Przewodnik po mądrości ciała

Wszystko, co umysł musi wiedzieć o ciele

  • ISBN: 978-83-7377-971-6;
  • Cena katalogowa: 49.40 zł;
  • Ilość stron: 368;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2019;
  • Nr wydania: I;
Ewelina Kuryłowicz
Ewelina Kuryłowicz
30
1

Zasługujesz na szacunek, radość i szczęście. Dowiedz się jak wykorzystać mądrość ciała

Czy wykorzystujesz mądrość ciała? Jesteś z niego zadowolony czy rozczarowany? Ufasz mu jak sprzymierzeńcowi i najlepszemu przyjacielowi, czy też musisz je bez ustanku kontrolować? Mówisz o nim z szacunkiem? Czy starasz się je zrozumieć? Te z pozoru banalne pytania pomogą ci w odkryciu relacji, jaką masz ze swoim ciałem oraz zdradzą podejście do siebie. Musisz wiedzieć, że nastawienie i słowa, które wypowiadasz dają obraz twojej intymności oraz połączenia z ciałem. Jeśli są negatywne, to przyszedł czas na zmianę nastawienia. Przyjmij do wiadomości, że twoje ciało wykonuje ogromną pracę. Ono utrzymuje cię przy życiu, zwalcza choroby, przez co zasługuje na szacunek, szczęście i zaufanie! Przestań je obrażać, zapewnij relaks i dowiedz się, jak zmienić fałszywe przekonania, jakie masz na jego temat.

Jak wsłuchać się w swoje ciało? Naucz się rozpoznawać emocje, stosować medytacje i skutecznie niwelować stres

Każdy z nas wie, że utrzymanie dobrych myśli wcale nie jest łatwe. Powszechnie wiadomo, że wszyscy mają jakieś kompleksy, niedoskonałości które chcieliby poprawić. Niestety, w czasach ogromnej koncentracji na własnej fizyczności, wygórowanych kanonów piękna, operacji plastycznych, katorżniczych diet i ćwiczeń fizycznych, nie jest to najprostsze. Zapomnieliśmy bowiem o tym, że nasze ciało posiada swoją inteligencję. Organizm potrafi wysyłać nam sygnały, które niestety my, coraz częściej ignorujemy lub po prostu nie potrafimy odczytywać. Na szczęście, dzięki tej książce nauczysz się je interpretować i komunikować ze swoim organizmem. Dzięki temu, nie tylko uzdrowisz emocje, ale też łatwiej pokonasz choroby.

5 kroków do utrzymania higieny emocjonalnej. Jak wsłuchać się w ciało i odzyskać zdrowie

Z pomocą przychodzi Ann Todhunter Brode, nauczycielka, terapeutka, uzdrowicielka i autorka. Od ponad 40 lat skupia się na związku ciała, umysłu i ducha. W swoim Przewodniku po mądrości ciała przedstawia dokładną instrukcję (terapię), jak krok po kroku stworzyć swój indywidualny schemat odzyskania zdrowia, który naprawdę działa. Nauczysz się wsłuchiwać oraz interpretować sygnały wysyłane przez twoje ciało. Dowiesz się, jak pokonać lęk. Poznasz proste ćwiczenia i techniki, takie jak: praca z oddechem, medytacje, uważne jedzenie czy afirmacje. Pomogą ci one w wyciszeniu umysłu, relaksie i rozpoczęciu świadomego życia. Odkryjesz 5 kroków do utrzymania odpowiedniej higieny emocjonalnej, zerwania z negatywnym myśleniem, stresem czy lękami. Na nowo poznasz swoje emocje, pragnienia i oczekiwania wobec życia. Rozwiniesz intuicję, poprawisz relacje z najbliższymi, a także pobudzisz własną kreatywność.

Medycyna holistyczna. Wykorzystaj naturalne terapie i moc samouzdrawaiania

Autorka zwróci twoją uwagę nie tylko na psychikę, ale również fizyczność. Dzięki niej odkryjesz, jaki związek ma utrzymanie prawidłowej postawy czy sposób poruszania się z tym, jak postrzegasz siebie oraz w jaki sposób jesteś odbierany przez otoczenie. Na nowo skupisz się na prawidłowym odżywianiu swojego najlepszego przyjaciela – twojego ciała, jego pielęgnacji, dostarczaniu odpowiedniej ilości ruchu czy eliminowaniu złych nawyków, które mu nie służą. Uzdrawianie holistycznne pozwoli ci na stworzenie nowych fundamentów życia: radzenia sobie z trudnymi sytuacjami, komunikowania się, inspirowania, tworzenia, kochania, a także samouzdrawiania.

Wróć do korzeni – odkryj mądrość ciała, pokonaj stres i wykorzystaj pozytywne emocje w samouzdrawianiu

Wsłuchaj się w swoje ciało, dopuść je do głosu i pozwól mu pierwszy raz od wielu lat przemówić w prosty i zrozumiały dla ciebie sposób. Uwolnisz się dzięki temu od stresu, poznasz wyjątkowe i proste techniki relaksu, które ci w tym pomogą. Nauczysz efektywnie odpoczywać i czerpać radość z małych przyjemności. Pozbędziesz się raz na zawsze problemów ze snem, brakiem energii czy znużeniem, które codziennie cię dopada. Pożegnasz niską samoocenę i zyskasz pewność siebie. Przepędzisz ze swojego życia depresję, dowiesz się, jak pokonać lęk czy ból fizyczny i przewlekłe napięcie. To wszystko jest możliwe dzięki pojednaniu ze swoim organizmem! A pomoże ci w tym, niezwykły Przewodnik po mądrości ciała.

Oni już odkryli IQ swojego ciała i potęgę medycyny holistycznej

„Spojrzenie Brode było potrzebne już dawno temu i zapewnia holistyczny, zrównoważony obraz tego, co oznacza bycie człowiekiem”.
– Larry Dossey, lekarz medycyny

„Autorka nie tylko dokonuje doskonałych rzeczy jako specjalista, ale posiada również rozległą i głęboką wiedzę dotyczącą powiązania ciała i umysłu, która niesamowicie przyda się każdemu, kto pragnie lepszego życia dla siebie i innych”.
– Aaron Kipnis, emerytowany profesor, psycholog kliniczny

„To obowiązkowa lektura dla każdego, kto kiedykolwiek miał wszystkiego dość i nie wie, jak się ponownie uruchomić i naładować baterie. Przewodnik po mądrości ciała to książka zakorzeniona we współczuciu, bogata w solidne praktyki pielęgnacji samego siebie oraz napisana przez kogoś, kto słyszał już każdą historię ciała. To prawdziwy skarb ze zmieniającymi życie informacjami, które pomogą każdemu w uleczeniu ich ciała i życia”.
– John La Puma, lekarz medycyny, autor bestsellerów „New York Timesa”

Odkryj mądrość, którą masz w sobie

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ