Wewnętrzne dziecko. Jak uwolnić się od poczucia winy
  • ISBN: 978-83-7377-868-9;
  • Cena katalogowa: 29.20 zł;
  • Ilość stron: 112;
  • Oprawa: miękka;
  • Data ostatniego wydania: 2017;
  • Nr wydania: I;
Irena Kloskowska
Ewelina Kuryłowicz
0
0

Skąd się bierze poczucie winy?

Każde niepowodzenie możemy przekuć w sukces jeśli tylko potrafimy wyciągać odpowiednie wnioski i przejąć całkowitą odpowiedzialność za siebie i swoje życie. Jednak często niepowodzenia wpędzają nas w poczucie winy i zaczynamy się zadręczać. Tylko od nas zależy czy wciąż będziemy się dołować, czy przekujemy to na pozytywny rozwój emocjonalny i duchowy.

Nie daj się szantażowi emocjonalnemu

Dzięki tej książce nauczysz się unikać ludzi, którzy chcą Cię szantażować emocjonalnie i wywołują w Tobie wyrzuty sumienia. Jeśli nie możesz zerwać z nimi kontaktów, to możesz zastosować proste ćwiczenia mentalne, które wzmocnią poczucie własnej wartości. Przed trudnym spotkaniem zaprowadzisz swoje wewnętrzne dziecko do wirtualnego czarodziejskiego ogrodu. Sprawdzisz, czego potrzebujesz, aby w miarę możliwości zapewnić sobie pewną przestrzeń. W przypadku rozmowy telefonicznej możesz bez problemu uprzedzić zawczasu: „Mam kwadrans, potem muszę się rozłączyć”. Wybierając się z wizytą, na przykład do swoich rodziców, sam ustalisz porę odwiedzin. Będziesz kontrolować swój czas i miejsce pobytu.

Umiejętność mówienia „nie”

Nauczysz się wykorzystywać różne sytuacje, aby śmiało wypowiadać swoje racje, a przede wszystkim mówić „nie”. Zdołasz samodzielnie się przeprogramować. Kiedy będziesz świadomie ćwiczył zdecydowane mówienie tego co czujesz, to stopniowo wyzbędziesz się lęku przed byciem wiernym sobie.

Pozbędziesz się lęków i urazy

Poczucie winy idzie w parze z urazą i lękiem. To te niejasne, przykre, ale często bardzo silne odczucia nie chcą Ci pozwolić, byś kroczył własną drogą, robił to, co jest dla Ciebie dobre i mówił to, co rzeczywiście myślisz i czujesz. Wymusza na Tobie działania, które służą kontrolowaniu uczuć innych, absolutnie pomijając to, jak Ty się z tym czujesz. Skłania Cię przeważnie do unikania czegoś: gniewu, rozczarowania albo niechęci innych wobec Ciebie. A przecież to Ty jesteś najważniejszy.

Jak uwolnić się od poczucia winy?

Odpowiadając na zadawane przez Autorkę pytania oraz wykonując ćwiczenia mentalne zmienisz swoje zachowanie i nie będziesz kontynuować tego współuzależnienia. Nauczyłeś się go od swoich bliskich, jednak pozbywając się poczucia winy nie będziesz przekazywać go dalej. Jeśli już je przekazałeś, poznasz techniki aby to naprawić.

Uzdrów wewnętrzne dziecko i odzyskaj życie.

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ