Buddyzm dla początkujących

Jasne odpowiedzi na główne pytania dotyczące buddyjskich nauk

  • ISBN: 978-83-8171-507-2 ;
  • Cena katalogowa: 39.90 zł;
  • Ilość stron: 160;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2021;
  • Nr wydania: I;
Ewelina Kuryłowicz
Ewelina Kuryłowicz
30
0

Czy Budda faktycznie wyglądał jak radosny grubasek?

Kim był Budda? Istniał naprawdę, czy jest jedynie mitem? Czy buddyzm to religia, filozofia, a może styl życia? Czego uczył Budda? Czy istnieje buddyjska Biblia lub inny autorytatywny tekst, którego używają wszyscy wyznawcy buddyzmu? Czym jest oświecenie i czy każdy może stać się oświecony? Czego uczy buddyzm na temat dobra i zła? Czy agnostyk lub ateista może być buddystą? Dlaczego brak przywiązania jest tak ważny w buddyzmie? Czym jest mindfulness i dlaczego różni się od medytacji? W jaki sposób wykorzystać zen, karmę oraz przebudzenie aby pogłębić rozwój duchowy? Czyli na czym tak naprawdę polega buddyzm?

Nauki Buddy wciąż aktualne we współczesnym świecie

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań udzieli Ci Noah Rasheta nauczyciel buddyzmu, świecki duchowny, popularyzator mindfulness i filozofii buddyjskiej na całym świecie. W swojej książce, która jest wprowadzeniem do buddyzmu, przedstawia jego główne nauki, zasady oraz filozofię. Zrozumiesz, czym są Cztery Szlachetne Prawdy i Ośmioraka Ścieżka, które tworzą rdzeń wszystkich buddyjskich ścieżek, szkół i tradycji. Poznasz główne buddyjskie praktyki i odkryjesz ich transformacyjny wpływ na Twój rozwój duchowy, doświadczenie oraz komunikowanie się ze światem i ludźmi wokół Ciebie. Autor udowadnia, że mimo upływu tysięcy lat, nauki Buddy są aktualne po dziś dzień. W humorystyczny i łatwy do zrozumienia sposób podpowiada, jak je zastosować we współczesnym świecie. Dzięki temu zyskasz większą swobodę, a także odnajdziesz sens oraz spokój w codziennym życiu.

Na czym polega buddyzm? Czyli wszystko, co musisz wiedzieć

Każda z czterech części tej książki pomoże Ci zyskać podstawowe zrozumienie innego aspektu buddyzmu, dowiesz się między innymi:
– kim był Budda i czego nauczał,
– na czym polega buddyzm i jego filozofia,
– czy buddyzm to religia, filozofia czy modny styl życia,
– czy przebudzenie oznacza to samo, co oświecenie,
– dlaczego chciwość jest uważana za truciznę,
– czym jest prawda z perspektywy buddysty,
– jak wygląda buddyjskie pojmowanie śmierci,
– czym jest właściwa koncentracja i czy jest prawdziwym celem medytacji,
– czy karma to kosmiczny system sprawiedliwości,
– czy wszyscy buddyści są wegetarianami i nie piją alkoholu,
– a nawet, jak buddyzm pomaga w pozbyciu się lęku i depresji!

A może stosujesz nauki Buddy, nie będąc tego świadomym?

Poznasz tu odpowiedzi na pytania, które sprawią, że zasady buddyzmu i nauki buddyjskie staną się nie tylko prostsze w odbiorze, ale przede wszystkim zmienią się w łatwe do zrozumienia idee. Dowiesz się również, jak duży jest wpływ buddyzmu na kulturę Zachodu. Odkryjesz, że prawdopodobnie stosujesz już nauki Buddy, nie będąc tego świadomym! W jaki sposób? Powtarzanie mantr, wiara w karmę, medytowanie lub praktykowanie mindfulness to elementy buddyjskiej religii. Niezależnie od tego, czy pragniesz wstąpić na ścieżkę buddyzmu, poznać jego zasady i wybiórczo stosować w życiu, ta książka jest dla ciebie.

Wejdź na ścieżkę do osiągnięcia zen!

 

Patroni:

  • Psychotronika
  • Talizman.pl
ZAPISZ SIĘ