Droga ku wdzięczności

Współczesny przewodnik odnajdywania radości w zwykłym życiu

Tytuł oryginału: Buddhist Boot Camp
  • ISBN: 978-83-7377-848-1;
  • Cena katalogowa: 39.30 zł;
  • Ilość stron: 176;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2017;
  • Nr wydania: I;
Janusz Nawrocki
NW-Monika Muszyńska
0
1

Jak czerpać radość ze zwykłego życia?

Ciągły pęd i oczekiwania lepszej przyszłości ograniczają Twoje spojrzenie na teraźniejszość. Chcesz być szczęśliwy i czerpać radość z życia, ale w przyszłości, gdy będziesz już mieć lepszą pracę czy samochód, poukładane życie rodzinne i mądrość z własnych doświadczeń. Jednak Autor tej publikacji, czerpiąc z filozofii i mądrości Buddyzmu, uzmysławia Ci, że Twoje zwykłe życie może być szczęśliwe już teraz. Dzięki prostym technikom, takim jak medytacja wdzięczności wyzwolisz pozytywną energię, by nauczyć się żyć tu i teraz i czerpać szczęście z teraźniejszości.

Ucieczka od presji korporacji do radości prostego życia

Autor przez kilka lat pracował w kancelariach prawniczych w Kalifornii oraz Seattle, jednak ustalona pozycja zawodowa w korporacji nie dawała mu radości. Przeprowadził się więc na Hawaje, gdzie zaczął wieść prostsze życie. Praca dorywcza i dużo wolnego czasu pozwoliły mu lepiej poznać siebie i własne potrzeby oraz systematycznie rozwijać swoją duchowość. Ta wyjątkowa książka o wdzięczności jest wynikiem studiów nad filozofiami Buddyzmu i Zen, które pozwoliły zgłębić Autorowi własną podświadomość, odkryć pokłady pozytywnej energii i odkryć sekret szczęścia.

Zwykłe życie według nauk Buddy

Każdy rozdział książki to jedna, maksymalnie dwie strony. Możesz je czytać w dowolnej kolejności szukając odpowiedzi na dręczące Cię w danej chwili wątpliwości. Ta prostota sprawia, że możesz sięgać po tę wyjątkową książkę o wdzięczności w każdej wolnej chwili. Znajdziesz tu mnóstwo inspirujących cytatów, ćwiczeń i technik mających na celu poprawienie Twojej uważności. Rozwiniesz umiejętność pełnego skupiania umysłu na tym, co się dzieje tu i teraz, na Twoich obecnych doświadczeniach. Autor podkreśla, że bez wątpienia każdy, bez względu na wierzenia, może czerpać motywację i inspirację z nauk Buddy. Zgodnie ze słowami Dalajlamy: „Nie ucz się buddyzmu, aby być buddystą. Ucz się go, aby być lepszym tym, kim jesteś obecnie”.

Medytacje pomocne w odnalezieniu uczucia wdzięczności

Autor zaznacza, że napisał tę książkę, aby obudzić, oświecić, wzbogacić i inspirować każdego poszukującego drogi do szczęścia i wdzięczności. Każda z części publikacji odnosi się do różnych aspektów zwykłego życia: miłości i związków, pracy czy lęków. Dzięki prostym ćwiczeniom medytacyjnym nauczysz się pielęgnować swoje relacje z otoczeniem i wyzwolisz pozytywną energię. W końcu zrozumiesz przesłanie, że nie mając nic można mieć wszystko. Dowiesz się również skąd wywodzi się gniew i jak połączyć modlitwę z medytacją, by pozbyć się negatywnych emocji. Z każdym kolejnym przeczytanym rozdziałem będziesz utwierdzać się w przekonaniu, że drogą do osiągnięcia prawdziwego szczęścia jest kroczenie ścieżką wdzięczności.

Zwykłe życie źródłem Twojego szczęścia

 

Patroni:

  • Psychotronika
  • Talizman.pl
ZAPISZ SIĘ