Medytacja teoria i praktyka - Okładka książki

Medytacja teoria i praktyka

  • ISBN: 83-88351-29-X;
  • Cena katalogowa: 29.90 zł;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2002;
  • Nr wydania: I;
Janusz Nawrocki
NW-Magdalena Kuźmiuk
0
1

Jednym z celów medytacji jest wznieść się poza zwykłe ograniczenia świadomości.
Tylko w samotności, ciszy i spokoju jesteśmy w stanie poznać i pojąć istotę prawdy, doświadczyć Natury Wszechświata i pełnej harmonii z Najwyższą Jaźnią.
Książka A. Bednarza jest bardzo szczegółowym i rzetelnym przewodnikiem po różnych technikach medytacyjnych. Dokładne opisy pozycji do medytacji pomogą wybrać najlepszą z nich. Planowanie czasu i tematów medytacji ułatwi podjęcie praktyki początkującym. Zaawansowanym pomoże pozbyć się wątpliwości i wejść na wyższy poziom praktyk medytacyjnych.

Fragment:
Medytacja jest ostatnio bardzo modnym zjawiskiem. Wypada o niej dyskutować, wypada ją praktykować. Ale tak naprawdę, czym ona jest, czemu służy, jak ją rozumieć i wykonywać?
Niniejsza książka przedstawia różnorodność poglądów na temat istoty medytacji, sposobów praktykowania, filozofii leżącej u jej podstaw. Ponieważ różne szkoły, nauczyciele, różne strefy kulturowe mają swoje specyficzne poglądy na jej temat, dla szerszego ukazania problemu przedstawiłem szeroką gamę tych poglądów.
Ponadto znajduje się w niej trochę informacji koniecznych do zrozumienia tematu oraz szczegółów dotyczących każdego rodzaju praktyki, a także wzory pojedynczych medytacji do indywidualnych ćwiczeń.
Wyrażam nadzieję, że książka ta pomoże nieco w rozjaśnieniu tego trudnego zagadnienia. O tym jednak jak bardzo, zdecyduje indywidualne pragnienie poszukiwania prawdy i zmian oraz otwartość na nie każdego czytelnika z osobna.
Dziękuję wszystkim, którzy w przekazie pisanym, ustnym lub mentalnym pomogli mi zdobyć wiedzę znajdującą się w niniejszej książce. Nie roszczę sobie pretensji do zupełnego nowatorstwa rzeczy. Jestem jedynie tym, który zauważył różnorodność tematu, zebrał dostępny i trudny materiał w jednym miejscu, ujmując go całościowo i w określonym układzie oraz wplótł w niego swoje poglądy i energię.
Autor

ZAPISZ SIĘ