7 sekretów terapii dźwiękiem

Uzdrawianie w praktyce

Tytuł oryginału: The 7 Secrets of Sound Healing
  • ISBN: 978-83-7377-849-8;
  • Cena katalogowa: 39.30 zł;
  • Ilość stron: 168;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2017;
  • Nr wydania: I;
Janusz Nawrocki
Ewelina Kuryłowicz
0
0

Uzdrawianie dźwiękiem – na czym polega?

Czy wiesz, że dźwięk ma moc… uzdrawiania ciała, umysłu i duszy? Nie dotyczy to tylko dźwięku generowanego przez instrumenty, ale też przez Twój… głos. Okazuje się, że dysponujesz narzędziem, które jest w stanie poprawić stan Twojego zdrowia, wyeliminować wiele chorób i polepszyć codzienne samopoczucie. Co najważniejsze, masz je stale przy sobie, zawsze gotowe do użycia. Dzięki tej niezwykłej książce dowiesz się, na czym polega uzdrawianie dźwiękiem, i poznasz metody muzykoterapii stosowane na całym świecie. Odkryjesz sekrety ciszy i milczenia, nauczysz się stosować toning dla poprawy zdrowia, a także medytacje wyciszające umysł i ciało. Znajdziesz w niej również sposoby na pobudzenie i zharmonizowanie czakr. W efekcie terapia dźwiękiem pozwoli Ci świadomie minimalizować stres, łagodzić ból, relaksować się czy lepiej spać. Zresztą lista chorób i dolegliwości, w przypadku których pomaga muzykoterapia, jest znacznie dłuższa.

Terapie naturalne – jak stosować muzykoterapię w praktyce

Książka, której autorem jest współtwórca współczesnej terapii dźwiękiem, dzieli się na siedem rozdziałów. Każdy z nich poświęcony jest jednemu sekretowi uzdrawiania dźwiękiem. Cztery pierwsze rozdziały dostarczają podstawowej wiedzy o uzdrawiającej muzyce. Pozwoli Ci to zrozumieć metody wykorzystania dźwięku do leczenia oraz wewnętrznej transformacji. Trzy ostatnie rozdziały przybliżą Ci różne metody zastosowania zdobytej wcześniej wiedzy w praktyce. Dzięki połączeniu teorii z praktyką nauczysz się używać techniki uzdrawiające i skutecznie poprawisz stan swojego zdrowia oraz jakość życia.

Muzykoterapia jako technika uzdrawiająca

Autor udowadnia, że Twoje ciało jest jak orkiestra. Dlatego możesz je nastroić przy pomocy dźwięków. To klucz do zrozumienia oddziaływania uzdrawiającej muzyki. Z książki dowiesz się, w jaki sposób wibracje wchodzą w interakcje z Tobą oraz jak możesz je wykorzystać w leczeniu swojego umysłu i ciała. Nauczysz się techniki uzdrawiającej zwanej toningiem, która pomoże Ci wprowadzić się w stan rezonansu z czakrami oraz osiągnąć wewnętrzną równowagę. Ponadto dzięki zrozumieniu działania wibracji znacznie lepiej będziesz reagował na stres i radził sobie z bólem.
Książka ta dostarcza podstawowej wiedzy niezbędnej do stosowania terapii dźwiękiem w domowym zaciszu. Dowiesz się, czym jest częstotliwość, odkryjesz takie zjawiska, jak rezonans oraz zestrojenie. Poznasz związek pomiędzy swoimi intencjami a wibracjami otoczenia. Zrozumiesz znaczenie własnych myśli, uczuć oraz przekonań, jak również nauczysz się wykorzystywać je, aby zoptymalizować oddziaływanie uzdrawiającej muzyki.

W przypadku jakich chorób znajduje zastosowanie uzdrawianie dźwiękiem

Okazuje się, że uzdrawianie dźwiękiem znajduje zastosowanie w medycynie klasycznej i holistycznej, a nawet w psychologii. Dźwięk stosuje w swojej pracy również wielu lekarzy. Przykładowo, w formie ultradźwięków pozwala otrzymać obra¬z płodu. Tego typu terapia naturalna może być także zastosowana przy leczeniu kamieni nerkowych, a także przyspiesza zrastanie złamanych kości. Obecnie testuje się również eksperymentalną terapię dźwiękiem u pacjentów z chorobą nowotworową. Pewna grupa na¬ukowców, po zbadaniu naszego kodu genetycznego, doszła do wnio¬sku, iż jest on analogiczny do muzyki. Teraz prowadzą oni prace badawcze nad tym, czy dźwięk może nas uzdrawiać poprzez wywieranie wpływu na DNA. Ponadto zarówno me¬dycyna klasyczna, jak i medycyna alternatywna posługują się dźwiękiem jako narzędziem terapii naturalnej, które pomaga zredukować ból oraz zmniejszyć poziom stresu.
Terapeuci zalecają stosowanie muzyki relaksacyjnej w przypadku zmęczenia, niepokoju czy problemów ze snem. Fizjoterapeuci i kręgarze wykorzystują specjalistyczne urządzenia, które przy pomocy dźwięków leczą mi꬜nie bądź ścięgna. Jeżeli chodzisz do profesjonalnego masażysty, Twoim sesjom masażu prawdopodobnie towarzyszy uspokajająca muzyka. Dźwiękami posługują się też pracujący holistycznie psycholodzy – na przykład w celu wzbudzenia stanu głębokiego zrelakso¬wania lub przywrócenia równowagi pomiędzy obiema półkulami mózgu czy obniżenia aktywności fal mózgowych.

Samodzielna i naturalna terapia dźwiękiem

Książka ta dostarczy Ci niezbędnej wiedzy na temat uzdrawiania dźwiękiem. Dzięki niej poznasz najróżniejsze, dostępne współcze¬śnie metody uzdrawiania dźwiękiem. Nauczysz się je praktykować w domu i dzięki temu cieszyć się każdego dnia zdrowym i szczęśliwym życiem.

Rytm Twojego zdrowia

 

Patroni:

  • Psychotronika
  • Talizman.pl
ZAPISZ SIĘ