Ho’oponopono hawajski rytuał osiągania wewnętrznego spokoju

  • nakład wyczerpany
  • ISBN: 978-83-7377-686-9;
  • Cena katalogowa: 34.30 zł;
  • Ilość stron: 208;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2014;
  • Nr wydania: I;
  Mariusz Warda
  NW-Magdalena Kuźmiuk
  0
  1

  Ho’oponopono czyli pozytywne myślenie to podstawa

  Mówi się, że przez umysł człowieka „przelatuje” nawet 60 tysięcy myśli dziennie, 72 procent z nich to niedbałe i nic nieznaczące wątki, 25 procent to myśli destrukcyjne, a zaledwie 3 procent stanowią pozytywne i konstruktywne koncepcje. Oznacza to, że tysiące razy dziennie szkodzimy sobie naszymi myślami i tym, jak się w nich gubimy! Na szczęście mamy na to lekarstwo w postaci wywodzącej się z Hawajów techniki Ho’oponopono, która zakłada, że każdy nasz problem rozpoczyna się od naszych myśli. Wszechświat jest bowiem na tyle poddany naszej woli, że urzeczywistnia wszystko, na czym się koncentrujemy. Idąc tym tropem, każda pozytywna myśl przynosi nam coś dobrego, a negatywna pogarsza naszą aktualną sytuację.

  Czym jest i co oznacza Ho’oponopono

  Ho’oponopono to „przywrócenie sprawom właściwego biegu”. Chodzi o powrót do harmonii, znalezienie złotego środka, doświadczenie siebie samego, zjednoczenie rodziny czy życie w zgodzie z naturą. Ho’o dosłownie oznacza „działanie, nadawanie sprawom biegu, przyczynianie się do czegoś i rozpoczęcie działania”. Pono „właściwie, prosto, giętko i elastycznie”. Ho’opono to „właściwe działanie”. Ho’oponopono jest prostym i stopniowym procesem wyjaśniania i rozwiązywania problemów oraz wszelkiego rodzaju konfliktów międzyludzkich. W jego centrum stoi wybaczanie. Może być stosowane w różnych obszarach: jako narzędzie terapeutyczne, samopomoc czy aktywacja własnych zdolności samouzdrawiania.

  Ho’oponopono w praktyce

  Poznaj cztery kroki Ho’oponopono do uwolnienia: modlitwa, postrzeganie i akceptacja problemu, przebaczenie i uwolnienie. Przy ich pomocy na zawsze pożegnasz się z negatywnymi myślami, uprzedzeniami oraz ranami z przeszłości, które działają destrukcyjnie na Twoje życie. Osiągniesz równowagę pomiędzy braniem i dawaniem. Łatwiej Ci będzie wybaczyć innym i sobie oraz zaakceptować swoje życie. Wyrwiesz się z zaklętego kręgu negatywnych myśli, które uniemożliwiały Ci pójście naprzód. Osiągniesz również samouzdrowienie, szczęście i prawdziwy wewnętrzny spokój. Wydostaniesz się z roli ofiary, zrozumiesz samego siebie i weźmiesz odpowiedzialność za własny los. To wszystkie stanie się możliwe dzięki dokładnym informacjom, praktycznym wskazówkom oraz inspirującym ćwiczeniom zamieszczonym w tej książce.

  Powiedz Aloha swojemu nowemu życiu!

  Twój umysł odpowiada zarówno za Twoje sukcesy, jak i porażki. Dzięki Ho’oponopono nakierujesz jego funkcjonowanie na najlepsze tory. Zaczniesz spotykać nowych przyjaciół, dokonasz przełomu na wielu płaszczyznach: w życiu osobistym i zawodowym, rozwoju osobistym i duchowym. Zaczniesz żyć w zgodzie z samym sobą i naturą. Pokochasz siebie i swoje nowe życie! A wraz z tą pozytywną transformacją polepszy się Twoje samopoczucie i co najważniejsze również stan zdrowia.

  Zmień myślenie, zmień życie!

   • nakład wyczerpany

    

   Patroni:

    ZAPISZ SIĘ