Przeprogramuj swój umysł na miłość

Jak zbudować szczęśliwy związek

  • ISBN: 978-83-7377-571-8;
  • Cena katalogowa: 39.30 zł;
  • Ilość stron: 288;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2013;
  • Nr wydania: 1;
Mariusz Warda
NW-Mariusz Golak
0
1

Co nauka ma wspólnego z Twoim związkiem?

Czym jest neuroplastyczność i dlaczego jest tak ważna dla Twojego życia, relacji z bliskimi i satysfakcji z każdego dnia? Czy wiesz, że Twoje interakcje z dzieciństwa mają ogromny wpływ na to, jak Twój mózg pojmuje i tworzy związki w dorosłym życiu? Dobra wiadomość jest taka, że właśnie dzięki neuroplastyczności możesz wpłynąć na swój umysł przeprogramowując go tak, aby nie powielał negatywnych schematów i tworzył nowe, lepsze relacje. Dzięki tej książce i prostym technikom dowiesz się w jaki sposób zmienić swoje stare ścieżki nerwowe i rozwinąć nowe, a w konsekwencji naprawić nie tylko relacje z przyjaciółmi ale przede wszystkim uzdrowić swój związek i życie rodzinne.

Miłość i relacje w XXI wieku

Dzisiejsza kultura daje nam złudną obietnicę satysfakcjonującego życia, prostych rozwiązań, braku zaangażowania czy nieskomplikowanych relacji z innymi ludźmi. Zamiast podtrzymywania dobrych i prawdziwych związków z bliskimi często wybieramy społeczną i emocjonalną wegetację przed telewizorem lub komputerem. Ludzie nie tylko przestali ze sobą rozmawiać, słuchać się nawzajem ale również myśleć o potrzebach innych. Depresja, lęki, przepracowanie i rozwody stały się czymś zupełnie normalnym i wpisanym w kulturę XXI wieku. Firmy farmaceutyczne prześcigają się w produkcji nowych, lepszych pigułek, które leczą lęki społeczne i usypiają nasze emocje. Zamiast czuć szczęście wynikające z bliskości ukochanej osoby, coraz częściej tworzymy toksyczne związki, które unieszczęśliwiają obie strony. Ale zastanówmy się czy na pewno musi tak być?

Buduj komunikację, bliskość i miłość

Z pomocą przychodzi nam dr Marsha Lucas, dyplomowany psycholog i neuropsycholog łączący przełomowe odkrycia neurobiologii i psychologii z uświęconymi tradycją praktykami starożytnej mądrości. Wszystko to po to, aby pomóc Ci w odnalezieniu się wśród wyzwań życia we dwoje. Autorka ukazuje, funkcjonowanie umysłu w relacjach partnerskich, pomaga zrozumieć jak rozwijał się mechanizm Twojego obecnego związku oraz podpowiada, jak możesz samodzielnie przeprogramować swoją psychikę. Z tej książki dowiesz się również, jak sprawić, by Twój umysł przestał kierować się strachem i nieśmiałością, poznasz sposoby na rozwijanie w sobie zrównoważonej, zdrowej empatii. Nie wstydź się swoich emocji, rozwiń skrzydła i ciesz się udanym związkiem. Dzięki odpowiednim medytacjom i wskazówkom autorki rozpalisz na nowo płomień namiętności w relacjach z partnerem.

Zmień swoje wewnętrzne doświadczenie w miłości

Dr Lucas w sposób jasny, nieodstraszający naukowymi terminami i często zabawny ukazuje, jak używać mocy neuroplastyczności – możliwości umysłu do dobrych w zmian mózgu. Możesz używać tej umiejętności do rozwijania „obwodów” elastyczności, empatii, namiętności i asertywności w związkach. Oprócz wielu wskazówek i ćwiczeń autorka wyjaśnia również, co mają ze sobą wspólnego ciało migdałowate i niepokój, a także płat czołowy i lęk przed zaangażowaniem.

Autorytety o książce

Ta książka nie jest kolejnym typowym poradnikiem o nieudanych i toksycznych związkach. To nie kolejna książka, która poklepie Cię po plecach i sprawi, że nie ruszysz z miejsca, w którym od lat jesteś. Przeprogramuj swój umysł to coś więcej, to autentyczna praca naukowa, w której znajdziesz poparte nauką i starożytną wiedzą techniki pracy nad swoim umysłem i relacjami z bliskimi. Na poparcie tych słów dopuśćmy do głosu światowej sławy autorytety:

Przeprogramuj swój umysł na miłość jest uroczo wciągający i łatwy do czytania. Na tych stronach każdy znajdzie coś, co może poprawić jego życie.

— dr medycyny Christiane Northrup, autorka bestselleru New York Times, Lekko łatwo i przyjemnie

Dr Lucas pokazuje czytelnikom, jak używać mocy neuroplastyczności  (…). Jej głos jest ciepły, zabawny, bezpośredni, praktyczny i tak bardzo pomocny. Ta książka jest jak najlepszy przyjaciel, który jest jednocześnie ekspertem w sprawach mózgu oraz terapeutą światowej klasy.

– dr Rick Hanson, autor bestsellerów Mózg Buddy oraz Rozwiń w sobie mózg Buddy.

Żyjemy w świecie nieudanych związków i braku miłości. Dr Lucas przekazuje nam wiedzę i kliniczne zastosowanie narzędzi medytacji uważności, aby pomóc nam uleczyć siebie, nasze związki i nasz świat. Wszyscy potrzebujemy tej mądrej osoby.

– dr medycyny Allan Warshowsky, członek American College of Obstetricians and Gynecologists, dyrektor honorowy American Board of Integrative Holisti Medicine

Pokonaj nieśmiałość i daj sobie szansę na spełniony związek!

 

Patroni:

    ZAPISZ SIĘ