30-lecie Studia Astropsychologii

Data: 11.29.2022
Kategorie: Bez kategorii

W tym roku Wydawnictwo Studio Astropsychologii obchodzi 30 urodziny! To piękny wiek! Z tej okazji życzymy sobie jeszcze wielu wspaniałych nowości książkowych, obniżenia cen papieru i inspiracji do wydawania coraz lepszych książek! Nie byłoby nas, gdyby nie Wy, nasi kochani Czytelnicy. Dziękujemy Wam! Jesteście naszą codzienną inspiracją! Dziękujemy również naszym Autorom, którzy w swoich książkach […]

W tym roku Wydawnictwo Studio Astropsychologii obchodzi 30 urodziny! To piękny wiek! Z tej okazji życzymy sobie jeszcze wielu wspaniałych nowości książkowych, obniżenia cen papieru i inspiracji do wydawania coraz lepszych książek! Nie byłoby nas, gdyby nie Wy, nasi kochani Czytelnicy. Dziękujemy Wam! Jesteście naszą codzienną inspiracją! Dziękujemy również naszym Autorom, którzy w swoich książkach dzielą się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem.

Z tej okazji Pan Leszek Matela, autor wielu naszych bestsellerów i wielki przyjaciel wydawnictwa, który jest z nami praktycznie od początku naszej działalności, napisał o nas kilka słów. Bardzo dziękujemy!

30-lecie Studia Astropsychologii

Kiedy w 1992 roku wybrałem się na zakupy do pawilonu handlowego, który mieścił się przy ówczesnej ul. gen. Berlinga (dziś gen. Hallera) w Białymstoku, odkryłem nowo otwarty sklep z branży ezoterycznej. Z zaciekawieniem przejrzałem jego ofertę. Znajdowało się tam wiele pożytecznych rzeczy, których nie można było zakupić w innym miejscu. Moją uwagę przykuł szczególnie spory wybór sprzętu radiestezyjnego, promieniująca biżuteria energetyzująca i chroniąca biopole człowieka oraz unikalne książki. W kącie pomieszczenia znajdowało się biurko z komputerem, przy którym przygotowywano do druku pierwsze książki Studia Astropsychologii. Od końca lat 80-tych publikowałem swoje artykuły w różnych czasopismach krajowych i zagranicznych. Miałem też zajęcia w pierwszym w Polsce studium psychotronicznym, które działało w Łodzi. Rozpoznał mnie i zainicjował rozmowę obecny w sklepie założyciel wydawnictwa Janusz Nawrocki, jeden z początkowych absolwentów wspomnianej łódzkiej szkoły. Opowiedział mi o swoich ambitnych planach i zaproponował, abym też u niego coś opublikował.  Tak zaczęła się nasza owocna współpraca. Pierwsza z moich wydanych w Białymstoku książek nosiła tytuł Geomancja. Spotkała się z zainteresowaniem czytelników i miała w  latach późniejszych kilka wznowień. Tematyka miejsc mocy i harmonijnej aranżacji przestrzeni, wykorzystującej naturalne promieniowania występujące w przyrodzie, była wówczas nowością w naszym kraju.

Kiedy dyrektor zarządzająca wydawnictwa, Urszula Kowalewska-Pasek, przesłała mi niedawno  statystyki dotyczące 30 lat działalności, zdziwiłem się niezmiernie, ponieważ figuruję na czele zestawienia polskich autorów.  Białostocka oficyna opublikowała aż 31 pozycji, które wyszły spod mego pióra. Większość z nich była wznawiana, a najwięcej wydań doczekała się  książka ABC wahadła.

Na prestiżowej liście znaleźli się również znakomici specjaliści z różnych zakresów wiedzy niekonwencjonalnej, tacy jak: Krystyna Konaszewska-Rymarkiewicz, Jolanta Romualda Gałązkiewicz-Gołębiewska,   Piotr Gibaszewski, Bożena Przyjemska, Barbara Antonowicz-Wlazińska, Ewa Kulejewska i Danuta Adamska-Rutkowska. Natomiast wśród autorów zagranicznych: Joe Dispenza, Eckhart Tolle, Bruce Fife, Andreas Moritz  Richard Bartlett, Gregg Braden oraz Easther i Jerry Hicks.

studio Astropsychologii

Z pewnością Studio Astropsychologii ma duże zasługi w popularyzacji wśród rodzimych czytelników myśli z obszarów psychotroniki, parapsychologii, paranauki, ezoteryki, radiestezji i zdrowego życia. Warto przypomnieć, że szczególnie w latach 90-tych wartościowe książki ze wspomnianych dziedzin nie były łatwe do kupienia, a Polaków żywo interesowały poruszane w nich tematy. Aby sprostać lawinowo narastającemu pobytowi, powstały też wydawnictwa siostrzane: Instytut Wydawniczy Kreator (specjalizujący się w tematyce regionalnej) oraz Vital (skupiające się na ogólnie pojętych zagadnieniach zdrowia). W publikowanym przez dziennik Rzeczpospolita  rankingu 100 największych polskich wydawnictw, Studio Astropsychologii  wymieniane jest już od kilku lat.

O randze świadczą też liczby. Łączny nakład książek wydanych w ciągu 30 lat przekroczył 6 milionów egzemplarzy, a ilość tytułów sięgnie już niebawem 3000! Pojawiło się też ponad 1000 pozycji w postaci E-booków, audiobooków i pdf-ów.

Należy tylko pogratulować i mieć nadzieję, że mimo rosnących kosztów papieru i druku, grono wiernych czytelników nie zmniejszy się.

Leszek Matela

leszekmatela.com

ZAPISZ SIĘ