Magia zmian

Harmonia w życiu według chińskiej filozofii przyrody i Księgi Przemian

  • ISBN: 978-83-7377-434-6;
  • Cena katalogowa: 34.30 zł;
  • Ilość stron: 256;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2010;
  • Nr wydania: I;
Janusz Nawrocki
NW-Mariusz Golak
0
1

Niech mądrość Mistrzów chińskich stanie się Twoim drogowskazem

Do niedawna chińska filozofia przyrody była owiana tajemnicą, a jej Mistrzowie zazdrośnie strzegli swojej wiedzy i przekazywali ją wyłącznie w obrębie własnego rodu. Obecnie jednak, najbardziej światli z nich, spadkobiercy wspaniałych tradycji rodzinnych, udostępniają swoje tajemnice ludziom na całym świecie. Dzięki temu mamy możliwość skorzystania z ich wielopokoleniowego doświadczenia i odkrycia prawdziwej skarbnicy wiedzy o człowieku. Chińskie teorie, filozofię oraz wiedzę możemy z powodzeniem wykorzystać w praktyce w każdej dziedzinie naszego życia. Jest to możliwe dzięki opracowaniu ok. 5 tys. lat temu systemu, który określa zależności wszystkich zjawisk przyrodniczych w cyklicznych przemianach – yin-yang.

Yin-yang czyli wprowadź harmonię do swojego życia

System yin-yang stał się podstawą kolejnych teorii i bardzo szybko został wykorzystany w praktyce. Znalazł swoje miejsce w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej, metodzie gotowania (kuchnia pięciu przemian), w organizowaniu przestrzeni i architektury czy też w opracowaniu leczniczych ćwiczeń Qi Gong i sztukach walki. Ta powszechna i dobrze ugruntowana wiedza o systemie yin-yang pozwala każdemu przeciętnemu Chińczykowi zrozumieć prawidłowo siebie i sposób funkcjonowania człowieka w otaczającym go świecie. Teraz udostępniona została ludziom na całym świecie.

Otwórz się na zmiany i poczuj ich magię.

Anna Czelej, autorka bestsellerowej książki „Praktyczne gotowanie według Pięciu Przemian”, od kilkunastu lat żyjąca według zasad filozofii chińskiej, w tej publikacji prezentuje jej główne założenia. Opiera się o księgę I Ching, zwaną Księgą Przemian – jedno z najwspanialszych osiągnięć myśli ludzkiej, zawierające komentarze do filozofii przyrody, odnoszące się do wszelkich sytuacji, które mogą się zdarzyć w życiu. Autorka pragnie spopularyzować ten ciekawy sposób widzenia człowieka i otaczającego go świata. Takie postrzeganie uświadamia wiele powiązań człowieka z przyrodą i powoduje, że to, co wydawało się nieistotne nagle nabiera znaczenia. Z uwagą przyglądamy się sobie, odkrywamy wpływ sposobu odżywiania, emocji, pór dnia i roku na stan zdrowia i relacje z innymi ludźmi.

Postaw pierwsze kroki na Drodze Środka

W rozumieniu chińskim to właśnie kroczenie Droga Środka, spokój, radość serca, życie bez gwałtownych emocji pozwala cieszyć się życiem i być w zgodzie ze sobą i z otaczającym światem. Dlatego zacznij żyć według chińskiej filozofii przyrody, wprowadź yin-yang do swojego życia i poczuj magię zmian. Każda chwila stanie się ważna, a w Twojej codzienności w końcu zagości równowaga zarówno emocjonalna, jak i fizyczna. Ty i świat będziecie stanowić prawdziwą jedność wzajemnie się dopełniając.

Powiew Wschodu w kulturze Zachodu!

 

Patroni:

    ZAPISZ SIĘ