Szybki kurs medytacji i ćwiczeń oddechowych

10 najskuteczniejszych technik, aby pokonać stres, uzyskać spokój i szczęśliwe życie

  • ISBN: 978-83-8171-809-7;
  • Cena katalogowa: 49.40 zł;
  • Ilość stron: 200;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2022;
  • Nr wydania: I;
Magdalena Kuźmiuk
Magdalena Kuźmiuk
30
0

Medytacja – głęboki oddech i spokojny umysł w zabieganym życiu

Czujesz, że musisz się zresetować, zwolnić lub nacisnąć w życiu pauzę? Potrzebujesz czegoś, co sprawi, że na nowo odzyskasz oddech, spokojny umysł, zbierzesz myśli i skoncentrujesz się na tym, co jest naprawdę ważne? A może zwyczajnie tęsknisz za wyciszeniem i chwilą dla siebie? Istnieje terapia, która jest bezcenna dla zdrowia, ale nie wymaga kosztownych zabiegów, wizyt w gabinetach lekarskich czy medykamentów. Nie musisz nawet wychodzić z domu! Tą terapią jest medytacja. Przekonasz się, że praktyka medytacyjna i ćwiczenia oddechowe przynoszą korzyści nie tylko doświadczonym osobom. Medytacja zdziała również cuda także w przypadku początkujących. Badania pokazują bowiem, że osiągnięcie korzyści z medytacji może zająć zaledwie 4 dni, a wytworzenie silnego nawyku trwa od 21 do 66 dni. Jesteś gotowy, by medytacja stała się także twoją rutyną? Chcesz dowiedzieć się, jak zacząć medytować?

10 najlepszych medytacji zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych praktyków

Od medytacji świadomego oddechu zazen i mindfulness po medytację na stres, medytację podczas chodzenia i technikę skanowania ciała… Oto przejrzysty podręcznik, w którym znajdziesz 10 najskuteczniejszych technik medytacyjnych wraz z ćwiczeniami oddechowymi, dzięki którym nareszcie nauczysz się, jak prawidłowo oddychać i osiągnąć stan relaksu. Proste praktyki opisane w tej książce ułatwiają zbudowanie stałej rutyny medytacyjnej. Ty sam wybierzesz najlepszą dla siebie medytację. Autor, doświadczony nauczyciel, stworzył zaledwie 10-dniowy program do nauki. Książka to wynik jego podróży po świecie i badań nad różnorodnymi tradycjami i technikami. Publikacja zawiera jasne instrukcje, które prowadzą czytelnika krok po kroku przez każdą z 10 różnych praktyk medytacyjnych – po jednej na dzień – aby sprawić, byś od razu zaczął medytować. Dzięki regularnej praktyce medytacja pomoże ci doświadczyć głębszego połączenia ze zmysłami, ciałem, emocjami i bezgraniczną sferą twojego umysłu. To, czego potrzebujesz, to jedynie krzesło lub kanapa, spokojne miejsce, czasomierz i notatnik. To wszystko! Możesz zacząć choćby dzisiaj.

Przejrzysty podręcznik medytacji, który nauczy cię, jak zacząć i jak budować praktykę medytacyjną

Zaledwie 10 dni zajmie ci poznanie i wypróbowanie najlepszych technik medytacyjnych oraz ćwiczeń oddechowych, dzięki którym przekonasz się, jak prawidłowo oddychać. Autor dokładnie opisuje każdą z praktyk, czas jej trwania, wyjaśnia pochodzenie metody oraz to, czym się charakteryzuje. Przy każdej z nich podpowiada, czego będziesz potrzebował. Krok po kroku poprowadzi cię przez każdą medytację. Bonusem są jasno wyłożone korzyści, które każda z technik niesie i które są na wyciągnięcie twojej ręki. Będziesz zaskoczony, kiedy dowiesz się przykładowo, że jedna 5-minutowa sesja praktyki zazen może wydłużyć efekt odczuwania spokoju, jasności umysłu i zwiększonej uwagi, który będzie trwał nawet przez cały dzień! Możesz wykorzystać ten program, aby odkryć właściwą dla siebie technikę medytacyjną i taką, która najlepiej pasuje do twojego stylu życia. Autor poprowadzi cię, byś rozwinął praktykę medytacyjną, którą możesz pielęgnować i budować przez wiele lat.

Medytacja – kurs dla początkujących zaskoczy i ucieszy także profesjonalistów

Większość medytacji zaprezentowanych w tej książce wymaga jedynie spokojnego miejsca i krzesła. Nie musisz czynić wielkich przygotowań. Chociaż dla „Medytacji podczas chodzenia” będziesz potrzebował miejsca do chodzenia (najlepiej na zewnątrz), a podczas „Medytacji skanowania ciała” praktyka odbywa się w pozycji leżącej. Ten program ma na celu zapewnienie ci wszystkiego, co musisz wiedzieć, aby zacząć rozwijać praktykę medytacyjną już dziś. Wszystkie medytacje, niezależnie od ich stylu czy tradycji, uczą tych samych podstawowych umiejętności: koncentracji, skupienia, świadomości i samoregulacji. Ta książka nie jest jedynie propozycją medytacji dla początkujących. Zarówno nowicjusze, jak i doświadczeni medytujący będą cieszyć się łatwością i różnorodnością technik w niej zaprezentowanych. To prawdziwy poradnik, który pozwoli ci od razu medytować. Bez względu na to, czy chcesz wypróbować mindfulness czy interesuje cię medytacja na stres. Nie trać czasu na drogie terapie, wzmocnij zdrowie, odzyskaj poczucie relaksu i odzyskaj stan spokojnego umysłu.

Wybierz technikę i medytuj z pewnością

 

Patroni:

  • Talizman.pl
  • Psychotronika
ZAPISZ SIĘ