Kręgarstwo dla każdego
  • ISBN: 978-83-7377-246-5;
  • Cena katalogowa: 39.90 zł;
  • Ilość stron: 256;
  • Oprawa: miękka;
  • Data ostatniego wydania: 2006;
  • Nr wydania: II;
  Janusz Nawrocki
  Jolanta Kondraciuk
  0
  0

  Bóle kręgosłupa – plaga współczesności

  Według badań przeprowadzonych przez Carolina Medical Center 84 procent Polaków cierpi na bóle kręgosłupa, a aż 68 procent z nich twierdzi, że jest to ból chroniczny. Niestety jedynie połowa chorych podejmuje leczenie. Specjaliści biją na alarm, bagatelizowanie tych dolegliwości może prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji np. chorób zwyrodnieniowych kręgosłupa, czy nawet niedowładu. Praca przy komputerze, jazda samochodem oraz siedzący tryb życia niestety nie ułatwiają nam zadbania o ten złożony zespół kości. Zatem w jaki sposób zadbać o swoje plecy? Jak skutecznie pozbyć się chronicznego bólu?

  Chiropraktyka czyli nastawianie kręgosłupa?

  Ulgę i pomoc w powrocie do zdrowia przynieść może jedna z najstarszych i najskuteczniejszych gałęzi medycyny manualnej – kręgarstwo (inaczej zwana chiropraktyką lub terapią manualną). To rodzaj terapii manualnej opartej na diagnozie, leczeniu oraz profilaktyce narządów ruchu. Jest niezwykle skuteczna w niwelowaniu schorzeń takich jak: bóle kręgosłupa, głowy, stawów, nerwobóle, rwa kulszowa, podwyższone ciśnienie krwi, migreny, a nawet niektóre zaburzenia pracy serca oraz wiele innych wymienionych w książce. Sam zabieg chiropraktyczny nie jest bolesny, ponieważ doświadczony chiropraktyk wykonuje go z małą siłą i dużą prędkością.

  Ucz się od najlepszych

  Mirosław Winczewski, ekspert radiestezji, bioenergii, ezoteryki, autor wielu bestsellerów. W swojej najnowszej książce „Kręgarstwo dla każdego” przedstawia jego teoretyczną i praktyczną stronę. Dzięki temu niezwykłemu podręcznikowi dokładnie przyjrzysz się kręgosłupowi – jego funkcjom, anatomii, wadom oraz zwyrodnieniom. Autor przedstawi skuteczne sposoby pomagające zarówno w zapobieganiu urazom, jak i leczeniu tych już powstałych. Dowiesz się czym jest oraz jak może pomóc: kręgarstwo radiestezyjne, digitopunktura, akupresura czy masaż shiatsu. Nauczysz się bezpiecznych i skutecznych sposobów nastawiania kręgosłupa, a także usuwania jego bólu. Ten wyjątkowy podręcznik „odczaruje” Twój pogląd na starożytną sztukę kręgarstwa i medycyny manualnej.

  Walcz o zdrowy kręgosłup!

    

   Patroni:

   ZAPISZ SIĘ