Jak stworzyć umysł. Sekrety ludzkich myśli ujawnione

  • ISBN: 978-83-7377-909-9;
  • Cena katalogowa: 59.50 zł;
  • Ilość stron: 408;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2018;
  • Nr wydania: I;
Mariusz Warda
Mariusz Golak
0
0

Co tak naprawdę potrafi ludzki umysł?

Nie istnieje drugie takie stworzenie jak człowiek. Ludzki umysł z każdym kolejnym rokiem przełamuje kolejne bariery i sprawia, że to, co kilka lat wcześniej byłoby uważane za co najwyżej science fiction, obecnie staje się codziennością. Wynalazki, postęp medycyny czy świadomości jest zadziwiający i wydaje się nieograniczony jakimikolwiek barierami.

Nowe spojrzenie na ludzki mózg

Odważny futurysta i autor bestsellerów bada nieograniczony potencjał inżynierii wstecznej ludzkiego mózgu. Ray Kurzweil jest prawdopodobnie najbardziej wpływowym – i często kontrowersyjnym – futurologiem. W tej książce przedstawia prowokacyjne wnioski odnośnie najważniejszego projektu w cywilizacji ludzi i maszyn – inżynierii odwrotnej mózgu. Robi to, żebyśmy lepiej zrozumieli, jak działa nasz własny mózg i w jaki sposób możemy wykorzystać to do tworzenia inteligentnych maszyn.

Naukowe fakty opisane zrozumiałym językiem

Kurzweil omawia funkcje mózgu oraz sposób, w jaki są w nim tworzone myśli. Zwraca również uwagę na implikacje ogromnego zwiększenia mocy naszej inteligencji w kontekście radzenia sobie z problemami współczesnego świata. Dogłębnie analizuje inteligencję emocjonalną i moralną oraz pochodzenie świadomości i przewiduje radykalne możliwości naszego połączenia z inteligentną technologią, którą właśnie tworzymy.

Lawina pozytywnych recenzji mówi wszystko!

Wizja Kurzweila dotycząca przyszłości pełnej super usprawnień jest całkowicie rozsądna i uzasadniona, a jego książka powinna ułatwić drogę przyszłym robotycznym władcom ziemi, którzy, jak się okazuje, będą nami.
– The New York Times

Ta książka to powiew świeżego powietrza… Kurzweil pokazuje, że optymizm jest uzasadniony.
– Laura Spinney, New Scientist

Rzadko zdarza się znaleźć książkę, w której każda strona zawiera wyjątkowe i inspirujące informacje. Ta publikacja daje nam to i o wiele więcej. Autor ma sposób na pokonanie pozornie przytłaczających wyzwań przy pomocy rozumu i przekonuje czytelnika, że stworzenie niebiologicznej inteligencji, która przewyższy naszą, jest w zasięgu ręki. Ta książka jest zarówno wizjonerska, przystępna i zabawna zarazem.
– Rafael Reif, prezes MIT

Jeśli kiedyś się zastanawiałeś jak działa Twój umysł, to przeczytaj tę książkę. Przemyślenia Kurzweila ujawniają kluczowe podstawy ludzkiej myśli i naszej zdolności do jej odtworzenia. To elokwentna i skłaniająca do myślenia książka.
– Dean Kamen, fizyk; wynalazca pierwszej przenośnej pompy insulinowej, maszyny do dializy HomeChoice i mobilnego systemu IBOT; założyciel FIRST; laureat Narodowego Medalu Technologii

Książka czołowego światowego autorytetu

Ray Kurzweil jest jednym z wiodących światowych wynalazców, myślicieli i futurystów który od trzydziestu lat stawia trafne prognozy na temat przyszłości. The Wall Street Journal nazywa go „niecierpliwym geniuszem”, a Forbes „najdoskonalszą maszyną myślącą”. Znalazł się na liście dziesięciu najważniejszych przedsiębiorców stworzonej przez magazyn Inc. i opisany jako „prawowity następca Thomasa Edisona”. Został laureatem Narodowego Medalu Technologii, został wprowadzony do Narodowej Galerii Sławnych Wynalazców i otrzymał dziewiętnaście honorowych doktoratów oraz wyrazów uznania od trzech prezydentów USA.

Poznaj przyszłość mózgu!

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ