Wewnętrzne dziecko

Jak uwolnić się od poczucia winy

  • ISBN: 978-83-7377-868-9;
  • Cena katalogowa: 29.20 zł;
  • Ilość stron: 112;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 12 x 16,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2017;
  • Nr wydania: I;
Irena Kloskowska
Ewelina Kuryłowicz
0
0

Skąd się bierze poczucie winy?

Poczucie winy jest emocjonalną trucizną, która powoli przesiąka każdą sferę Twojego życia. Zaś życie w długotrwałym poczuciu winy może doprowadzić do nagromadzenia negatywnych emocji, a w efekcie problemów natury emocjonalnej i zdrowotnej. Dzięki tej książce w końcu poznasz prawdziwe źródło uczucia, które paraliżuje każdy Twój krok lub utrudnia kontakty z otoczeniem. Dowiesz się jak pozbyć się emocjonalnych paktów ukrytych w podświadomości, a które ograniczają Twój rozwój duchowy i emocjonalny. Dostrzeżesz różnice między poczuciem winy, które wspiera duchowy rozwój i dojrzewanie, a takim które wpływa na Ciebie destruktywnie. W końcu odzyskasz spokój, pewność siebie i uwolnisz się od poczucia winy paraliżującego Twoje szczęście.

Czy masz w sobie wewnętrzne dziecko?

Autorka wyjaśnia, że wewnętrzne dziecko jest ukryte w każdym człowieku. To ta część Ciebie, która na wszystko co się wokół Ciebie dzieje reaguje emocjonalnie, żywiołowo i bezpośrednio. To właśnie te wyparte i stłumione uczucia prawdziwie odzwierciedlają Ciebie samego. Dzięki Autorce, dotrzesz i nauczysz się rozumieć sygnały i wiadomości wysyłane przez Twoją podświadomość. Odkryjesz obietnice złożone w przeszłości, które, „niedotrzymane”, ciążą w teraźniejszości. Odbudujesz więź między Twoim wewnętrznym dorosłym i wewnętrznym dzieckiem, odzyskując w ten sposób równowagę duchową i wyzwolisz pokłady pozytywnego myślenia.

Nie daj się szantażowi emocjonalnemu!

Dzięki tej książce nauczysz się unikać ludzi, którzy chcą Cię szantażować emocjonalnie i wywołują w Tobie wyrzuty sumienia. Jeśli nie możesz zerwać z nimi kontaktów, to możesz zastosować proste ćwiczenia mentalne, które wzmocnią Twoje poczucie własnej wartości. Pozwolą Ci one odzyskać wewnętrzną siłę i pozbyć się negatywnych emocji, aby świadomie wyrażać swoje uczucia. W przypadku rozmowy telefonicznej możesz bez problemu uprzedzić zawczasu: „Mam kwadrans, potem muszę się rozłączyć”. Wybierając się z wizytą, na przykład do swoich rodziców, sam ustalisz porę odwiedzin. W końcu będziesz kontrolować swój czas i miejsce pobytu bez uwierającego poczucia winy.

Udoskonal umiejętność mówienia „nie”

Wykorzystując techniki zawarte w książce samodzielnie przeprogramujesz swoją podświadomość na asertywne i pozytywne myślenie. Nauczysz się wykorzystywać różne sytuacje, aby śmiało wypowiadać swoje racje, a przede wszystkim mówić „nie”. A wykonując proste ćwiczenia stopniowo wyzbędziesz się lęku przed byciem sobą i manifestowaniem swoich potrzeb.

Jak uwolnić się od poczucia winy?

Odpowiadając na zadawane przez Autorkę pytania wyjaśnisz dręczące Cię wątpliwości. A wykonując ćwiczenia mentalne zmienisz swoje świadome zachowanie. Odrzucisz uzależnienie od akceptacji i szczęścia innych. Nauczyłeś się go od swoich bliskich, jednak pozbywając się poczucia winy nie przekażesz go swoim dzieciom. Jeśli już je przekazałeś, poznasz techniki, aby to naprawić i uniknąć w przyszłości.

Odrzuć poczucie winy i odzyskaj kontrolę na swoim życiem!

 

Patroni:

  • Psychotronika
  • Talizman.pl
ZAPISZ SIĘ