Jak oświecenie zmienia Twój mózg. Nauka a transformacja duchowa

  • ISBN: 978-83-7377-844-3;
  • Cena katalogowa: 39.90 zł;
  • Ilość stron: 280;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2017;
  • Nr wydania: I;
Mariusz Warda
Magdalena Kuźmiuk
0
0

Czym właściwie jest oświecenie?

Mistycy z różnych stron świata dążą do oświecenia. Czym jednak ono tak właściwie jest? Czy wyznawcy różnych religii dążą do identycznego celu czy może każdy z nich ma nadzieję osiągnąć zgoła odmienny rezultat? Pytania takie zadali sobie doktor Andrew Newberg, dyrektor badań w Centrum Medycyny Integracyjnej Myrny Brind w Szpitalu Uniwersytetu Thomasa Jeffersona oraz College’u Medycznego Sidney Kimmel i Mark Robert Waldman, szef katedry Studiów Menedżerskich na Uniwersytecie Loyola Marymount. Efektem ich pracy jest publikacja w unikalny sposób łącząca naukę z kwestiami duchowymi.

Co odkryli autorzy bestsellerów?

Dzięki badaniom skanów mózgu brazylijskich mediów, sufickich mistyków, medytujących buddystów, franciszkanek, zielonoświątkowców i uczestników świeckich rytuałów duchowych udało im się odkryć specyficzne neurologiczne mechanizmy związane z doświadczeniem oświecenia. To jednak nie wszystko. Zwrócili oni bowiem uwagę na fakt, że istnieją praktyczne strategie umożliwiające uruchomienie w mózgu każdego człowieka obwodów oświecenia.

Czy warto być oświeconym?

Powyższe pytanie było kolejnym, jakie zadali sobie naukowcy. Po przebadaniu ponad dwóch tysięcy ludzi, którzy doświadczyli oświecenia odkryli, że przeszli oni później głębokie, pozytywne zmiany w życiu. Każdy je ma dosłownie na wyciągnięcie ręki. Oświecenie daje nam możliwość przerwania złych nawyków oraz poprawy umiejętności współpracy i kreatywności. Dzięki niemu stajemy się mniej podatni na lęki i stres oraz zdolni do prowadzenia szczęśliwszego i bardziej satysfakcjonującego życia.

Pytania, na które warto znać odpowiedź…

To nadal nie koniec. Autorzy zbadali kwestię dróg prowadzących do oświecenia. W naukowy sposób postanowili odpowiedzieć na pytanie, czy jest ono możliwe bez wiary w Boga. Rzucają naukowe światło na pytania o channeling i istoty, jakie za jego pośrednictwem komunikują się z ludzkością. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o głęboko ludzkich i duchowych częściach mózgu, przeczytaj tę książkę.

Naukowy sposób na oświecenie!

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ