Olej to! 5 powodów, by nigdy nie przejmować się tym, co mówią i myślą inni

  • ISBN: 978-83-8171-368-9;
  • Cena katalogowa: 39.90 zł;
  • Ilość stron: 168;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2020;
  • Nr wydania: I;
Natalia Paszko
Natalia Paszko
10
0

Jak mieć gdzieś opinie innych i pozostać sobą

Jak być sobą w relacjach z innymi i mieć gdzieś opinie innych na swój temat? Prawdopodobnie to pytanie nurtuje wielu z was. Lęk przed krytyką i odrzuceniem sprawia, że rezygnujemy z wyrażania własnego zdania. Jednocześnie nie potrafimy radzić sobie z opiniami innych na nasz temat. W efekcie poziom naszej życiowej frustracji rośnie, spada zaś akceptacja samych siebie. Czym to grozi? Początkowo tylko gorszym samopoczuciem. Później jednak nasza wewnętrzna równowaga zostaje trwale zaburzona, a to już stanowi wstęp do wielu groźnych chorób. W równym stopniu dotykają one nasz umysł, jak i ciało. Dzięki książce Michaela Leistera, dowiesz się, jak mieć gdzieś opinie innych i pozostać sobą. Nauczysz się samodzielnie i skutecznie radzić z krytycznymi opiniami na swój temat, a także budować relacje międzyludzkie oparte na zdrowych zasadach.

Poznaj zasadę trzech „S” – klucz do udanego życia!

Pod enigmatycznie brzmiącymi trzema „S” kryją się – samoświadomość, samozaufanie oraz silne poczucie własnej wartości. Odkrywając je w sobie, będziesz mógł ponownie czerpać radość z życia osobistego i zawodowego. Przy okazji znalezienie odpowiedzi na pytanie – jak być sobą – stanie się znacznie prostsze.
Samoświadomość pomoże Ci przewartościować hierarchię Twoich marzeń i życiowych celów. W ten sposób oddzielisz rzeczy ważne od mniej ważnych. Zyskasz także poczucie wagi własnych czynów i myśli. Dzięki samozaufaniu zbudujesz silne relacje z najważniejszą dla siebie osobą, czyli… samym sobą. Brzmi egoistycznie? Bynajmniej! To dobry pierwszy krok w kierunku odczuwania zadowolenia z życia. Z kolei za sprawą silnego poczucia własnej wartości zdobędziesz uznanie, do którego podświadomie tak mocno dążysz. W efekcie, realizując zasadę trzech „S”, automatycznie uniezależnisz się od opinii innych i stworzysz solidny fundament dla swojej osobowości.

Dowiedz się, co blokuje drogę do Twojego szczęścia

Dlaczego przejmujemy się opiniami innych? Odpowiedź jest prosta. Ponieważ jesteśmy istotami społecznymi, które żyją w świecie konwenansów i sieci wzajemnych relacji. Dlatego autor wskazuje 10 istotnych obszarów, w których szczególnie powinniśmy uważać na opinie innych. Są wśród nich między innymi: praca, związki, dobry wygląd czy tak zwane wyznaczniki statusu. Uwalniając się od społecznej presji w tych dziedzinach, pozbędziemy się też ograniczających nas lęków i obaw. Z pewnością zyska na tym zarówno nasze życie osobiste, jak i zawodowe.

Proste rady, które odmienią Twoje życie

Samoświadomość, samozaufanie i silne poczucie własnej wartości staną się fundamentem Twojej duchowej niezależności. Sprawią, że znowu będziesz potrafił czerpać radość z życia. Dzięki tej książce dowiesz się, jak być sobą i nie ulegać opiniom innych i nie przejmować się tym co inni mówią na Twój temat. Uzbrojony w tę wiedzę, pozbędziesz się lęków i stresu towarzyszących Ci w kontaktach z ludźmi. Tym samym odzyskasz utraconą wiarę w siebie i własne możliwości.

Źródłem szczęścia jesteś Ty, a nie inni!

ZAPISZ SIĘ