RETROGRADACJA MERKUREGO 2023

Data: 04.19.2023
Kategorie: Bez kategorii

21 kwietnia rozpoczyna się retrogradacja Merkurego w Byku, która potrwa do 15 maja. Co to oznacza dla zodiakalnych Byków i czego mogą spodziewać się w tym niezwykłym okresie? Jak poradzić sobie z problemami, uporządkowaniem niektórych spraw lub w kontaktach międzyludzkich? W tym krótkim tekście przybliżamy naturę retrogradacji planet oraz wyjaśniamy ich wpływ na emocje, samopoczucie i korzyści, których każdy z nas może doświadczyć.

Co to jest retrogradacja?

Retrogradacja oznacza ruch planety, który w pozorny sposób porusza się po swojej orbicie w przeciwnym kierunku. Z perspektywy ziemskiej to zjawisko możemy dostrzec jako poruszenie raz w tył, raz w przód. Takie wrażenie jest skutkiem różnicy wielkości orbit i prędkości, z jaką poruszają się obserwowane planety.

Specjaliści twierdzą, że w pewien sposób ciało niebieskie w czasie retrogradacji „wytrąca” równowagę z naszego życia, a tym samym skłania nas do podjęcia konkretnych kroków, które polepszą naszą sytuację życiową. Pewne cechy związane z naszym znakiem zodiaku, urodzeniem i symboliką astrologiczną są ściśle powiązane z mocą i energią konkretnej planety. Właśnie dlatego zodiakalny Rak będzie zupełnie inaczej odczuwać skutki retrogradacji Merkurego, Jowisza lub Marsa niż Baran czy Strzelec.

Znajomość znaku zodiaku może wiele powiedzieć na temat twojego charakteru, potencjału i predyspozycji w życiu

Jak możesz wykorzystać energię retrogradacji Merkurego?

Zbliżająca się retrogradacja Merkurego będzie dotyczyła głównie zodiakalnych Byków. Jeśli należysz do tej grupy osób, możesz odczuwać wyjątkowo silny stres, dyskomfort lub po prostu gorszy nastrój. Bardzo podobnie jest z niektórymi osobami, które czują zmęczenie i osłabienie podczas pełni Księżyca. Ten cykliczny chaos możesz jednak przekształcić w drobne sukcesy.

To dobry moment na poprawę relacji z przyjaciółmi, rodziną lub partnerem. Kto wie, może akurat twój kolega ze szkolnych lat posiada wysokie stanowisko w międzynarodowej firmie, a odnowienie kontaktu z nim otworzy przed tobą nową ścieżkę kariery zawodowej?

A może lata temu zgubiłeś ważny dla ciebie przedmiot, który darzysz szczególnie silnymi emocjami? Zrób porządek w szafkach, wysprzątaj wszystkie pokoje, zajrzyj do mało oczywistych zakamarków. W ten sposób może znajdziesz coś, o czym dawno temu zapomniałeś. Wiosenne porządki to również doskonały moment na pozbycie się zalegających przedmiotów i oczyszczenie całego mieszkania z negatywnej energii.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat retrogradacji planet i swojego horoskopu urodzeniowego – sięgnij po nasze książki:

Ksiega retrograsdacji merkurego Yasmin Boland Kim Farnell Kompletny przewodnik po astrologii Louise Edington Horoskop urodzeniowy Aleksej Vaenra

ZAPISZ SIĘ