duchowych. Przekonasz się na przykład, że jeden z kluczowych czynników, za sprawą których one działają, to ich powiązanie z emocjami. Badania z wykorzystaniem elektroencefalografii (EEG) i obrazowania metodą rezonansu magnetycznego (MRI) pokazują, że im głębszy związek emocjonalny łączący dwie osoby, tym silniejszych efektów można się spodziewać.

Dzięki tej fascynującej książce odkryjesz:

 • naukowe teorie stojące za najpopularniejszymi terapiami alternatywnymi;
 • dlaczego twoje myśli, emocje i przekonania mają uzdrawiającą moc;
 • dobrodziejstwa natury i holistyczne podejście do leczenia;
 • związek między świadomością a więzią między ludźmi;
 • to, jak tłumione emocje wpływają na zdrowie.

Światowe autorytety polecają książkę dr. Davida Hamiltona

Zdarza się, że pewnym rzeczom przypinamy etykietkę „Woo‑Woo” nie dlatego, że jesteśmy ekspertami w danej dziedzinie, ale właśnie dlatego, że nimi nie jesteśmy i nie zgłębiliśmy wszystkich dostępnych doniesień naukowych. David wykonał „kawał świetnej roboty” – w książce przedstawił przesłanki naukowe i filozofię stojące za szeregiem zagadnień tylko pozornie należących do tej kategorii oraz pokazał, że za „Woo‑Woo” przemawiają fakty naukowe.

Vex King, autor bestsellera Dobre wibracje, dobre życie

Dr David Hamilton jest jednym z czołowych ekspertów w dziedzinie relacji umysłciało. Jako naukowiec łączy dyscyplinę naukową z potencjałem ludzkim, aby udowodnić nam, jacy naprawdę jesteśmy potężni. Ta książka zmieni twój sposób myślenia.

dr Joe Dispenza, autor bestsellerów Efekt placebo, Jak uwolnić swój nadprzyrodzony potencjał, Jak przeprogramować swój mózg

Nauka zawsze podejrzliwie patrzyła na tradycyjne systemy leczenia. W końcu zdaliśmy sobie sprawę, że terapie alternatywne i medycyna konwencjonalna (zachodnia) mogą być stosowane razem w celu osiągnięcia trwałego, ogólnego dobrostanu.

Deepak Chopra, autor książki Metaczłowiek

Pozbądź się chorób fizycznych, emocjonalnych i energetycznych!

 

Patroni:

 • Psychotronika
 • Talizman.pl
ZAPISZ SIĘ