Jak stworzyć umysł

Sekrety ludzkich myśli ujawnione

  • ISBN: 978-83-7377-909-9;
  • Cena katalogowa: 59.50 zł;
  • Ilość stron: 408;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2018;
  • Nr wydania: I;
Mariusz Warda
NW-Ewelina Kuryłowicz
0
1

Dowiedz się, na czym polega rewolucyjna inżynieria odwrotna mózgu i w jaki sposób można ją wykorzystać do poszerzenia własnej inteligencji

Ludzki umysł z każdym kolejnym rokiem przełamuje wydawałoby się nieprzekraczalne bariery. Człowiek, kierując się inteligencją, przekracza ograniczenia biologiczne i zmienia rzeczywistość zgodnie ze swoimi oczekiwaniami. W toku ewolucji rozwijają się nie tylko technologie, ale też mózg. Biologia dała początek neurologii, a ludzkie mózgi stały się najnowszymi technologiami służącymi do przechowywania informacji i ich przetwarzania. W tej fascynującej książce znajdziesz, oparte na najnowszych badaniach naukowych, informacje, jak działa mózg człowieka. Dowiesz się, czym jest nowatorska inżynieria odwrotna mózgu i dlaczego inteligentne maszyny są naszą przyszłością. Odkrywając tajemnice ludzkiego umysłu, zrozumiesz, w czym tak naprawdę tkwi istota rozwoju osobistego i duchowego każdego człowieka. Gdy zyskasz świadomość mechanizmów działania i zjawisk zachodzących w twoim mózgu, łatwiej ci będzie stworzyć wzorzec osobistego szczęścia.

Światowy autorytet i czołowy myśliciel odkrywa tajemnice ludzkiego umysłu

Ray Kurzweil jest jednym z wiodących światowych wynalazców, myślicieli i futurystów, który od trzydziestu lat stawia trafne prognozy na temat przyszłości. The Wall Street Journal nazywa go „niecierpliwym geniuszem”, a Forbes „najdoskonalszą maszyną myślącą”. Znalazł się na liście dziesięciu najważniejszych przedsiębiorców, stworzonej przez magazyn Inc., i został opisany jako „prawowity następca Thomasa Edisona”. Został także laureatem Narodowego Medalu Technologii i znalazł się w Narodowej Galerii Sławnych Wynalazców. Jednocześnie otrzymał dziewiętnaście honorowych doktoratów oraz wyrazy uznania od trzech prezydentów USA.

Jak działa mózg – nowe spojrzenie

Ray Kurzweil, odważny futurysta i autor bestsellerów, bada nieograniczony potencjał inżynierii odwrotnej mózgu i odkrywa tajemnice ludzkiego umysłu. Robi to, żebyśmy lepiej zrozumieli, jak działa mózg i w jaki sposób możemy go wykorzystać do tworzenia inteligentnych maszyn. Równocześnie tonuje obawy, że inteligentne maszyny stanowią zagrożenie dla ludzkości. Wręcz przeciwnie. Jego zdaniem otwierają przed nami szereg nowych możliwości – nie tylko w sferze komunikacji, ale też rozwoju osobistego i duchowego czy odczuwania szczęścia. Jednocześnie przedstawia swoją nowatorską teorię rozpoznawania wzorców przez mózg. Opisuje ona podstawowy algorytm kory mózgowej, odpowiedzialnej za komunikację, percepcję, pamięć i krytyczne myślenie. W praktyce będzie go można użyć do poszerzenia ludzkiej inteligencji. Właśnie w tej teorii kryje się odpowiedź na pytanie zawarte w tytule książki – jak stworzyć umysł.

Najnowsze odkrycia naukowe opisane zrozumiałym językiem

Kurzweil niezwykle przystępnie i klarownie omawia funkcje mózgu. Charakteryzuje sposób, w jaki są w nim tworzone myśli i odbywa się komunikacja na poziomie neuronalnym. Zwraca również uwagę na korzyści wynikające z ogromnego zwiększenia mocy naszej inteligencji w kontekście radzenia sobie z problemami współczesnego świata. Oprócz tego dogłębnie analizuje inteligencję emocjonalną i moralną oraz pochodzenie świadomości. Jednocześnie przewiduje możliwości, które otworzy przed nami połączenie z inteligentnymi maszynami. Okazuje się, że to, co kilka lat wcześniej byłoby uważane co najwyżej za science fiction, obecnie staje się codziennością. Wynalazki, postęp medycyny czy świadomości jest zadziwiający i wydaje się być nieograniczony jakimikolwiek barierami. A to z kolei otwiera nowe, nieznane dotychczas szanse dla naszego rozwoju osobistego i duchowego. W efekcie, świadomie wpływając na mózg, otwieramy się na szczęście.

Poznaj przyszłość mózgu!

 

Patroni:

  • Psychotronika
  • Talizman.pl
ZAPISZ SIĘ