Buddyjska mądrość na problemy współczesnego życia

Jak osiągnąć spokój umysłu i ciała

  • ISBN: 978-83-8171-910-0;
  • Cena katalogowa: 59.50 zł;
  • Ilość stron: 232;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 cm x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2022;
  • Nr wydania: I;
Monika Muszyńska
Magdalena Kuźmiuk
0
0

Czy buddyzm tybetański sprawdzi się w życiu współczesnego człowieka?

Poszukujesz skutecznych sposobów na poradzenie sobie z trudną rzeczywistością? Chcesz zasmakować prawdziwego szczęścia, ale masz trudności ze zrozumieniem, czym ono jest. Jak można być spokojnym i radosnym w świecie chaosu? Czytając tę książkę, odnajdziesz nie tylko odpowiedzi na te pytania, ale również nowy sposób na życie. Autor to znany i ceniony w świecie znawca buddyzmu tybetańskiego i przyjaciel Dalajlamy. Nie musisz być wyznawcą buddyzmu, aby korzystać z mądrości i nauk Buddy. Poznasz buddyzm tybetański i jego zasady. 8 drogowskazów diamentowej drogi pomoże ci zrozumieć otaczającą cię rzeczywistość i zyskać pełną świadomość w jej postrzeganiu. Nauczysz się ją akceptować, a nie odrzucać, ponieważ negowanie blokuje twój rozwój osobisty i duchowy. Ćwiczenia umysłu i praktyki duchowe ułatwią ci inteligentne zrozumienie swojej rzeczywistość prowadzące do wolności i nirwany.

buddyzm tybetański

Poznaj zasady buddyzmu tybetańskiego

W książce znajdziesz proste, lecz szczegółowe, wyjaśnienie, czym jest buddyzm tybetański i jakie są jego zasady. Jednym z kroków do oświecenia jest pogodzenie się z nieuchronnością śmierci. Tylko godząc się ze śmiercią, która przecież nie jest końcem twojego istnienia, nauczysz się dostrzegać walory życia. Wyzwoli cię to z frustracji. Da świadomość i spokój umysłu konieczne do postrzegania rzeczywistości we wszystkich jej wymiarach. Nauczysz się też w pełni czerpać radość ze zdarzeń w swoim życiu, odrzucając krytyczny głos, który ci towarzyszy. Autor nazwał rozwój duchowy i osobisty superwykształeceniem, które obejmuje nauki ścisłe, etykę i wykształcenie mentalne. Te zaś normowane jest według 8 zasad, które w ostatecznym rozrachunku pomogą ci rozwinąć między innymi wiedzę, samokontrolę i skupienie.

Diamentowa droga ku szczęściu

Wdrażając w życie mądrość, ćwiczenia umysłu i praktyki duchowe zawarte w tej książce osiągniesz to czego współczesny człowiek tak bardzo pragnie. Twój umysł stanie się spokojny a emocje zrównoważone, pozwalając ci docenić w pełni rzeczywistość, w której żyjesz. Poznasz 8 drogowskazów, które pomogą ci osiągnąć pełnię świadomości i wewnętrzną nirwanę. Analiza tych zasad została przedstawiona niezwykle prosto i zrozumiale. Ich stosowanie zaś w zabieganym życiu pozwoli ci:

– zrozumieć twoją rzeczywistość,

odrzucić cierpienie spowodowane ciągłym poczuciem braku i niespełnienia,

– prawdziwie dostrzec siebie jako część otaczającego cię wszechświata,

– wprowadzić medytacje i praktykę uważności jako uzupełnienie wiedzy o sobie i twoim miejscu we wszechświecie.

Buddyzm tybetański dla każdego

Jak przekonuje Autor, nie musisz być buddystą, wyrzekać się swoich przekonań czy wiary, by stosować nauki Buddy. Mądrość ta ma jedynie wzbogacić twoją duchowość i wesprzeć rozwój duchowy i osobisty. Ćwiczenia umysłu i praktyki duchowe pomogą ci wyzbyć się cierpienia, nauczyć postrzegania rzeczywistość w świadomy sposób, czerpania radości z życia tu i teraz poprzez praktykę uważności czy medytację. Mimo że buddyzm kojarzy się z przebrzmiałą przeszłością, teraz bardziej niż kiedykolwiek wspomaga współczesnego człowieka w dążeniu do duchowego i osobistego spełnienia i osiągnięcia pełnego wymiaru szczęścia.

Współczesny buddyzm dla każdego

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ