Zakochany w świecie

Mądrość buddyjskiego mnicha o życiu i śmierci

  • ISBN: 978-83-8301-016-8;
  • Cena katalogowa: 59.50 zł;
  • Ilość stron: 352;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2022;
  • Nr wydania: I - dodruk;
Ewelina Kuryłowicz
Ewelina Kuryłowicz
30
0

Niezwykła podróż buddyjskiego mnicha

W wieku trzydziestu sześciu lat Yongey Mingyur Rinpoche był szanowanym opatem trzech klasztorów oraz wschodzącą gwiazdą wśród tybetańskich mistrzów. Pewnej nocy, w tajemnicy przed wszystkimi, wymknął się ze swojego klasztoru w Indiach z zamiarem spędzenia kolejnych trzech lat na wędrownym odosobnieniu. Postanowił podążyć za starożytną tradycją wędrownych hinduskich ascetów, którzy wyrzekali się wszystkich dóbr, aby żyć w wolności od trosk tego świata. Tak i Autor porzucił swoje dotychczasowe życie w roli uprzywilejowanego tulku – rozpoznanego jako kolejne wcielenie duchowego mistrza. Rozpoczął życie bez asystentów i sekretarzy, zamienił bezpieczeństwo na anonimowość, której nigdy wcześniej nie zaznał.

Buddyjskie nauki kontra „prawdziwe życie”

Rinpoche szybko zdał sobie sprawę, że buddyjska edukacja i praktyka nie przygotowały go do radzenia sobie we współczesnym świecie, z jego trudami, takimi jak np. brudnymi towarzyszami podróży czy piskiem wagonu kolejowego. Uświadomił sobie, że był zbyt przywiązany do swojej tożsamości mnicha, aby pierwszej nocy zdjąć szaty lub spać na podłodze stacji w Varanasi. Zamiast tego zapłacił za łóżko w tanim hostelu. Dopiero kiedy zabrakło mu pieniędzy, zaczął żyć jak wędrowny żebrak. Wkrótce na skutek zatrucia pokarmowego śmiertelnie zachorował, a jego podróż przybrała zaskakujący obrót.

Intymna relacja buddyjskiego mnicha przez bardo życia i umierania

W tej niezwykle szczerej książce Yongey Mingyur Rinpoche przedstawia bezcenne lekcje, które odebrał dzięki wędrownemu odosobnieniu oraz doświadczeniu bliskiej śmierci. Dzieli się praktykami medytacyjnymi, które podtrzymywały go na duchu w trudnych chwilach. Pokazuje, w jaki sposób przekształcić strach przed śmiercią w radosne życie. Dzięki tej książce otrzymasz bezpośredni wgląd w życie wewnętrzne jednego z największych nauczycieli buddyzmu. Poznasz jego emocje, wątpliwości i przekonania, które towarzyszyły mu podczas tej podróży. Inspirująca historia oraz nauki płynące z filozofii buddyjskiej stanowić będą bezcenną pomoc w Twojej duchowej transformacji.

Poznaj opinie na temat książki

„Jedna z najbardziej inspirujących książek, jakie kiedykolwiek czytałam”.
– Pema Chödrön, buddyjska mniszka i autorka bestsellerów

„Żywa, przekonująca… Ta książka jest rzadkością w literaturze duchowej. Czytanie intymnej historii tego mądrego i oddanego buddyjskiego mnicha bezpośrednio nasyca naszą własną transformacyjną podróż świeżym znaczeniem, świetlistością i życiem”.
– Tara Brach, psycholog, autorka bestsellerów

„Zakochany w świecie to wspaniała historia – poruszająca i inspirująca, głęboka i całkowicie ludzka. Z pewnością będzie to klasyk dharmy”.
– Jack Kornfield, nauczyciel medytacji Vipassana, autor bestsellerów

„Ta książka może na zawsze zmienić życie czytelnika”.
– George Saunders, laureat Nagrody Bookera

„Zakochany w świecie sprawia, że myślę, że oświecenie jest możliwe”.
– Russell Brand, komik, aktor i felietonista

Buddyjska mądrość we współczesnym świecie!

 

Patroni:

  • Psychotronika
  • Talizman.pl
  • pobierz fragment książki
ZAPISZ SIĘ