Mapa pragnień

Holistyczne narzędzie do spełniania marzeń

  • ISBN: 978-83-8301-643-6;
  • Cena katalogowa: 59.50 zł;
  • Ilość stron: 280;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 16,5 x 24 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2024;
  • Nr wydania: I - dodruk;
Ewelina Kuryłowicz
Ewelina Kuryłowicz
30
0

Osiąganie celów – spójrz na nie z innej strony

Całą drogę do osiągania celów pojmujemy na opak. Zwykle zaczynamy od stworzenia kilku list: zadań, marzeń oraz planów, czyli wszystkich zewnętrznych rzeczy, które chcielibyśmy mieć, dostać czy osiągnąć. Coraz popularniejsze stają się mapy i tablice marzeń, celów czy szczęścia. Wszystkie z nich mają swoje źródło we wrodzonym pragnieniu, by poczuć się w jakiś określony sposób, najczęściej szczęśliwym. A gdyby tak odwrócić kolejność i najpierw określić to, jak chcesz się czuć, a następnie na podstawie tego stworzyć listę rzeczy „do zrobienia”?

Zaangażuj emocje w tworzenie życiowych planów

W swojej bestsellerowej, przełożonej na 8 języków książce Autorka przekonuje, że sekret osiągnięcia sukcesu tkwi w naszych emocjach. Odpowiedz sobie na pytanie: co chciałbyś czuć patrząc w swój terminarz na przyszły tydzień? Jakie emocje powinny ci towarzyszyć, gdy otwierasz drzwi do biura, odbierasz telefon, kończysz ważne zadanie albo się zakochujesz? Gdy jasno je określisz może okazać się, że cel, do którego do tej pory dążyłeś nie sprawia ci żadnej przyjemności i zaczniesz aspirować do czegoś zupełnie innego. Będziesz robić to w odmienny sposób, a sama droga do jego osiągnięcia stanie się bardziej satysfakcjonująca.

Spełnianie marzeń – skorzystaj z porad Autorki

Tu z pomocą przychodzi Danielle LaPorte, której przełomowe podejście opiera się na twierdzeniu, że ludzie nie dążą do samego celu ale do uczuć, które w ich przekonaniu ma wywołać jego osiągnięcie. Krótko mówiąc, jeśli marzysz o podróży dookoła świata, to celem samym w sobie nie jest odwiedzenie najpiękniejszych miejsc na kuli ziemskiej, a uczucie szczęścia i spełnienia jakie odczujesz gdy tego dokonasz.

Skup się na upragnionych uczuciach

To co kupujesz, mówisz, z kim spędzasz czas, w co się ubierasz, o czym marzysz – wszystko ma źródło w pragnieniu, aby poczuć się dobrze! Gdy dobre samopoczucie stanie się priorytetem, wszystko się zmienia. Życie prywatne, to, jak zarabiasz i wydajesz pieniądze, czego uczysz innych i czego sam się uczysz. Zmienia się to, jak kochasz. Dzięki temu niezwykłemu poradnikowi zrozumiesz, że dążenie ku upragnionym uczuciom zrewolucjonizuje twoje życie. Sprawi, że odzyskasz wiarę w siebie, nauczysz się realizować cele, a słomiany zapał pozostanie tylko mglistym wspomnieniem.

Niech emocje staną się twoją drogą do spełniania marzeń

Danielle LaPorte przekazuje na twoje ręce holistyczne narzędzie do planowania życia. Ten, pełen humoru oraz praktycznych ćwiczeń, poradnik zmieni twoje spojrzenie na ideę ambicji. Pomoże Ci znaleźć odpowiednią, zgodną z twoją duszą, drogę do spełnienia marzeń. Staniesz się świadomy swoich uczuć, zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych. Odzyskasz poczucie własnej wartości oraz zaprosisz do swojego życia takie uczucia jak satysfakcja i szczęście.

Tworząc Mapę Pragnień:

– ustalisz kluczowe pożądane uczucia,
– nauczysz się jak ich używać w formie nawigacji pomagającej w dokonywaniu wyborów,
– wykorzystasz pożądane uczucia jako źródło pocieszenia i drogowskaz w trudnym czasie,
– uczynisz z emocji kreatywne paliwo potrzebne do wywoływania w swoim życiu wspaniałych zdarzeń,
– skupisz się na pozytywnych aspektach życia, nie negując przy tym, ani nie lekceważąc negatywnych rzeczy, które pragniesz zmienić,
– zrozumiesz, że twoja istota to o wiele więcej niż tylko uczucia.

Co możesz zrobić aby poczuć się dobrze?

Mapa pragnień. Holistyczne narzędzie do spełniania marzeń, to dwie książki w jednej. Pierwsza część składa się z teorii, w której odkryjesz korzenie pragnień, siłę uczuć, niebezpieczeństwa i obietnice intencji oraz tworzenia celów. Odkryjesz korzyści ze zrozumienia swoich pragnień, wartość pozytywnych i negatywnych emocji czy praktyczne sposoby na zapewnienie sobie lepszej jakości życia. Druga część to metodyka. Znajdziesz w niej zeszyt ćwiczeń, który pomoże ci określić uczucia, których pragniesz doświadczać w życiu oraz co chcesz zrobić, mieć i doświadczyć, aby te uczucia wywołać. Wraz z Autorką odbędziesz podróż, która pomoże w określeniu twojego nastawienia do życia oraz odkrycia pomysłu na siebie. W tej części określisz również negatywne strony swojej codzienności, aby przygotować plan ich zmiany lub przynajmniej świadomie je ignorować i poświęcać więcej uwagi rzeczom pozytywnym.

Oddajmy głos ekspertom

„Jestem dopiero na 11 stronie Mapy pragnień, a już ONIEMIAŁAM”.
– Gala Darling

„Mapa pragnień ma w sobie życie, prawdę i pasję. Czy może być coś lepszego niż codzienne dostrajanie się do pragnień swego serca?”
– Geneen Roth, bestsellerowa autorka „New York Timesa”

„Z czystą elegancją, Mapa pragnień łączy naszą pierwotną energię z wrodzoną inteligencją uczuć. Efekt? Optymalizacja czasu, który jest nam dany na Ziemi. Radość życia La Porte jest zaraźliwa. Bądź gotowy, że ją złapiesz!”
– Michael Bernard Beckwith

„Za pierwszym razem, gdy stworzyłam Mapę pragnień, zadzwoniłam do Danielle, aby powiedzieć: „To działa!” Deklarując, jakich uczuć najbardziej pragnę, poprawiłam moje relacje z innymi oraz sposób, w jaki funkcjonuję w świecie. I nikt nie formułuje poetyckiej motywacji tak, jak robi to Danielle. Mapa pragnień to gorąca linia łącząca cię z twoją prawdą”.
– Gabrielle Bernstein, autorka Możesz czynić cuda oraz Szczęście to twój wybór

Obudź swoje emocje i spełnij marzenia!

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ