Herezja znaczy wolność

  • ISBN: 978-83-7377-316-5*;
  • Cena katalogowa: 29.60 zł;
  • Ilość stron: 240;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2008;
  • Nr wydania: I;
  Janusz Nawrocki
  Mariusz Golak
  0
  0

  Zmierz się z intelektualnym wyzwaniem

  Herezja znaczy wolność to nowa książka wybitnego religioznawcy, filozofa, psychologa i gnostyka – Jerzego Prokopiuka, którego poglądy i prace zawsze stawały się przyczynkiem ożywionych dyskusji wśród miłośników literatury z pogranicza ezoteryki. Autor po raz kolejny zaprasza czytelnika spragnionego intelektualnych wyzwań do rozważań o naturze dobra i zła, stosunku człowieka wobec religii i jego miejsca w rzeczywistości – tak materialnej, jak i duchowej.

  Poznaj błyskotliwe spekulacje autora

  Herezja… to zbiór porywających, prowokujących do myślenia esejów, roztrząsających paradoksy wiary, zgłębiających ścieżki życia duchowego, czy wyznaczających nowe, inspirujące szlaki interpretacji zagadnień, o których, wydawać by się mogło, że powiedziano już wszystko. Autor przenikliwie oraz z poczuciem humoru prowadzi nas śladem największych sekretów i zagadek historii – szlakiem poszukiwaczy św. Graala, czy tropicieli tajemnicy Atlantydy – by po chwili zagłębić się w duchową naturę rzeczywistości, bądź błyskotliwe spekulacje teologiczno-filozoficzne i brawurowe reinterpretacje wątków z Biblii.

  Czym jest herezja i czy może być pozytywna?

  Książka Prokopiuka to inspirujący przewodnik po świecie nieskrępowanej myśli – „herezji pozytywnej”, pojmowanej jako odstępstwo od utartych schematów myślowych i stereotypowych wzorców postrzegania. Jeżeli masz już dość biernego siedzenia i przyjmowania bezkrytycznie „oficjalnej” wersji rzeczywistości – jest to książka dla Ciebie! Nie pozwól, żeby inni kreowali Twój punkt widzenia – zobacz „drugą stronę medalu” i dołącz do grona „Heretyków pozytywnych” – ludzi, którzy nie boją się krytycznego spojrzenia na rzeczywistość i wyrażania głośno swojego zdania.

  Porzuć utarte schematy i zacznij kształtować swoją rzeczywistość.

    

   Patroni:

   ZAPISZ SIĘ