Tao w praktyce

Opanuj codzienny chaos i stres dzięki ponadczasowej mądrości

  • ISBN: 978-83-8301-229-2;
  • Cena katalogowa: 69.60 zł;
  • Ilość stron: 304;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2023;
  • Nr wydania: I-dodruk;
Irena Kloskowska
Irena Kloskowska
10
0

Najważniejsza księga filozofii Tao – Tao w praktyce

Z wyjątkiem Biblii, klasyczny Tao Te Ching jest najlepiej sprzedającą się książką w historii. Ale jego interpretacja i zastosowanie pozostają zagadką dla wielu z nas. W tej książce Autor opisuje koncepcje Tao i utwierdza je we współczesnym świecie, w nowoczesnym języku, z wieloma przykładami praktycznymi, które czytelnicy mogą zastosować do codziennego życia aby uzyskać prawdziwe i trwałe rezultaty i ugruntować rozwój duchowy. Poznasz filozofię Tao w praktyce. Autor mądrość Tao przekazuje w formie konwersacji z mistrzem Laozi, który odpowiada na pytania nurtujące współczesnego człowieka.

Wykorzystaj Tao w praktyce

Podejście Autora do Tao różni się od innych interpretacji tej filozofii. Najpierw przedstawia nauki zgodnie z podstawową mądrością Tao, zamiast przechodzić kolejno przez wersety i wyjaśniać je tak, jak robi to większość tekstów interpretacyjnych. Po drugie, odkrył oryginalny i wciągający sposób, aby ożywić mądrość i duchowość Tao, używając krótkich historii o życiu, w których prezentuje się jako uczeń mistrza Laozi i bezpośrednio wchodzi w interakcję z mędrcem. Te krótkie opowieści pomagają czytelnikowi uporać się z codziennymi problemami, zgłębić duchowość, napełnić się pozytywną energią i rozwinąć swoją świadomość.

Dzięki mądrości mistrza Laozi dowiesz się jak:

– radzić sobie z bolesnymi, mylącymi lub zmieniającymi się relacjami,
– zarządzać finansami, zamiast pozwolić im rządzić sobą,
– pokonać stres wypełniając wymagające obowiązki w pracy,
– realizować się w domu i zdrowo spać, wyrzucając z głowy codzienne problemy,
– znaleźć pocieszenie w obliczu utraty bliskiej osoby i uzdrowić się duchowo,
– zachować zdrowie i pozytywne myślenie,
– odnosić się do polityki i ogromnej ilości informacji, które codziennie do nas docierają,
– zgłębić tajniki rozwoju duchowego oraz Tao jako terapię,
– radzić sobie z dylematami, które wydają się nowe, ale są po prostu inną wersją problemów, które od zawsze nękały ludzkość,
– odzyskać radość życia i cieszyć się szczęściem.

Mądrość Tao – terapia, która ułatwia życie

Autor przywołuje proste nauki mistrza Laozi o pokorze, uczciwości, duchowości i życzliwości, które z łatwością możesz wykorzystać w swoim życiu. Cytuje również kluczowe wersety Księgi Tao i Te, aby zwiększyć świadomość, wzbogacić podświadomość i rozwinąć się duchowo. W ten sposób klasyczny tekst staje się narzędziem, dzięki któremu możesz uczyć się pozytywnego myślenia i rozwinąć swój umysł. Tao w codziennej praktyce sprawia, że stajemy się bardziej kochający, świadomi, skoncentrowani, życzliwi i szczęśliwi, bez względu na otaczający nas świat. Autor udowadnia, że praktykując filozofię Tao możliwe staje się uzdrawianie duchowe i pozytywne myślenie w każdej sytuacji. Dzięki tej książce będziesz prowadzony przez duchowe prawdy za pomocą głosu Laozi. Przeczytane historie pomogą Ci napełnić się pozytywną energią i rozwinąć umysł, aby Twoje życie stało się proste, przepełnione radością i szczęściem. To swego rodzaju terapia mądrością Tao, która ułatwia każdy aspekt Twojego życia.

Sprawdź, co inni myślą o książce Tao w praktyce

Jako długoletni, praktykujący taoista, byłem zachwycony czytając książkę Tao w praktyce. Jest wypełniona głęboką i odwieczną mądrością Tao, udostępnioną w przystępny sposób duchowym poszukiwaczom prawdy w XXI wieku. Czytanie ciepłego, zabawnego, przystępnego i nieskończenie mądrego Alana Cohena opierającego się na starożytnym, duchowym arcydziele sprawiło, że moje serce śpiewa, a dusza się raduje!
– Jason Chan, mistrz Taoizmu, wieloletni wykładowca Kursu Cudów, twórca Infinite Arts,
autor nagradzanych książek

Nie mogło powstać lepsze połączenie ponadczasowych prawd i współczesnej mądrości niż dzieło powstałe z połączenia wiedzy Laozi i Alana Cohena. Z ciepłem i mądrością charakteryzującą obu mistrzów, Tao w praktyce personifikuje zarówno starożytne nauki mędrca Laozi, jak umysł i ducha jego czytelników.
– Mike Dooley, autor bestsellera Dziesięć najważniejszych przesłań, które zmarli chcą przekazać Tobie

W plemiennych kulturach mądrość przekazywana jest poprzez historie. Opowieści snute przy nocnym ognisku mogą uzdrawiać, inspirować i motywować. Są mocą, która utrzymuje plemię razem. Alan Cohen w swojej wspaniałej książce Tao w praktyce pozwala nam uzyskać dostęp do mądrości Tao poprzez swoje opowieści. Każda historia lśni niczym klejnot na dalekim horyzoncie. Szczerze polecam!
– Denise Linn, autorka bestselleru „Odcinanie więzów energetycznych”

Tao na współczesne problemy

 

Patroni:

  • pobierz fragment książki
ZAPISZ SIĘ