Buddyjska sztuka znikania

Jak wznieść się ponad problemy

  • ISBN: 978-83-8301-617-7;
  • Cena katalogowa: 44.40 zł;
  • Ilość stron: 180;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2024;
  • Nr wydania: III - dodruk;
Janusz Nawrocki
Ewelina Kuryłowicz
0
0

Buddyjska sztuka znikania, to nie magiczne sztuczki à la David Copperfield

Z pewnością nie raz marzyłeś, żeby zniknąć, gdy tylko pojawiły się trudności i cierpienie. Lub żeby kłopoty same ulotniły się w próżnię. Niestety żaden z ciebie magik, żeby zaczarować rzeczywistość i wyczarować szczęście. Jednak uważaj – sztuka znikania istnieje i możesz ją opanować. Zastanawiasz się w jaki sposób? Otóż buddyjska sztuk znikania nie dotyczy iluzji ani magicznych sztuczek. Oparta jest na filozofii buddyjskiej i technikach medytacyjnych, które pozwolą na prawdziwy rozwój osobisty i duchowy. Dzięki praktykom zawartym w tej książce opanujesz stres i zbudujesz zdrowe relacje. Uwolnisz też świadomość od nadmiaru emocji oraz wzniesiesz duchowość na całkiem nowy poziom. Wtedy właśnie twoje kłopoty znikną, zniknie twoje ego, a zostanie pozytywna energia i motywacja do działania.

Sztuka znikania – na czym polega?

Ajahn Brahm jest mnichem i autorem międzynarodowych bestsellerów, między innymi „Opowieści buddyjskiego mnicha dla małych i dużych”. W tej książce wyjaśnia, czym jest cierpienie, skąd się bierze i jak sobie z nim poradzić. Dzięki filozofii buddyjskiej, wyjaśnionej tu w niezwykle przystępny i humorystyczny sposób, opanujesz sztukę znikania. Znajdziesz w sobie siłę i motywację, by odrzucić cierpienie i ruszyć naprzód. Autor jest niczym „czarodziej”, a ty jesteś jego uczniem zgłębiającym arkana rozwoju osobistego i buddyjskiej sztuki znikania.

Pokonaj 3 przeszkody rozwoju duchowego i opanuj sztukę znikania

Abyś mógł opanować sztukę znikania, niezwykle ważne jest zrozumienie pułapek zastawionych przez twój świadomy umysł. Uciekanie od kłopotów, zaprzeczanie czy odrzucanie cierpienia, wcale nie sprawia, że trudności znikają. Jednakże rozumiejąc prawdziwą naturę choroby, trudnych relacji i zdarzeń możesz sprawić, że one znikną. Nie jest to prosty proces. Jednak gdy tylko pojmiesz zasadę buddyjskiej sztuki znikania, staniesz się ona częścią twojej duchowości i wyzwoli ogromne pokłady pozytywnej energii.

Techniki uważności i buddyjskie medytacje, dzięki którym znikną twoje kłopoty

Książka zawiera zestaw technik i praktyk opartych na filozofii buddyjskiej, które mają uwolnić twój umysł od fałszywych oczekiwań i nawyku wypierania trudności. Praktykując uważność uwolnisz się od przywiązania do przeszłości i przyszłości. Dzięki czemu doświadczysz naturalnego stanu spokoju, pozbędziesz się stresu i depresji oraz docenisz błogość chwili obecnej. Stosując techniki medytacyjne i ćwiczenia buddyjskie wyłączysz świadomości i zmysły, umożliwiając sobie wzniesienie się ponad problemy.

Sztuka znikania, to głęboka sztuka medytacji

Aby osiągnąć stan głębokiej medytacji, nie musisz łączyć się z oddechem ani uciszać świadomości. Ważne jest zrozumienie, które prowadzi do wyciszenia i wędrówki w głąb umysłu. To z kolei zaowocuje prawdziwym rozwojem i uzdrowieniem duchowym. Ostatecznie zaś doznajesz oczyszczenia – znikasz. Przewodnik ten sprawi, że podróż ku wyższej świadomości, duchowości oraz szczęściu stanie się zarówno zabawna, jak i satysfakcjonująca, pełna motywacji i pozytywnej energii. Uzyskasz odpowiedź na pytanie: jak nauczyć się medytować, by czerpać z tego największe korzyści. Techniki medytacyjne i buddyjska sztuka znikania zapewnią ci prawdziwy rozwój osobisty. Skutecznie wyzbędziesz się negatywnych emocji i zapewnisz sobie niewyczerpaną energię do działania.

Sztuka znikania jest docenioną i polecaną ścieżką duchowego rozwoju

„W tym dobrze wykonanym i pouczającym dziele Brahm rzuca światło na duchową praktykę uważności.”
(Spirituality & Practice)

„Ta książka jest nieocenionym towarzyszem twojej podróży do twojego prawdziwego ja, nie-ja, które leży na końcu ścieżki Buddy.” (BuddhaSpace)

„Z charakterystyczną prostotą, jasnością i humorem, urodzony w Wielkiej Brytanii tajlandzki mnich, Ajahn Brahm, oferuje receptę na leczenie niezadowolenia z naszego życia, bez względu na to, czy chodzi o nasze zdrowie, czy jakiekolwiek okoliczności, a nie nasze upodobania. Medytacja i praktyka uważności są proste i wystarczająco jasne dla nowych praktyków, a jednocześnie oferują głęboki wgląd dla tych z wieloletnim doświadczeniem. Brahm uczy nas „sztuki znikania” w bezruchu, co powoduje większe zadowolenie z życia. W tej właśnie chwili to recepta Ajahna Brahma na prawdziwy spokój i głębokie szczęście, jakim jest dar Dhammy!”
(Toni Bernhard, autor książki dla osób przewlekle chorujących i ich opiekunów).

Wznieś się ponad trudności

 

Patroni:

  • Psychotronika
  • Talizman.pl
ZAPISZ SIĘ