Sutry w jodze

Jak wykorzystać mądrość jogi w codziennym życiu, odzyskać spokój, poradzić z negatywnymi emocjami, poprawić relacje i skutecznie osiągać swoje cele

  • ISBN: 978-83-8171-599-7;
  • Cena katalogowa: 39.90 zł;
  • Ilość stron: 188;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2021;
  • Nr wydania: I;
Magdalena Kuźmiuk
Magdalena Kuźmiuk
30
0

Starożytne mądrości sutr, czyli aforyzmów Patańdźalego, są aktualne do dziś

Jak poradzić sobie ze smutkiem, wyobcowaniem lub stratą? W jaki sposób kultywować radość i prowadzić satysfakcjonujące życie? Gdzie można odnaleźć sacrum we współczesnym, tak zabieganym świecie? Może będzie to dla Ciebie duże zaskoczenie, ale odpowiedzi na te pytania niosą sutry w jodze. Jogasutry, czyli zbiór 195 aforyzmów indyjskiego guru Patańdźalego sprzed ponad 2000 lat. W tej wyjątkowej książce Autorki przedstawiają mądrość klasycznej koncepcji jogi w nowoczesny, przystępny i praktyczny sposób. To współczesna interpretacja starożytnej filozofii z ćwiczeniami i refleksjami, które pomogą Ci stawić czoła troskom codzienności, odzyskać spokój, poradzić sobie z negatywnymi emocjami, naprawić relacje ze sobą i bliskimi.

Jak sutry w jodze i klasyczny trening pomogą Ci zmienić Twoje życie

Nieważne, czy praktykujesz terapię, jaką jest joga od wielu lat, czy dopiero wkraczasz na jogiczną ścieżkę wypełnioną asanami. Możesz też być uczniem albo nauczycielem. To książka dla każdego. Zapytasz, w jaki sposób sutry w jodze pomogą mi w życiu? Jest kilka powodów, aby zainteresować się i włączyć klasyczną filozofię jogi do swojej praktyki. Oto one:

– Twój umysł stanie się stabilny i jasny,
– dzięki tym praktykom nauczysz się minimalizować czynniki rozpraszające oraz zwiększać swoją świadomość i obecność w życiu codziennym,
– zyskasz lepsze zrozumienie i zaakceptujesz siebie, bliskich i otaczającą Cię rzeczywistość,
– będziesz w stanie wyraźniej komunikować się z innymi oraz ich rozumieć, co sprawi, że Wasze relacje będą bardziej harmonijne, pełne szczęścia i radości,
– uwolnisz się od lęków, narzuconych sobie ograniczeń i oczekiwań, co sprawi, że Twój rozwój osobisty będzie podążał w odpowiednim kierunku.

Sutry w jodze to cenne lekcje o tym, jak poradzić sobie z bólem, emocjami, stratą, poprawić relacje

Autorki, za Patańdźalim, nauczają, że kiedy skontaktujesz się ze swoim umysłem i uciszysz gadaninę, usłyszysz prawdziwy głos wewnętrzny, zrozumiesz swojego ducha, będziesz w stanie działać bez ograniczeń, co spowoduje, że wszystko będzie możliwe. Zachęcają, abyś potraktował sutry jak mapę poruszania się po wyzwaniach Twojego życia. Podobnie jak Jogasutry, także ta publikacja zawiera cenne lekcje dotyczące radzenia sobie ze stratą, bólem, niezadowoleniem i wyobcowaniem. A także jasne wskazówki, jak kultywować radość i prowadzić zdrowe, pełne szczęścia i satysfakcjonujące życie. Autorki zachęcają do prowadzenia dziennika, co traktują jako akt samokształcenia, który wymaga koncentracji i pozwoli Ci rzucić światło na prawdę o tym, kim jesteś. Umocni Twoją duchowość.

Ta książka stanie się przewodnikiem w różnych momentach Twojego życia

W swojej książce Autorki skupiają się na pierwszych dwóch księgach sutr, ponieważ – jak mówią – przedstawiają one przyczynę, teorię i praktyki, które zachęcają i wspierają samokształcenie i rozwój osobisty, podczas gdy trzecia i czwarta księga opisują wyniki. Dla każdej sutry lub grupy sutr oferują krótką interpretację i sugestie, które dają szansę na rozważenie i zastosowanie ich znaczenia do Twojego życia. Ważne jest też to, że odkrywanie sutr w jodze nie czyni z Ciebie buddysty ani hinduisty. Możesz praktykować własną religię lub nie wyznawać żadnej.

Autorki zachęcają, byś korzystał z tej inspirującej książki na różne sposoby, w różnych momentach życia i praktyki jogi. Możesz przeczytać ją od początku do końca, aby ułatwić zrozumienie systemu jogicznego i wesprzeć swoją duchowość i osobistą podróż. Możesz też pozwolić przypadkowi, aby dał Ci skupienie i refleksję na cały dzień, losowo wybierając pojedynczy komentarz i sugestię. Szybko przekonasz się, że w swojej najwyższej formie joga to praktyka i terapia dla ciała oraz umysłu.

Joga – trening dla ciała, umysłu i ducha

 

Patroni:

  • Talizman.pl
  • Psychotronika
  • pobierz fragment książki
ZAPISZ SIĘ