Buddyjska sztuka znikania. Jak wznieść się ponad problemy

  • ISBN: 978-83-8171-463-1;
  • Cena katalogowa: 39.30 zł;
  • Ilość stron: 184;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2020;
  • Nr wydania: III - dodruk;
Janusz Nawrocki
Ewelina Kuryłowicz
0
0

Ucieczka od problemów to nie rozwiązanie

W naturze człowieka leży, by w obliczu jakichkolwiek trudności, czy to zwykłej stłuczki na drodze czy prawdziwego kryzysu, brać nogi za pas. Wolimy nie skupiać się na powstałych problemach, a zanurzyć się w świat fantazji, np. oglądając filmy, surfując po Internecie, czytając, czatując czy spacerując. Dlaczego w takich momentach próbujemy się zdystansować? W jakim celu wkraczamy w świat wyobraźni? I najważniejsze – dlaczego jest to droga donikąd?

Wyłączanie swojej świadomości i praktykowanie uważności

Autor podpowiada, jak porzucić fałszywe oczekiwania i przestać wypierać trudności, a następnie wstąpić na ścieżkę ku pełnemu zrozumieniu życia i osiągnąć sukces. Pozwala uwolnić się od przywiązania do przeszłości i przyszłości, dzięki czemu można doświadczyć naturalnego stanu spokoju, pozbyć się stresu i depresji oraz odkryć błogość chwili obecnej. Uczy również niezwykłej sztuki znikania, polegającej na medytowaniu w celu wyłączania świadomości i zmysłów przez co możliwe jest wzniesienie się ponad swoje problemy, by móc je rozwiązać. Czytelnik pozna techniki medytacji buddyjskiej i ćwiczenia. Dodatkowo uświadomi sobie, jakie korzyści może uzyskać z cierpienia oraz jak zakotwiczyć umysł, który w praktykowaniu medytacji jest największą przeszkodą. Aby go okiełznać, Autor proponuje jedną z najbardziej użytecznych technik, a mianowicie uważność ciała.

Dlaczego prawdziwa, głęboka sztuka medytacji jest ważna?

Skupienie uwagi na chorym miejscu znajdującym się w ciele i obdarzenie go współczuciem oraz troską, wystarczy, by doprowadzić organizm do pełnej sprawności. Ponadto, dzięki temu, poznaje się różne techniki medytacji i świadomego oddechu, a także wkracza się na drogę do prawdziwego rozwoju i uzdrowienia duchowego. Pozwala to na osiągnięcie wyższego poziomu świadomości. Przewodnik ten sprawi, że podróż ku szczęściu stanie się zarówno zabawna, jak i satysfakcjonująca, pełna motywacji i pozytywnego myślenia. Odpowie na pytanie: jak nauczyć się medytować, by czerpać z tego największe korzyści. Dzięki temu czytelnik zapewni sobie rozwój osobisty, pozbędzie się negatywnych emocji i zyska nową energię do działania.

Doceniona i polecana przez innych

„W tym dobrze wykonanym i pouczającym dziele Brahm rzuca światło na duchową praktykę uważności.” (Spirituality & Practice)

„Ta książka jest nieocenionym towarzyszem twojej podróży do twojego prawdziwego ja, nie-ja, które leży na końcu ścieżki Buddy.” (BuddhaSpace)

„Z charakterystyczną prostotą, jasnością i humorem, urodzony w Wielkiej Brytanii tajlandzki mnich, Ajahn Brahm, oferuje receptę na leczenie niezadowolenia z naszego życia, bez względu na to, czy chodzi o nasze zdrowie, czy jakiekolwiek okoliczności, a nie nasze upodobania. Medytacja i praktyka uważności są proste i wystarczająco jasne dla nowych praktyków, a jednocześnie oferują głęboki wgląd dla tych z wieloletnim doświadczeniem. Brahm uczy nas „sztuki znikania” w bezruchu, co powoduje większe zadowolenie z życia. W tej właśnie chwili to recepta Ajahna Brahma na prawdziwy spokój i głębokie szczęście, jakim jest dar Dhammy!” (Toni Bernhard, autor książki dla osób przewlekle chorujących i ich opiekunów).

Wzniesienie się ponad trudności.

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ