Sny klucz do podświadomości - Okładka książki

Sny klucz do podświadomości

  • ISBN: 978-83-7377-927-3;
  • Cena katalogowa: 59.50 zł;
  • Ilość stron: 408;
  • Oprawa: twarda;
  • Format: 16,5 x 24 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2019;
  • Nr wydania: IV;
Janusz Nawrocki
Ewelina Kuryłowicz
0
0

Ulotny jak sen

Badania dowiodły, że człowiek przesypia aż 1/3 swojego życia, czyli w przybliżeniu około 20 lat! Zaledwie 6 lat z już wspomnianych 20stu poświęcamy na śnienie. Marzenia senne są tak ulotne, że 5 minut po przebudzeniu pamiętamy jedynie połowę swojego snu, a w ciągu kolejnych 5 minut aż 90 procent ulatuje bezpowrotnie. Dlatego tak ważne jest zapamiętanie choć części z nich, ponieważ przy odpowiedniej interpretacji mogą stać się ciekawym źródłem informacji o nas samych.

Ukryte znaczenie marzeń sennych

Sny i ich znaczenie interesowało ludzkość od wielu wieków. Doszukiwano się w nich sensu z punktu widzenia religii, biologii, fizyki, psychologii czy wróżbiarstwa. Egipcjanie jako pierwsi stworzyli naukę o interpretacji snów, nazwaną onejromancją. Uważali, że pochodzą one od bogów i są formą kontaktu z nimi. Ich śladem poszło wielu myślicieli takich jak Chińczyk Meng Szu upatrujący w snach narzędzi w nauczaniu, Zygmunt Freud niespełnionych pragnień, Alfred Adler, który wskazywał na potrzebę efektywnego rozwiązywania problemów ujawnionych przez sen. Uczeń Freuda, Carl Jung twierdził, że sny wprowadzają harmonię oraz wyważenie cech męskich i żeńskich. Dzięki niemu upatrujemy się w nich własnego ukrytego „ja”.

Symbolika snu ujawniona

Współcześnie na temat snu wiemy dużo więcej, bowiem w ciągu ostatnich 25 lat wielu badaczy skierowało swoją uwagę na tą część naszego życia. Setki specjalistów starały się odkryć jego tajemnicę i odpowiedzieć na pytanie czy sen jest tylko procesem fizjologicznym czy może czymś więcej? Specjalna aparatura pomiarowa bada częstotliwość naszych fal mózgowych i rejestruje różne fazy snu. Badacze zyskali umiejętności o jakich nie śniło się starożytnym Egipcjanom: umieją wprowadzić śniącego nie tylko w konkretną fazę ale potrafią również wywołać u niego marzenia senne. Jednak interpretacja snów nadal należy do Egipcjan i stworzonej przez nich pierwszej księgi snów lub jej uwspółcześnionej wersji w postaci takiego jak ten sennika, napisanego przez Katarzynę Ostrowską.

Doświadczenie w pracy ze snami

Autorka, dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu w pracy ze snami oraz bogatej literaturze prezentuje nam współczesną i zaktualizowaną wersję sennika. Znajdziemy w niej nie tylko interpretację i znaczenie symboli sennych ale również przykładowe sny. Wszystko po to, aby czytelnik mógł zrozumieć powiązania zachodzące między poszczególnymi symbolami. Do tego współczesnego sennika słowem wstępu dołączona została również instrukcja tłumaczenia snów czy panowania, przejmowania kontroli nad nimi. Autorka oprócz obszernej interpretacji przybliża również ich rodzaje, funkcje czy wpływ emocji na nasze marzenia senne.

Poznaj znaczenie snów

Kiedy co wieczór udajesz się na spoczynek, oddając się w objęcia Morfeusza trafiasz do innego wymiaru. Twoje ciało i umysł chwilowo nie należą do Ciebie, a świadomość wędruje w, z pozoru zupełnie nieznane kierunki. Sny przemawiają do Ciebie. Wystarczy, że nauczysz się je odczytywać, a zdobędziesz klucz do swojej podświadomości. Dzięki ich interpretacji dowiesz się co oznaczają sny, zyskasz pomoc w trudnych decyzjach, odnajdziesz spokój ducha i poznasz swoje ukryte pragnienia. Dodatkowo, dzięki poradom autorki nauczysz się nad nimi panować i kreować swoją rzeczywistość senną.

Symbolika snów ujawniona!

ZAPISZ SIĘ